Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptom, Kairó mennyire...

Egyiptom, Kairó mennyire biztonságos egy egyedül utazónak?

Figyelt kérdés

Rengeteg videó alatt, google értékelésnél olvasom, hogy átvernek mindenhol, az oké, benne van a pakliban, de biztonság szempontjából van valakinek tapasztalata?


Tömegközlekedés vállalható?



2023. aug. 12. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Szia, tömegközlekedést szerintem felejtsd el, mi Uber-eztünk és nevetségesen olcsó volt.


Bár mi ketten voltunk, nem egyedül, de nem igazán éreztünk magunkat veszélyben (Kivétel Garbage City-ben, de ez gondolom ilyen egyértelmű kivétel), viszont az való igaz, hogy mindenhol le akarnak titeket húzni. Én azt vettem észre, hogy megtanulsz 1-2 szót/mondatot arabul, akkor sokkal jobban állnak hozzátok. Pl 30 év körüli pasi zaklatott minket, hogy "naaa, menjünk már tevegelni" aztán amikor már arabul mondtam, hogy nem, máris elment, sőt, útólag még segített is nekünk eligazotni és nem kért érte semmit.


Amire sokan mondják, hogy kell figyelni, azok a zsebtolvajok. Az igazság az, hogy én kicsit túlféltem a dolgaim és olyan hastáskám van, ami ténylegesen a hasam előtt van (inkább mellkasom előtt) és mindig a szemem előtt van, bármikor át tudom ölelni, stb. Szóval, hogy a zsebtolvajokra mennyire kell odafigyelni, nem tudom, de állítólag nagyon.

2023. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

Ha nő vagy, akkor egyedül inkább ne menj. Egyiptomi pasik nagyon rámenősek, gyakran kellemetlenkedősek a turistákkal.

Tömegközlekedés a MENA régióban felejtős.

2023. aug. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hol jártál eddig. Én simán buszoztam minden szutyok kisbuszon a szudáni határnál is, de az egyáltalán nem való mindenkinek. Kairó inkább fárasztó, mint veszélyes, amíg nem mondasz igent dolgokra, addig maximum csesztetnek, meg hajlamosak nagyon rámenősen eladni nagyjából bármit. Ha csak Európán belül utaztál eddig, akkor a masszív kultúrsokk garantált, de azért nem kell betojni sem.
2023. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

full egyedül idáig 1x voltam isztambulban, azt eléggé élveztem, és megtetszett a solo travel nyújtotta szabadság :)


Na meg voltam már tunéziában, fülöp szigeteken, és európai országokban barátokkal, családdal.

2023. aug. 13. 06:47
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mernék menni, de azért, mert már párszor voltam Kairóban másokkal. Isztambullal nem lehet összehasonlítani.

Tunéziában meg a Fülöp-szigeteken ilyen all inclusive-ban voltál, vagy rendesen real life?

2023. aug. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
tunéziában all inclusive, de már nagyon rég, fülöpön meg relatíve "real life experience", nyilván nem a gettókban, normál hotelekben, mászkáltunk a városban is rendesen, de helyi lakossal voltam.
2023. aug. 13. 12:38
 7/14 A kérdező kommentje:
férfi vagyok amúgy
2023. aug. 13. 12:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

@6 Akkor azért Kairó relatíve kemény lesz, eddig egyedül nem kellett megoldani semmit, meg nem nagyon volt tapasztalatod azzal, hogy milyen az utolsó pohár vízre is alkudni.


A tömegközlekedést legalább az első 1-2 napban mellőzd, meglátod majd, hogy mennyire komfortos maga a hely, addig ott az Uber, helyi SIM-et vegyél. Nem lesz gond, de azt tudom garantálni, hogy sokszor leszel erősen frusztrált.

2023. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8, ahogy írtam egyedül voltam isztambulban, azért ott is megkellett oldani pár dolgot egyedül.



Mi volt a legfrusztrálóbb élményed kint? Vlogokban, meg fórumokon olvasom, hogy a taxi sofőrök követnek, ahogy írod mindenen alkudozni kell, de volt valami keményebb "élmény" is?

2023. aug. 13. 14:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
@9 Isztambul teljesen Európa, minden működik, világviszonylatban gazdag, csomó helyen lehet kártyával fizetni, sokan tudnak angolul, össze sem lehet hasonlítani Észak-Afrikával. Nekem a legtöbb szívás a már kialkudott árak utólagos módosítgatási kísérleteivel volt, meg azzal, hogy sokan nem értik azt hogy nem, volt hogy egy forgalmas út közepén álltam meg és kerülgettek az autók, hogy végre lekopjon rólam az egyik jóember. Ehhez képest az isztambuli bazár egy liechtensteini faluml.
2023. aug. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!