Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Marokkó vagy Tunézia? Miért?

Marokkó vagy Tunézia? Miért?

Figyelt kérdés

2022. jan. 30. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Marokkoban nemcsak egy hotelben lehet dogleni, es nem volt turistak elleni terrortamadas. De ures kerdes. Szorf? Varosok, kultura? Off road az Atlasz-hegysegben? Tuneziaba dagonyazni mennek resortokra.
2022. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyértelmű, hogy Marokkó. Már önmagában Marrákes veri nálam egész Tunéziát. Szerintem sokkal nagyobb élmény, rengeteg látnivaló van, a főtér meg egyszerűen csodálatos, ott szinte mindent találsz magadnak.
2022. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom, hogy Marokkó. Megérkezni is teljesen más: nekem az volt a benyomásom, hogy Marokkó színes-illatos, Tunézia ennek a halvány változata. A főtér nálam simán a top3 kedvenc tereim közt van, és (szubjektív vélemény) nekem verte a Vörös teret is. Olyan színes, illatos, hangos, esténként gyönyörűen kivilágított, a forgatagban meg lehet állni és venni mindenfélét: egzotikus gyümölcsöket, préselt leveket, banánlevélen tálalt rizses...öhm valamit ;) és csak élvezni az estét. Vásári bóvli, de órákon keresztül bámultam a kígyóbűvölőket. Szájtátva. Nem hotelben laktam és minden nap elmentem fűszert venni, bevásároltam helyi módra (segítségemre volt egy marokkói srác, mert az idősebbek nem jól beszélnek angolul, azért a turista-csomópontok környékén, meg a szolgáltatásban dolgozó fiatalok főleg tudnak). Keveredik a modern és a hagyományos arab építészet. Tunézia is szép, de inkább az olaszokat, németeket kiszolgáló tömegturizmus a jellemző, döglős hotelekkel.
2022. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. A főtér Marrakeshre vonatkozott, ha csak egy helyet néznél meg, mindenképp ez a város legyen. Ha kicsit több időd van, azért Rabat, Casablanca is megéri a látogatást, Fez viszont szerintem a legautentikusabb város, mindenképp megér egy látgatást. Hotelek, hostelek is szerveznek Atlasz túrákat, ami fenséges (főleg a mi telünk idején érdemes, mikor ott 18-20 fok körül van)
2022. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Marokkó..

Fez, Marrakesh, Ourika völgy, Volubilis ésígy tovább.

Mondom úgy, hogy vagy 6* nagyon jót nyaraltam Tunéziában, Sousseban.

2022. jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem nyaralni akarok, hanem költözni. Új életet akarok kezdeni! Mindentől távol!
2022. jan. 30. 20:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
És kitalálom: csak egy hátizsákot vinnél
2022. jan. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6: 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2022. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Végülis, a sícuccom elfér benne...
2022. jan. 30. 21:04
 10/14 NigelB ***** válasza:
100%

#6


Voltam mind a két helyen többször. Ha az európai életszínvonalhoz vagy szokva, akkor egyik sem. Hosszú távon arabul tudni kell, és elgondolkoztató, hol akarsz lakni, dolgozni. Ha tele vagy pénzzel, az más.

Bejártam a nagyvilágot, de ilyen eszembe sem jutna. Van bőven egyéb, élhető hely, ha már itt nem jó.

2022. jan. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!