Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Hurghadaba melyik hotelba...

Hurghadaba melyik hotelba menjünk?

Figyelt kérdés
Áprilisban utaznánk Hurghadába All. Incl.ellátással ha valaki tud ajánlani jó hotelt kérem írjon.
2011. jan. 23. 14:07
1 2
 1/12 anonim válasza:

Mi a Topaz Club Hotelben szálltunk meg 2 éjszaka erejéig, elégedettek voltunk, de azért lehetett volna jobb is.

Arra az egyre gondoljatok, hogy teljesen más az interneten nézegetni a hoteleket, és teljesen más, mint amikor már ott vagytok a recepciónál. Bár nem tudom, hogy voltatok-e már arab országban.

A mi repülőgépünk olyan reggel 6 órakor szállt le, 2 órán belül már a szállodában voltunk. Egyiptomban van valamilyen turisztikai törvény, miszerint szobát elfoglalni, csak 12 óra után lehet. Az idegenvezetőnk elmondása szerint próbáljunk meg alkudozni, csúsztassunk a pultra borravalót, talán beengednek a saját szobánkba, ami természetesen hónapokkal ezelőtt már le lett foglalva...

Mi ketten voltunk, az egyik útlevélbe csúsztattunk 10 Eurót, oda is adták a kulcsot.

Jelentkezett a következő probléma. Rossz a szobánk áramellátása, ez azt jelentette, hogy a fürdőszobában nem volt világítás és az egyik légkondi sem működött a kettő közül. De szerencsére kibírtuk valahogy, mert ebben a szobában csak egy éjszakát töltöttünk, mert körutazáson voltunk. Másodjára az utolsó éjszakánkon aludtunk ugyan ott. Ekkor a szálloda legeslegvégén kaptunk szobát, több száz métert kellett gyalogolni, mire az ajtótól elértünk az ajtónkig. Ezzel a szobánkkal minden rendben volt. Látszólag. Le akartunk menni fürdeni a medencébe. Mondom beteszem a széfbe a 100e Ft feletti értékű fényképezőgémet. Kár volt. Nem bírtam kinyitni. Úgy kellett hívni a hordárt, hogy valamit kezdjen már vele.


Én a nyaralás végén jegyeztem meg magamnak, hogy többet nem megyek arab országba, épp elég volt ennyi belőlük. (2008-ban Tunéziában is voltam.)

Elegem van a rengeteg árusból, akik idegesítenek és nem jönnek rá, hogy ha nem csesztetnének, talán még szét is néznél, így viszont faltörőkosszerűen vágsz át rajtuk.

Elegem van az állandó borravalóból, hogy valamit kifizetsz, de ők még elvárják a borravalójukat, a "baksist".

És úgy nagy átlagban elegem van az emberek hozzáállásából.

Mindezt értem a turisztikából élő emberekbe, a többiekkel nincs semmi bajom.


Ezeket figyelembe véve vágjatok útnak, remélem segítettem. :)

2011. jan. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt. Most mennénk először Egyiptomba, azért is szeretnék valami jó szállodát választani.
2011. jan. 24. 08:32
 3/12 anonim válasza:

Megint én vagyok.


Arra még nagyon figyeljetek, hogy Hurhadának mely részén van a szálloda. A Safaga nevezetű terület Hurghadától legalább 15km-re található. Ezt tapasztaltam is, mert amikor indultunk kirándulni, elmentünk arrafelé is és nagyon kiesett Hurghadától. Maga Hurghada egy nyüzsgő üdülőváros, viszont szinte minden (McDonald's, KFC, plázák) a központban van. A mi szállodánk, a Topaz Club Hotel már kijjebb esett a városközpontból, de természetesen ez a rész is tele volt bazárokkal, boltokkal. Lényegében Hurhada egy üdülőváros, alig van arab hangulata, minden az európaiakra, na meg az oroszokra van szabva.


Még egy hátránya ennek a szállodának az volt (ami nem teljesen hátrány), hogy tavaly augusztusban még nagyon új volt és a taxisok még nem ismerték hol van.

2011. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyenek az igényeid, és mennyire keresed a luxust, vagy elég egy központhoz közeli 3-4* os szálloda.

Mi a fontos, a korallos tengerpart és a sznorizás egész héten, vagy lassan mélyülős homokos tengerpart?

Mennyire zavarnak az oroszok...

Hurghadán rengeteg SunRise szállodalánchoz tartozó hotel van, azok általában rendben vannak. (sunrise mamlouk palace, le jardin...)

Ha kisebbek az igényeid, és csak aludni jársz szinte a szállodába, akkor a Triton Empire Beach*** is jó szálloda.

2011. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. Mi 4 vagy 5 csillagos szállodába szeretnénk menni, all.incl.-ellátás, homokos tengerpart és aquapark lenne az elképzelésünk.
2011. jan. 26. 08:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Titanic Beach Spa & Aqua Park Resort


akkor kb ezt ajánlanám.

2011. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 emlya ***** válasza:
Mi a See Gull-ba voltunk, 4 cillago szálloda, jó kajákkal, semmoi gond nem volt vele. Gyönyörű strandja van a szállodának és közel a tenger.
2011. jan. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár a mostani helyzetet látva, valószínű nem megyünk sehova. :(
2011. jan. 30. 20:41
 9/12 anonim ***** válasza:
LTI Dana Beach K*rva jó szálloda :D az ellátás all inclusive 5 csillagos. és hidd el nyugodtan elmehettek mert nagyon messze van Kairótól Hurghada...csak hát ha mész gondlom szeretnéd kátni a piramisokat...:/ ezért télleg nem jó ötlet...de pár hónap szerintem és jó lesz már :D
2011. jan. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi a Palm Beach Resort-ba voltunk. Szuper jó volt!
2011. febr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!