Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Harmadik országbeli embernek...

Harmadik országbeli embernek melyik országba a leghatékonyabb beadni a vizum kérelmet ha az eu-ba akar jönni? Látogatót vagy túristát? Magyarországtól kapott bárki már ilyen vizumot? Érdemes ezt erre szakosodott céggel intéztetni?

Figyelt kérdés
Elsősorban érintettek válaszait várom :)

#Egyiptom #Schengen #Magyar meghivó
ápr. 14. 17:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9. Koszi! Ez total elkerulte a figyelmemet. Viszont oda roppant egyszeru eljutni magyarkent, nem alkalmatlan a talalkara, ahogy irta a kerdező, igy akkor nem teljesen ertem a sztorit.
ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Egyiptomban ismerkedtünk meg kb egy éve. Egyiptomba kijutni könnyű, de ott nem lehetne együtt lennünk, nem vagyok muszim (nem is tervezem).

A saria szerint csak házasok lehetnek együtt, szóval van egy kis baj ezzel. Tudom, keressek egy nem muszlim faszit :(

ápr. 16. 12:48
 13/18 anonim ***** válasza:
Csak úgy kíváncsiságból: Mi lenne azután, ha végül sikerülne neki turistavízumot szereznie és meglátogatna? Úgyis haza kellene utaznia, különben Te kerülnél utána bajba ha illegálisan itt maradna az EU-ban, mivel ilyen esetekben a hatóságok azt is előveszik aki a meghívót küldte. Szóval én a helyedben segíteni segítenék infókkal, de magából a vízumintézésből formálisan kimaradnék, ne hagyd magadat rábeszélni olyanra aminek az esetleges következményeivel nem is vagy teljesen tisztában.
ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A terv az lenne, hogy talál munkát és beadja a kérelmet hosszú tartózkodásra. A látogató vízum arra lenne jó, hogy lássa milyen itt, mert ők egy lebutított világban élnek. Mindenképpen hosszú távú megoldás a cél…
ápr. 16. 14:12
 15/18 anonim ***** válasza:

Fu kerdező.. napokig lehetne meg itt irogatni erről a temarol, hogy mennyire szoktak működni a kereszteny-muszlim kapcsolatok, vagyis inkabb mennyire nem szoktak, de nem akarok offolni, meg nem is ez volt a kerdesed. A lenyeg, hogy felelősseget es anyagi aldozatokat ne vallalj az ügy erdekeben. Igy latatlanba mondom, hogy nem erdemli meg es nem is lesz erte halas. Az lesz majd, h ide jön Europaba, fejbe kolintja a szabadsag, szabatossag, sokkal tobb mindenre lesz lehetősege, mint otthon, naivitas lenne azt hinni, hogy nem fog elni a kinalkozo lehetosegekkel. Mindegyik el vele.

Nem azt mondom ne probald meg, csak azt, hogy a te veszteseged max egy szerelmi csalodas legyen, ne pedig millios tetel.. sot meg ettol joval kevesebb penz se.

ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm 15, nagyon józan amit irtál és nem kioktató. Bár mindenki tudna igy tanácsot adni :)
ápr. 16. 22:14
 17/18 anonim ***** válasza:
Én láttam már működő arab-magyar és arab-európai kapcsolatokat, de amit a 12-esben írtál, elgondolkodtatott, mert olyan, mintha ő keresné a kifogásokat, hogy ott miért nem élhettek együtt. Egyiptom azért messze nem Szaúd-Arábia vagy Irán, európai nőként ha egy helyi férfival jársz, abból nem lesz felháborodás, főleg ha nagyváros vagy nyaralóhely. Ha közösen akartok lakni valahol (szálloda vagy bérlés), azt nem lehet házasság nélkül, de sok helyen elfogadják az ún. orfi házasságot (ügyvéd előtt kötött papír, neve ellenére nem törvényes házasság még Egyiptomban SEM, de arra jó, hogy sok szálloda elfogadja). Muszlim férfinak lehet nem muszlim párja, amíg egyistenhívő vallásból származik a nő, emellett a férfiaknak azt is elfogadják, hogy barátnőjük van (nehezebb lenne, ha te lennél egyiptomi és ő magyar).
ápr. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igazan nincs mit kerdező :) eszembe sincs kioktatni, plane hogy nekem is van kapcsolatom nem europai ferfival, meg ha masabb jellegű is az a kapcsolat.
ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!