Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Mi a véleményetek a Dél-afrika...

Mi a véleményetek a Dél-afrikai Köztársaságról?

Figyelt kérdés
2023. szept. 19. 15:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Gyönyörű, sokszínű hely. Voltam fél évet Fokvárosban. A legjobb hely a vilàgon.
2023. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Még a pandémia elott jartam ott. Fokvaros, Johanesburg and azutan egy hetes szafari a Kruger nemzeti parkban


Fokvaros egy modern varos, autot bereltem ott es este is nyugodtan maszkaltam.


Johanesburgban mar nem mertem egyedul maszkalni, kicsit lepukkadt varos.


A szafari viszont elso osztalyu volt, pedig "Budget safari"-ra volt csak penzem.


Kis kunyhokban laktunk, amikhez tartozott sajat furdoszoba. Nyitott safari autoval vittek minket allatokat nezni (ejszaka es nappal is), volt nagy tura is, a kaja finom es europai szinvonalu higienia.


ez volt a ceg, aminek az oldalan foglaltam a safarit ez egy kozvetito ceg, de megbizhatoak, mas turakat is foglaltam rajtuk keresztul


[link]

2023. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
Veszélyes, fos hely!
2023. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
A fehéreket rendszeresen kirabolják és megölik. Veszélyes hely!
2023. szept. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
Vége.
2023. szept. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

"


A Dél-afrikai Köztársaság biztonsági besorolása a II. biztonsági kategória, azaz a fokozott biztonsági kockázatot rejtő országok (narancssárga) kategóriájába tartozik.


Mindenképpen javasoljuk az ide érkezőknek egy magasabb kategóriájú utasbiztosítás megkötését, ugyanis az egészségügyi ellátás igen drága és a kezelést megelőzően meggyőződnek arról, hogy az utazó rendelkezik-e biztosítással, amely fedezi az ellátás költségét, illetve a bankkártyáján van-e az előre megbecsült összegnek megfelelő fedezet. (Ez egy esetlegesen szükséges sürgősségi operáció esetén akár több tízmillió forintos összeget is jelenthet.)


A Dél-afrikai Köztársaság közbiztonsági helyzete a nemzetközi összehasonlításban a legrosszabbak közé tartozik. Erre az ide látogatóknak tudatosan készülniük kell, és tartózkodásuk során fokozott elővigyázatosságot kell tanúsítaniuk. Az élet és vagyon elleni bűncselekmények száma az utóbbi két évben jelentősen emelkedett.


Johannesburg és Pretoria a világ legveszélyesebb városai közé tartozik, így az itt történő hosszabb tartózkodást csak abban az esetben javasoljuk, ha az elkerülhetetlen. Fokváros, Durban jóval biztonságosabb, de itt sem lehet eltekinteni a fokozott óvatosságtól. A külföldi látogatók sérelmére elkövetett bűncselekmények elsősorban a nagyobb városközpontokban, hotelek közelében, nemzetközi repülőtereken, busz- és vasútállomásokon, szórakozóhelyeken fordulnak elő, de az elmúlt időszakban az egyik legnépszerűbb szafari desztináció, a Kruger Nemzeti Park közelében elkövetett erőszakos bűncselekmények száma is jelentősen emelkedett. A rablások, betörések, gépkocsi eltulajdonítások nagy részét fegyveresen követik el, melynek következtében az ilyen esetek gyakran járnak személyi sérüléssel és vezetnek gyilkosságokhoz. A nagyobb tömegeket vonzó eseményeken számítani lehet a bűnözői aktivitás növekedésére.


Különös figyelmet kell fordítani a szállás kiválasztása során. Ellenőrizni kell, hogy megfelelő védelemmel van-e ellátva, milyen környéken helyezkedik el, érdemes az interneten elérhető véleményeket is áttanulmányozni a foglalást megelőzően. Az ár mellett, a biztonsági szempontnak mindenképpen irányadónak kell lennie. A szálláson mindig be kell tartani a megadott biztonsági utasításokat, különös tekintettel az értékek és dokumentumok, pl. útlevél, elhelyezésére és megőrzésére vonatkozóan. A látogatás során mellőzni ajánlott a jelentősebb készpénz, az ékszerek és drágább egyéb eszközök, pl. márkás karórák, használatát.


Felhívjuk a Dél-afrikai Köztársaságba az OR Tambo Nemzetközi Repülőtéren (Johannesburg) keresztül érkező magyar állampolgárok figyelmét, hogy az elmúlt időszakban megszaporodtak a repülőtéren belül és főleg a repülőtérről történő távozás utáni rablások. Az elkövetők még a repülőtér érkezési oldalán azonosítják azon személyeket, akikről feltételezik, hogy jelentősebb készpénzzel vagy értéktárgyakkal (ékszerek, drága karórák, elektronikai termékek stb.) rendelkeznek. Ezeket a személyeket autóval követik a szálláshelyig és érkezéskor megtámadják őket. Elsősorban azokat az utazókat nézik ki, akik taxival vagy Uberrel közlekedve, hagyják el a repülőteret.


Ezért kérjük a repülőtérre érkező honfitársakat, hogy legyenek körültekintőek és figyeljék környezetüket az érkezéskor, a repülőtérről való távozáskor és a szállásig történő utazáskor, oda megérkezéskor egyaránt. Vegyék figyelembe, hogy az elkövetők az esetek többségében lőfegyverrel rendelkeznek, és ellenkezés esetén használják is ezeket a fegyvereket. Rablótámadás esetén mindenképpen az élet védelme legyen a fő szempont, és ne az értékekre próbáljanak vigyázni, javasoljuk, hogy egy esetleges incidens során ne tanúsítsanak ellenállást, inkább adják át az értékeiket.


Felhívjuk a figyelmet arra, hogy az országban vagy nagyobb városokban történő közlekedés során mindenképpen kerüljék el az iránytaxik (kisbuszok) igénybevételét, illetve ezek állomásait is. Fokvárosban és környékén, de az ország több részén is, a vonattal történő közlekedés kockázatos lehet a gyakori gyújtogatások és rablótámadások miatt."


A külügy honlapjáról.


Igen, jártam ott. A WC-n IS fegyverrel ültem!

2023. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Fokváros van bakancslistám tetején. 2025-ben tervezek kiutazni majd, de legkésőbb majd a nászútunkon :)
2023. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
7. Jó utat! [link]
2023. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerencsére a Fokföldet még nem érte el az institúcionált állami támogatású terror. Talán, túl tud majd élni önnállósult államként. Ha nem, akkor az anarchia marad meg a menekülés a fehéreknek a végén. Nehéz ügy.
2023. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

"Price, 44, said she was with her children and a film crew when they were ambushed by a group of men as they drove from Johannesburg to Swaziland in two people carriers while filming her ITV reality series My Crazy Life."


#8, legalább annak utánanéznél, hogy pontosan hol történt az eset...


Fokváros és Johannesburg krvára nem ugyanaz.

2023. szept. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!