Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Melyik ország a legvonzóbb,...

Melyik ország a legvonzóbb, legérdekesebb, legrokonszenvesebb számotokra: Algéria, Marokkó vagy Tunézia? Miért?

Figyelt kérdés
Főleg olyan hozzászólók véleményére volnék kiváncsi, akik már jártak ott vagy más okból jól ismerik ezeket az országokat.

2022. nov. 11. 10:43
A kérdező szavazást indított:
Algéria
Marokkó
Tunézia
Egyformán rokonszenves
Egyik sem rokonszenves
27 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Algériáról alig tudok valamit, nem igazán felkapott, vagy legalábbis a magyarok körében nem népszerű. Tunéziában már voltam és tetszett, Marokkóba pedig készültem, csak a covid közbeszólt. Utóbbinak az építészete szerintem látványosabb, egzotikusabb.
2022. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
$3: Nagyon koszonom az ertelmes valaszt!:) Tudnal esetleg beszelni egy kicsit a tuneziai benyomasaidrol?
2022. nov. 11. 12:38
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Első vagyok. Persze, bár már sok év eltelt azóta. Alapvetően nagyon tetszett, meglepően szép helyek vannak az országban (szerencsére sok kirándulásra eljutottunk). Azért attól nem lehet elvonatkoztatni, hogy arabok élnek ott, tehát pl. a higiéniai standard egész más, mint az uniós előírások. Az árusok pedig nyomulnak ezerrel, de ha megtanulod kezelni, ez sem zavaró. Veszélyben sosem éreztük magunkat. Ami viszont nekem fura volt, hogy a helyiek a tengerben fürödve is megtartják a vallási előírásokat, tehát a nők tetőtől talpig beöltözve pancsolnak a gyerekekkel - elég bizarr látvány. :D

De ha van valami, amire konkrétan kíváncsi vagy, arra is megpróbálok válaszolni.

2022. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Algéria teljesen leválasztható a Magreb többi részétől jelenleg, macerás a bejutás, csak tapasztalt utazóknak ajánlható. Tunéziába általában charterekkel lehet bejutni, ezekhez jár mindenféle all inclusive hülyeség is jellemzően, ha nem szeretsz szervezni vagy tapasztalatlan vagy harmadik világbeli utakban, szerintem ez a legegyszerűbb opció. Marokkó a kettő között van: elég turistás, de észnél kell lenni, zsebtolvajlás meg lehúzás akad elég, de infrastrukturálisan nagy gond nincs az országgal, természetileg és épített környezet tekintetében is izgalmas.
2022. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Hát én rengeteg jó országot ismerek, de a felsoroltakba max akkor utaznék, ha a seggemet és a köldökömet összevarnák, és ezzel megvalósulna az örökmozgó.

Nem viccelek, őszinte véleményt irtam.

2022. nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Marokkó mert nyugatias, biztonságos
2022. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Algeria messze izgalmasabb mint a masik ketto, foleg Tunezianal. Csak mint irtak maceras a bejutas, kell a francia tudas es egyedul nem engednek a legerdekesebb helyekra pl Tamanraset, Agghar nemzeti park stb.
2022. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#3: Nagyon koszonom a reszletes leirast! Az egyik dolog, amire kivancsi volnek, eppen a vallasi eloirasokkal van kapcsolatban. A fuggetlenseg elnyerese utan, Bourguiba alatt (1957-87) Tunezia volt az egyik legszekularizaltabb arab allam. Amikor te jartal ott, mennyire gyakran lehetett latni az utcan, a szorakozohelyeken, stb., nyugatiasan oltozkodo tuneziaiakat? Tobbsegben voltak azok, akik, mint mondtad, a tengerben is feloltozve furodtek, vagy inkabb csak ok voltak a legszembetunobbek?
2022. nov. 12. 05:01
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

@8 A 4-es válaszoló vagyok ugyan, de remélem nem bánod :)


Marokkó minden tekintetben vegyes ország, a városi középosztály és főleg az elit elég nyugatias tud lenni, de azért jóval konzervatívabb, mint bármely pontja Európának. Nem arab ország, vegyesen lakják arabok és berberek, viszont majdnem mindenki muszlim, az alkohol ennek megfelelően erősen adóztatott tétel, nagy piálásra ne készülj. Rabat vagy Casablanca a medinákon kívül teljesen világias, viszont ennek megfelelően kevésbé érdekes vagy egzotikus európaiként. Óriásiak a különbségek az egyes országrészek között, az Atlasz-hegység vagy a Szahara falvaiban sokak laknak nagyon szerény körülmények között, Marrakesh kertvárosaiban meg nagyobb házak állnak, mint a menőbb budai részeken.


Fontos, hogy mire vagy kíváncsi, illetve hogy mennyire vagy nyitott. Szerintem elég jó keresztmetszete az autentikusnak és a turistásnak, de ha fejkendőktől rettegővé nevelt a közmédia, akkor nem feltétlenül fogod jól érzeni magad, radikálisan más kultúra, mint mondjuk a magyar.


De hát azért is utazik az ember, hogy ne mindig csak a helyi kiskocsmájában üljön meg hallgassa ugyanazt a Jóskabácsit majd hazaballagjon ugyanazon az utcán.


Ha elsőre egy könnyebb belekóstolást szeretnél muszlim országokba, akkor jobban tudom ajánlani Jordániát, az Emirátusokat vagy Ománt. Marokkóban azért tudni kell alkudni, észnél kell lenni, hogy melyik taxishoz ül be az ember este, ilyesmi.

2022. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
100%
Mindhárom országba szívesen elutaznék.
2022. nov. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!