Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Valaki már volt szomáliába?...

Valaki már volt szomáliába? aki igen írjon privátban és segítsen picit tanácsokban mit szabad mit nem és milyen oltások kellenek (troll válaszokat kérem mellőzn)

Figyelt kérdés
2023. aug. 7. 22:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

"A fegyveres milíciák által elkövetett bűncselekmények száma az egész országban magas. Gyilkosságok, fegyveres rablások, és az emberrablások a legjellemzőbbek. A klánok közti erőszakos összetűzések rendszeresek. A nyugati állampolgárok ellen elkövetett terrorcselekményekre nagy esély van az egész országban, beleértve Szomáliföldet is. A támadások kiszámíthatatlanok, bármikor előfordulhatnak, jellemzően zsúfolt helyeken, nagy horderejű eseményeken, kormányzati tisztviselőket érintő rendezvényeken, valamint azokon a helyeken, ahol külföldiek nagy számban előfordulnak. Az Al Shabaab terrorista csoport, és más, a szomáliai kormánnyal szembenálló csoportok továbbra is folyamatos támadásokat hajtanak végre Mogadishuban és környékén. A terrorista csoportok szemében Szomáliában a nyugatiak és a segélyszervezetekben dolgozók kiemelt célpontnak számítanak. A korábbi támadások kormányzati tisztviselőket és intézményeket, szállodákat, éttermeket és a tömegközlekedést célozták, beleértve a nemzetközi repülőteret is."

És a kalózkodásról még szó sem volt...

Nem tudom, találsz-e bárkit, aki fentiek ellenére ellátogatott ebbe a csodálatos kis országba, és hasznos tanácsokkal tud ellátni, de én így távolról annyit megnéztem, hogy kötelező oltás nincs, csak javasolt (hastífusz, Hepa A, B, malária, sárgaláz, kolera, veszettség).

Már ez is jól hangzik :)

2023. aug. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként annyira trollszagú ez a kérdés, hogy csak azért olvastam most utána, mert a napokban történt "futónő" balhéja miatt amúgy is utána akartam olvasni ennek az országnak is, csak valahogy akkor kiment a fejemből :)
2023. aug. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Pont olyan mint Magyarországon csak ott nyilvánosságra hozzák.
2023. aug. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudsz szomáliába utazni. Szinte az egyetlen orszag a foldon ahol nincs kormany.
2023. aug. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

4:

Van hivatalos kormányzata, de folyamatosan polgárháborús helyzet van és így nem ellenőrzik az ország egész területét, és amit ellenőríznek elvileg, ott is gyakoriak a szakadárok terrorista merényletei. Lehet Szomáliába utazni, adnak magyar állampolgárnak vízumot, de nem érdemes, mert veszélyes, egyébként magyar nagykövetség sincs ott, a nairobi nagykövetség illetékes ott.

2023. aug. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne simogasd a medveket es vigyel medvesprayt.
2023. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

"Valaki már volt szomáliába?"


Voltak...de még egyik sem jött vissza...

2023. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
jól van a válaszok értelmetlenek voltak és jelzem hogy nem vaygok troll
2023. aug. 8. 11:05
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Hanem??
2023. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ilyen, amikor már nem szaroznak a szomáliai kalózokkal, és visszalőnek.

[link]

2023. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!