Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Melyik az a fekete-afrikai...

Melyik az a fekete-afrikai ország ahova ha elmegyek és látják, hogy fehér vagyok nem fogják rángatni a nadrágszíjam, hogy "Aggyá pénzt!" ?

Figyelt kérdés

Van egy olyan sztereotípia az afrikai országokban, hogy aki fehér az biztos nagyon-nagyon gazdag. Mert nyilván úgy, hogy nem jártak európai országokban és csak a tévéből ismerik, akik azt hihetik, hogy a kertes villás ház vadonatúj autóval hawaii nyaralással mindennaposak. Ezért jellemző, hogy egyből odajönnek tíz-húszan kunyerálni, vagy dupla-tripla árakat mondanak be a boltban, ötször annyi a taxitarifa stb.


Holott én kelet-európaiként igencsak messze vagyok a "gazdag" fogalmától. És a fekete-afrikai országok a közhiedelemmel ellentétben egyébként sem túl olcsóak.


De van olyan ország, ahol ha látják, hogy fehér turista vagyok akkor békén hagynak, nem piszkálnak meg nem próbalnak lehúzni? Ahol nem akar minden tízedik ember pénzt kunyerálni?

Tudtok véletlenül ilyeneket?


Kíváncsi vagyok egyébként személyes tapasztalatokra is hasonló élményekről.


Direkt fekete-afrikai országokat kértem. Mivel arabul tudok, így olyan országok mint pl "Egyiptom" vagy "Marokkó" nem releváns számomra, mert mivel beszélem a nyelvet annyira nem bírnak lehúzni. Ezért elsősorban szubszaharai országok érdekelnek.



dec. 1. 20:03
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10


Értelek.


És Nyugat-Afrikán kívül milyenek voltak a tapasztalataid? Kelet- és Dél-Afrikában merre felé voltál?

dec. 2. 12:46
 12/17 anonim ***** válasza:
44%
Etiopiaban, Kenyaban es Madagaszkaron voltam. Sehol nem rangattak le a gatyamat es sehol nem volt rosszabb a koldulas mint Budapesten. Valoszinuleg mindenhol igy vagy ugy lehuztak de nem veszesen. En pl nem csinalok ugyet abbol ha ilyen hlyeken lehuznak 50 forinttal. Nem tetszik de az osszeg nem eri meg a balhet. Viszont sokszor az ellenkezojett tapasztaltam, rosszul ertettem mennyit kernek es tobbet adtam de visszaadtak.
dec. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
@6 Elég fura, hogy Kelet-Afrikát érezted könnyebbnek, a saját és más utazók tapasztalataival is eléggé ellentétes az irgalmatlan korrupció miatt. Mondjuk az igazán funky rész az Togo meg Benin környéke
dec. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#12


Nem is ötven forintokról van szó. Arra magasról tennék én is. Olyanokra gondolok hogy pl odajön és mondja "városvezető turista túrát szervezek neked, körbevezetlek az ismert részeken, egy ilyen túra normál ára tízezer euró lenne, de neked most baráti haveri alapon csak száz euróért megmutatom".

Vagy olyat, hogy mondjuk egy taxitúra 5000 frankba kerülne, de nekem azt mondja, hogy "50000 frankba fog kerülni" és hiába mondanád neki, hogy "adok tízezret oszt csókolom" de azért is erősködni fog, hogy "dehát itt ötvenezerbe kerül ez!" miközben más helybeli haverok mind mondják, hogy ők sokszor lehet még négyezret sem fizetnek.


Szóval ilyesmikre gondolok.

dec. 2. 22:43
 15/17 A kérdező kommentje:

#12


Etiópiában próbáltad a khat cserjét? 😅

dec. 2. 22:45
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem. De Madagaszkaron is azt ragtak.
dec. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
3%

1. Negerek nem szeretik a fehéreket, ott gyilkolják őket, fehér őstermelőket rég kiűzték mar a kontinensről és nem is pótolták őket mert dolgozni nem akarnak..


2. Tudod miért hívnak minket europoornak Amerikában? Mert nevetségesen szegények vagyunk és nevetségesen keveset keresünk. Röhögnek rajtunk.

dec. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!