Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Melyik az a fekete-afrikai...

Melyik az a fekete-afrikai ország ahova ha elmegyek és látják, hogy fehér vagyok nem fogják rángatni a nadrágszíjam, hogy "Aggyá pénzt!" ?

Figyelt kérdés

Van egy olyan sztereotípia az afrikai országokban, hogy aki fehér az biztos nagyon-nagyon gazdag. Mert nyilván úgy, hogy nem jártak európai országokban és csak a tévéből ismerik, akik azt hihetik, hogy a kertes villás ház vadonatúj autóval hawaii nyaralással mindennaposak. Ezért jellemző, hogy egyből odajönnek tíz-húszan kunyerálni, vagy dupla-tripla árakat mondanak be a boltban, ötször annyi a taxitarifa stb.


Holott én kelet-európaiként igencsak messze vagyok a "gazdag" fogalmától. És a fekete-afrikai országok a közhiedelemmel ellentétben egyébként sem túl olcsóak.


De van olyan ország, ahol ha látják, hogy fehér turista vagyok akkor békén hagynak, nem piszkálnak meg nem próbalnak lehúzni? Ahol nem akar minden tízedik ember pénzt kunyerálni?

Tudtok véletlenül ilyeneket?


Kíváncsi vagyok egyébként személyes tapasztalatokra is hasonló élményekről.


Direkt fekete-afrikai országokat kértem. Mivel arabul tudok, így olyan országok mint pl "Egyiptom" vagy "Marokkó" nem releváns számomra, mert mivel beszélem a nyelvet annyira nem bírnak lehúzni. Ezért elsősorban szubszaharai országok érdekelnek.



dec. 1. 20:03
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Hozzájuk képest gazdag vagy.
dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#1


Eleinte én is ezt hittem. De egyszer jártam egy fekete-afrikai országban ahol már nem annyira voltam biztos ebben. Bár igaz, annak csak a fővárosi régiójában. De egyáltalán nem voltam olyan hűdemilyen gazdag az ottaniakhoz képest. Meg egy csomó olyan árat láttam helyieknek is, ami nekem sok volt és meg kellett húzzam a nadrágomat, míg mások tucatjával vették. Ez csak egy mítosz, hogy Afrika olyan hűdemilyen szegény. Pont olyan mítosz mint ahogyan ők is azt hiszik, hogy mi olyan gazdagok vagyunk.

dec. 1. 20:09
 3/17 A kérdező kommentje:

#2


Igazából a fekete-afrikai országok sokkal drágábbak, mint az arab országok. És a nagyobb fekete-afrikai országokban a fizetések is sokkal magasabbak. Ott én olyan dolgokat is hallottam amit ha más mondta volna el sem hinném. Találkoztam két törökkel, akik asztalos szakmunkásokként dolgoztak ott és euróba átszámolva közel nettó kétezret kerestek havonta. És ez egy fekete-afrikai országban...

dec. 1. 20:12
 4/17 anonim válasza:
91%
Ha annyi pénzed van, hogy oda jársz nyaralgatni, akkor még itthonhoz képest is gazdag vagy.
dec. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom eldönteni, hogy csak provokáció-e a kérdés, vagy tényleg komolyan gondolod. Szóval, mindenki tudja, hogy Fekete-Afrikában fehérnek lenni egy átok. Nem lesz olyan, hogy nem jönnek oda koldulni, mivel akkora a szegénység, hogy úton-útfélen bepróbálkoznak. Megpróbálnak lehúzni, kéregetnek, gyerekeket küldenek oda. Addisz-Ababa elég "európaias" mégis nagyon sok a szegény, mert ott valaki vagy nagyon gazdag vagy koldus. Esetleg Pretoria, ott talán kevesebb az atrocitás, de Johannesburgban már este ki se menj, mert levadásznak (szó szerint).


Ha azt akarod, hogy tényleg senki ne szóljon hozzád, akkor fizess be valami gazdag, fehér apukáknak szóló szafariútra, ott jó lesz a kiszolgálás is és nem fogsz vegyülni a civil lakossággal. De ha szóló turistaként bemész egy városba, esélytelen.

dec. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Engem Nyugat-Afrikában Mauritániától Guineáig sokkal jobban békén hagytak, mint a keleti és déli részeken bárhol. Mondjuk ebben segített, hogy nem beszélek franciául, de alapvetően az érdeklődés is kisebb volt. Az általános letargia pedig nagyobb. Cserébe Szenegál kivételével szarabb helyek is ezek, szóval maximum tapasztalt utazóknak ajánlom őket. Ismerősök szerint Elefántcsontpart még jó hely, az a jövőbeni tervek között szerepel.
dec. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Mindegyikben lerángatják a gatyádat.
dec. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#4


Évekig gyűjtöttem egy ilyen nyaralásra.

dec. 2. 10:10
 9/17 A kérdező kommentje:

#6


Melyik országokban jártál?


Gambia, Sierra Leone és Ghána közül voltál valamelyikben?

dec. 2. 10:26
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Gambiában és Ghánában.


Gambiát gyűlöltem, teljes turistagettó érzésem volt Banjulban. Mivel már lassan ment a gépem Dakarból, az ország belsőbb részeire nem jutott időm, ott lehet normálisabb arcok laktak, de a turistás parti részeken csak az angol nyugdíjasok lehúzása ment az ennek megfelelő magas árakkal és svindlerkedéssel.


Sajátos csalásfajta bepróbálkozni néhány 1 dalasis érmével (érték: kb. 5Ft), ami erősen hasonlít az angol 50 pennysre (kb. 200Ft), hogy váltsd fel neki bankjegyre, mert a helyi pénzváltók nem veszik be neki. Persze 50p áron gondolja a váltást és angol bankjegyet szeretne.


A másik lehúzás a pill scam a szárazföldi határokon: a vámosok extrém alaposan megmotoznak és átnézik a csomagjaidat gyógyszerek után kutatva. Ha akár egyetlen helyben vényköteleset is találnak, amihez persze nincs lepecsételt angol igazolásod a háziorvosodtól, jöhet a fogdával fenyegetés és elbeszélgetés, aminek a végén pártíz vagy -száz dollárral/euróval könnyebben távozhatsz.


Ghána jó hely, majdnem egy hónapot voltam - igaz egy helyi családdal cseregyakorlaton. Turisztikailag közepesen érdekes, de abszolút kezdőbarát ország.


Ha pusztán az angol miatt írtad pont ezt a három helyet, annyira azért nem kell aggódni. Szenegál kenterbe veri mindet és nem halsz éhen egy árokparton francia nélkül. Mutogatni, pár tucat alap szót megtanulni és a telefon fordítoján át kommunikálni bárki meg tud tanulni.

dec. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!