Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Jártatok már Egyiptomban?...

Jártatok már Egyiptomban? Mesélnétek a tapasztalataitokról?

Figyelt kérdés

ápr. 5. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen, de akkora élmény volt, hogy nem lehet röviden leírni, inkább kérdezz, konkrétan mi érdekel :)
ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lofefi ***** válasza:
51%

Jártam, és mivel kb 50 másik országban is jártam, ezért kb a 49. helyen van.

Szimplán szar helynek tartom. (persze ha az ötcsillagos allikluzivra hajtasz, és semmi más nem érdekel az életben, akkor menj. De akkor is kérdés, miért pont oda????)

ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Jartam,hatizsakkal, szerintem k. jo hely hihetetlen kincsekkel.
ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Szr hely, szó szerint. Ha nem valami üdülőkombinátban vagy, akkor igen veszélyes. Nagyon oda kell figyelni.
ápr. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1-es, milyen pénzt érdemes váltani, kell helyi?
ápr. 6. 16:56
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Vagy 10 eve.

Kairoban es Luxorban

Nagy elmeny volt, csodalatosan szep orszag, fantasztikus latnivalokkal.

Egyetlen rossz dolog volt: a vonat ut Luxor es Kairo kozott

Ejszakai, halokocsis jarat. Teljesen korrekt vonat, este idoben indult, de sajnos soha nem erkeztunk meg Kairoba, mert baleset miatt lezartak a vonalat es felutrol 10 ora varakozas utan visszafordult a vonat es nem adtak vissza a jegy arat. rendorseget is hivtunk, vegul 50%-ot visszateritettek.

Repulovel mentunk vissza Kairoba.

ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Két éve voltunk. Én nagyon szeretem az ókori egyiptomi kúltúrát szóval nagyon vártam.

Luxorban a Királyok völgye valami elképesztő. Oda bármikor visszamennék. Hihetetlenül gyönyörű. Viszont február végén voltunk, és akkor is volt ott vagy 40 fok. Majd megdöglöttünk a melegben. Karnaki templom meg a Szfinx avenue is gyönyörű.

A gízai nagy piramisok meg a Szfinx is szép, vagyis inkább különlegesnek mondanám. Furcsa volt ott állni és élőben látni. Viszont negatívum, hogy teljesen más mint ahogy pl a filmekben látod. Én pl azt hittem hogy a homok meg a Szfinx ilyen aranybarna színű, hát inkább piszkos fehér.

Negatívum még hogy kb mindenhol szegénység meg piszok van. Teveszar meg ilyesmi. Az emberek (árusok, jegyeladók) borzasztóak. Én szeretek nézelődni a bazárban, de ott nem lehet. Ha csak ránézel a "boltra" egyböl kiabálnak rád hogy gyere-gyere nézd meg. Ezt nagyon nem bírom. Sokszor mennek is utánad métereken keresztül. Voltam már sok helyen, de ilyen rámenős árusokat még sehol nem láttam. Olyankor a kedvem elment az egésztől.

Összefoglalva az ókori dolgok miatt nagyon jó, de az emberek stílusa miatt meggondolom hogy valaha visszamegyek-e még.

Tipik nyaraló helyen mint pl Hurghada nem voltunk, arról nem tudok nyilatkozni.

ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#5 Javasolt a helyi pénz, én ott vettem fel automatából, egyszerűbb, mint váltani. Kevés helyen van automata, érdemes több pénzt felvenni. Sajnos a nehezebb címletűekből nem mindenhol tudnak visszaadni.
ápr. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Smelak válasza:
80%
1983-86-ig dolgoztam és hónapokig voltam kint. Nagyon szuper volt, a Kulturális része nem kérdés, akkor sem, most sem! A mindennapi élet szerintem, már más.Én egyedül közlekedtem a Deltában és felső Egyiptomban. Teljesen biztonságosan, néha hallottunk furcsa dolgokat, kaptunk oktatást a Kereskedelmi Kirendeltségtől a viselkedéssel kapcsolatban, de problémánk sosem volt. Nos, ma már nem biztos, hogy vállalnám, mert a biztonság nagyon megváltozott. Kisérő nélkül, megnőtt a kockázat. Most itthonról, 75+ -osként így gondolom.
ápr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%
Tavaly jun. végén voltunk, sokan mondták, hogy hulyék vagyunk, nagyon meleg lesz, de nekunk nagyon bejott az idojárás, egyáltalán nem volt vészes, mindig fujt a szél. Hurghada mellett voltunk, kicsit zavaro volt az apály-dagály jelenség, de amugy minden szuper volt, quadoztunk a sivatagban, usztunk delfinekkel és hajoval elmentunk egy nagyon szép szigetre, utkozben buvárkodtunk. Mi foleg a Voros-tenger miatt mentunk,2 gyerekkel voltunk, ugyhogy nem voltunk a piramisoknál.
ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!