Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Sharm El Sheikh vagy Hurghada?...

Sharm El Sheikh vagy Hurghada? Melyik szebb természetileg, melyikhez vannak közelebb a látnivalók és egyáltalán minden érdekel! Tapasztalatokat várok!

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 15:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Sharm el Sheikh színvonalasabb üdülőhely, viszont Luxor-ba busszal csak Hurghadából szerveznek utakat.


A tengerpart is másmilyen a két helyen, Sharm el Sheikh-ben leginkább korallos part van, ami azt jelenti, hogy egy stégen kell besétálni és egyből mély víz van. Ez sokkal jobb felszíni búvárkodásra, mert nagyon szép korallok és élővilág van rögtön a parton.


Hurghadában pedig lassabban mélyülő homokos part van, ahol korall csak kevesebb helyen és ott is csak bentebb van.

2010. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Hát azért Hurghadán is van olyan szálloda, amit teljes egészében korallpad határol. A Sunny Days El Palacio pont ilyen, ott voltunk.

Sharm egy épített üdülőtelep, helyi lakosok alapvetően nincsenek. Hurghada pedig egy halászfaluból vált üdülőparadicsommá, tehát ott van igazi régi városrész is.

Elfogult vagyok Hurghadával kapcsolatban, mivel ott voltam, de szerintem Sharm is hasonló jó lehet.

(csak vigyázz a cápákkal arrafelé:))

2010. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 PT-Daniel ***** válasza:
Hurghada-t ajanlom. Csodalatos a vizi park, gyönyörü a tenger buvarkodashoz. Maga a varoska egy porfeszek a sivatagban, de könnyen megközelithetöek a lenyegesebb latnivalok.
2010. dec. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Első vagyok, egyébként én is Hurghadában éreztem jobban magam, annak ellenére, hogy a tengeri élővilág szebb volt Sharm-ban.
2010. dec. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És melyik hangulatosabb, "Egyiptomiasabb"?
2010. dec. 14. 22:52
 6/29 A kérdező kommentje:
Igaz az, hogy Hurgadából (oda van ugye közel Kairó meg a pirmaisok, szfinx meg Luxor, Karnak csak fakultatívan, konvolyyokban, páncélozott buszokkak, katonai kísérettel megközelíthető?
2010. dec. 14. 23:16
 7/29 A kérdező kommentje:
Bocsi az elgépelésekért, késő van, :) remélem érthető azért. Arra is irányult a kérdésem, hogy taxival vagy valahogy egyénileg el lehet-e jutni a látványosságokhoz Hurgadából?
2010. dec. 14. 23:25
 8/29 anonim ***** válasza:
Mi tavaly voltunk Sharmban és nagyon jól éreztük magunkat. Onnan is indítottak Luxorba és Kairoba utakat, programokat. Mi a The Grand Hotelben voltunk. Nagyon szuper volt.
2010. dec. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:

Szia!

Mi 2* is voltunk de egyénileg Hurghadából nem tudsz eljutni sehova.(vagyis ha nagyon akarsz biztosan.mert minden megoldható)Az igaz,hogy konvolyban mennek a buszok de nem páncélozottak csak sima buszok viszont minden buszon van egy fegyveres civil (őr vagy katona ezt nem tudom mert nem nagyon foglalkoztam vele)Luxor 3 vagy 4 óra már nem emlékszem pontosan, Kairó kb 5-6 óra volt csak az egyik útja. Úgyhogy nagyon sokat kell buszozni de szerintem megéri. Nekem tetszett minden. HUrghadában még quadozni is el lehet menni az is nagyon ajánlom mert nagyon jó volt. Este jöttünk vissza a sivatagban szupi volt. Ha érdekel még valami kérdezz nyugodtan. Anita

2010. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És milyenek a buszok? Ilyen emeletes, WC-s buszok? A quad az jól hangzik!
2010. dec. 15. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!