Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomba, Hurghadába megyünk...

Egyiptomba, Hurghadába megyünk nyaralni és vinnénk magunkkal szalámit, konzervet, kenyeret, mert az ottani kajáról nem kaptunk jó véleményeket. Lehet-e ezeket repülőn szállítani és hogy?

Figyelt kérdés
2008. júl. 18. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Szia!Szállítani biztos, hogy lehet ha beletszed a nagybőröndbe. Én külföldön élek, és minidg telepakolom kajával a bőröndöt:) Viszont azt érdemes lenne megkérdezni az utazási irodában, hogy Egyiptomban vannak-e előírások a hús bevitelére, mert ugye az már nem uniós ország, meg lehet, hogy a határnál be kell jelenteni, hogy van vámolni való.
2008. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Februárban voltam Hurghadán, 4 csillagos szállodában. Az étterem roskadozik a finomabbnál finomabb kajáktól, itthon nem látsz olyanokat!!! Mi még a sivatagban is megkóstoltuk a beduinok kajáját, attól sem lett bajunk. Azért csapvizet ne igyál. Nem tudom, hol fogtok lakni, de ha szállodában, akkor nincs mitől tartanod.
2008. aug. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
sehogy! Ne is próbáld!
2008. szept. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szállitani repülön, de ne a kézipoggyászba tegyétek be hanem a böröndbe. Ja és egyiptomban normális kaja van.Pl ha szállodában vagytok akkor naon sok europai kaja közül lehet választani.

jo nyaralást!

2008. dec. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

az úgynevezett turista-betegséget nehéz elkerülni. sokan elkapják, egy-két napig hánynak meg f*snak, kis infúzió, és rendbejössz:)

ha nem eszel az ottani kajából és a vízzel sem érintkezel (csak palackossal), akkor valszeg nem lesz baj, de ezt soha, senki nem tudja garantálni.

2008. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Egyiptom csodas hely, probaljatok ki mindent amit csak lehet es igen ebbe az etkezes is beletartozik!

Nekem semmi bajom nem volt a kinti konyhaval,sot.

En legutobb vittem magammal majkremet, szalamit kenyeret, es muzlit nem volt belole semmi problema,

csak arra figyeljetek nagyon hogy jeget ne tegyenek az italokba es csapvizzel ne mossatok fogat,akkor nem lehet baj!

2009. jan. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindent lehet a leadott poggyászban szállitani.

Én azonban csatlakoznék a többséghez, azt mondanám ha csak nem az a cél h spóroljatok ezerrel, egy darab konzervet se vigyél magaddal! Semmi értelme, mert megbizhatsz a szállodai kajában és ha az mégsem tetszene, mindenféle árkatagóriában tudtok majd venni. Finom gyümölcsöket is ehettek, elérhető áron és úgy általában ott is minden kapható, tehát ne aggódj! És jó nyaralást!

2009. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
70%

Szerintem jól teszed, ha viszel magaddal némi vákumozott szalámit és egy kis háztartási kekszet.

Tapasztalat...

Kellemes nyaralást kívánok!!!

2009. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nyilván egy hurghadai szállodába vagy nyaralófaluba mentek, ahol svédasztalos ellátást fogtok kapni...


Kár, hogy most hirtelen nem tudok neked fotót idetenni, mert elájulnál már a látványtól is, mi minden roskadozik azokon a 15-20 méter hosszú svédasztalokon!

Nem csak kornyadozó franciasaláták, mint itthon, hanem a 10 féle péksüteménytől kezdve a többféle leves, sokféle előétel és saláták, sokféle sült- és grillezett, párolt hús, húsok szeletben, húsok szószban, húsok mártásban, húsok egészben, húsok töltve...

A köretek tömkelege, gyümölcsök, desszertek, torták, sütemények...

Fantasztikusan finom minden (pedig én elég finnyás vagyok)! :D


Reggelire válogathatsz (vagy mindet megkóstólhatod) :

- narancs juice

- kávé

- tea

- tej (de magadnak keverhetsz kapuccinót is!)

- saláta

- legalább 20 féle különleges péksütemény

- tojásrántotta (kedved szerint készítik el, akár hagymával is, vagy paprikával)

- vannak felvágottak, szalámik is, sonka...

- paprika, paradicsom, zöldségek, zöldsaláták

- joghurt, müzli, gabonapelyhek (többféle)...


NE vigyél magaddal se szalámit, se konzervet, mert meglátod, életedben ilyen bőségesen és ilyen finomat még nem ettél!!!

Készülj fel, hogy több kilót fogsz hízni a nyaralás alatt, talán jószívvel inkább valami emésztést serkentő javasolnék a poggyászba (RENNIE tabletta). :D


Mondjuk, ha Malévvel utazol, akkor az útra vigyél magaddal valami gyors harapnivalót, mert amit a gépen adnak, az szánalmasan kevés és pocsék... :-P

2009. jún. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok :

Látom, sokan írnak a hasmenésről...

Igen, ezt mindenki megkapja, nem a csapvíztől és nem a jégkockától, hanem a megfogott kilincsektől és a közös medencétől!


Helyi patikákban kapható az ENTOCID-H tabletta (6.- Egyiptomi font), ez nagyon hatásosan megszünteti a hasmenést pár óra alatt!

4 óránként kell bevenni belőle 2-2 tablettát 1 napig, és elmúlt a hasmenés.

Mi Mo-ra is szoktunk hozni belőle, mert itt még hasonló szer sem kapható (hasmenésre a széntablettát adják a hazai patikában, ami semmit sem ér).

2009. jún. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!