Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Milyen alapítványon keresztül...

Milyen alapítványon keresztül tudnék kimenni önkénteskedni Afrikába?

Figyelt kérdés
Május 2. hetétől 4 hétig, szeretnék Afrikában önkénteskedni, de nem találtam még olyan szervezetet ahol ezt úgy lehetővé tennék hogy ne kelljen egy milliós összeget fizetnem. Még régebben láttam egy olyan lehetőséget ahol mindent állnak csak a repjegy önköltséges, de már megszűnt az apalítvány a covid után. Hasonlót keresnék vagy legalábbis olyat ami emberi keretek között van, ha esetleg ismertek ilyet akkor megköszönném a segítséget! 20/L

jan. 23. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Most nem fogok sajnos tudni segíteni, de szerintem fontos, hogy tisztában legyél 2 fogalommal. Voluntourism és volunteerism.


A Voluntourism az két dolgot is jelölhet. Az egyik az, hogy azért cserébe, hogy segítesz valakinek valahol külföldön, kapsz lakhatást, általában a backpackerek és a fiatal utazók szokták ezt használni, pl van a worldpacker alkalmazás ahol ilyen lehetőségeket lehet találni.


A másik jelentése az, hogy hülye túristákat kivisznek 2-4 hétre bohóckodni valahova és kérnek cserébe egy csomó pénzt.


A volunteerism pedig ténylegesen arról szól, hogy önkénteskedsz, legyen az bárhol. Ilyenkor is szokott lenni önköltség, de közel sem annyi, mint a voluntourism bohóckodós hülyeségnél.


Amikor az ember önkénteskedést keres, akkor általában nonprofit szervezeteket keres meg, akiknek a tevékenységével egyetért és támogatja, nem pedig ilyen önkéntes elosztó, profit orientált weboldalakat, cégeket.


Az, hogy te melyik fajtát szeretnéd csinálni, az rajtad áll, de szerintem a kommentemből érződik, hogy melyik fajta önkénteskedést, mennyire tartom.


A két (három?) önkénteskedést fajta miatt, gondolom logikusan, nem tudok neked javasolni így hirtelen semmit, mert nem tudom, hogy neked milyen fajta felelne meg.

jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A volunteerism érdekelne, csak hallottam egy jó pár átverésekről is és ezért kérek segítséget, hátha valaki ismer valami megbízható nonprofit szervezetet. Taníttani szeretnék, de igazság szerint bármit szívesen megcsinálok, amivel esetleg segíthetek
jan. 24. 10:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Volunteering in Africa:


[link]


itt az apply now ra rakattintva tudsz jelentkezni.

jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy: [link]
jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as komment: Voluntourism. A legjobb példája a Voluntourism-nek. Nagyon szép, igényes, jajj, micsoda szép állatok, gyere pingvineknek segíteni. XY dollár. Ha ketten jöttök akciós. Akciós??? Pénzbe kerül, hogy te segíthess? Már csak azért is tipikus példája ez a voluntourism-nak mert pl csak állatok vannak, akikkel lehet bohóckodni, viccesekedni, cukiskodni. Lehet, hogy tényleg valamit segítesz, bár szinte biztos, hogy alapjáraton nem kéne oda nekik segítség, de ha a hülye túristából jön pénz, akkor miért ne hozzák. Ugyan ez, tipikusan 2-4 között vannak itt az "önkénteskedések". Valóban van olyan, hogy az önrészt elkéri a segélyszervezet/cég aki szervezi ezt, de ilyenkor nem megadják előre az árat hanem mondanak egy kb-t, aztán amikor mindent kiszámoltak, na majd akkor elkérik a pénzt. Ebben pedig eddigre már a repjegy is szerepel. Itt csak annál van ár, hogy mennyit lehetsz ott. Már ki is van számolva, nyilván nem haszonnal, azért van kint ilyen pontosan az ár.


A négyes pedig egy gyüjtő oldal, ott nem tudnám individuálisan átvizsgálni a meghirdetett dolgokat, de általában a gyüjtő oldal abból él meg, hogy profitot kér a rajta keresztül megszerzett kliensekről.


Ha ténylegesen segíteni akarsz, és nem csak bohóckodni, keress meg egy céget akik gyakran járnak ki, vagy állandó jelenléttel rendelkeznek afrikában és kérdezd meg őket, hogy hozzájuk miként lehetne bejutni, mert segíteni akarsz és változást elérni, nem pedig csak a facebookra képeket kirakni.

jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A probléma az hogy eddig nem találtam ilyet, amik szembe jöttek velem Volunturism volt. Azt hittem jóval több ilyen oldalt találok majd, ahol ténylegesen segíteni mész ki, de szinte az összes arról szól hogy elmész nyaralni
jan. 25. 18:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért nem találsz olyan weboldalt ahol tényleges volunteering van, mert valószínűleg nincs ilyen.


Az, hogy kimenj hónapokra valahova önkénteskedni az hatalmas presztízs, emiatt hatalmas igény is van erre. Pont e miatt a szervezetek akik ezeket szervezik, elsődlegesen házon belül keresnek embert, másodlagosan ismerősök között és csak harmadlagosan keresnek idegeneket, de azokat is igen erősen megszűrik.


A legjobb lehetőséged továbbra is az, hogy ráírsz különböző szervezetekre, hogy ténylegesen segíteni akarsz, kimenni és tenni valamit, nem pedig facebookon pózolni, erre pedig önrészt is vagy hajlandó álldozni. Mondok pár példát akik rendelkeznek jelenléttel Afrikában.


Amref Health Africa

Smile Foundation

Doctors without borders

The Nelson Mandela Foundation

Save the Children


De van vagy 100 ilyen NGO/szervezet akire lehet írni.

jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5.Komment: Tevedes, amit küldtem, azok nem turizmus, hanem öntentes munkak. Olvasd el, kiket keresnek, mielött bölcselkedsz itt. Mar a cimben is az szerepel, hogy: Volunteering es nem Voluntourism!! Vitatkozz csak tovabbra is magadban, mivel en megvalaszoltam a kerdezönek, most törlöm a kerdest. By by:)
jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, biztos kiírják, hogy "sziasztok, mi lehúzzuk az embereket"
jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!