Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Kenya szafari túrán a vizilova...

Kenya szafari túrán a vizilovakkal vigyázni kell?

Figyelt kérdés

Oktatás elvileg van a szafaritúrák előtt.De mi van akkor ha szabad program a szafarin és egy csapat vizilóval szembetalálkozunk?

Érdemes ilyenkor elfutni vagy fára felszaladni?

Afrikai csoportokban olvasgatok most a közösségi médiában de mindenhol mást írnak.

Ha szeretne valaki sok vadállatos képet csinálni ilyen túrán mikre figyeljen?


2023. jan. 17. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Nappal a vízben pancsolnak, mert nem bírja a bőrük a napsütést. Hajnalban, éjszaka meg ne mászkálj magadban.

Egyébként a víz -tó, folyó- környékét néhány 100 m-re hagyják el legelni.


A túrákon meg lesz túravezető, aki tudja, mikor, mit kell tenni, nem fog veszélyes helyekre vinni, ill. csak kocsival fogjátok megközelíteni az állatokat.

Maximum majmok fogják lopkodni a kaját az étteremben.

2023. jan. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
66%
Szerintem az alaszkai túrából megmaradt medvesprayt vidd magaddal azt azzal majd lefújod őket ha valami gond van.
2023. jan. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

#2


Ezt akartam én is írni. XD

2023. jan. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Afrikai csoportokban nem olvashattál ilyeneket. Oktatás nincs, ahogy szabad program sincs, ugyanis ki sem szállhatsz a kocsiból, csak a kijelölt helyeken, különben megbüntetnek. Inkább maradj otthon még olvasgass egy kicsit.
2023. jan. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Nagyobb állatvédelmi területeken (pl.: Szerengeti) bérelhetsz kocsit, de figyelmeztetnek, hogy a túrákon ne hagyd el a kocsit, sőt -ha lehet, kondis kocsi- felhúzott ablakkal közlekedj. Nem az oroszlánok miatt, hanem majmok benyúlkálhatnak, összekarmolhatnak, sőt, ahol a turisták etetik az állatokat, akár antilopfélék bedugják a fejüket, s a szarvuk balesetet okozhat, stb.


Nekem a kafferbivalyok okoztak "kisebb" gondot, elállták az utat és nem épp "kedvesen" bámultak ránk. Rükverc, s szép lassan eltávolodtunk tőlük.

Elefánttal hasonló, de rajtuk látod, ha támadni akarnak: széttárják a fülüket, esetleg vadul trombitálnak.


A hippok napközben dagonyáznak.

Az oroszlánok napközben hüsölnek, nehéz felfedezni őket.


Állatvédelmi területeken az állatok nem nagyon tartanak az embertől, sőt némelyik elég szemtelen. Főleg a majomfélék.

A hippok között is van amelyik "kéreget" -a turisták dobálnak nekik kaját-, de veszélyesek.

2023. jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!