Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Mi a véleményetek Marokkóról?

Mi a véleményetek Marokkóról?

Figyelt kérdés
(Szépsége, társadalom, árak, stb. Kíváncsi lennék nektek tetszik-e? Nekem tv-ből igen.)

2011. dec. 16. 22:33
 1/9 TijuMK ***** válasza:
100%

szia! Nagyon örülök a témának, pont nekem való. Többször voltam már Marokkóban mert a barátom marokkói. Szerintem maga az ország szép, persze vannak helyek ahova soha az életbe többet nem mennék, pl Marrakech ahol annyian vannak mint a kínaiak és drága is, és semmi extra nincs ott, nem tudom mért reklámozza a tv meg az összes utazási iroda. Ha kicsit tovább mennének az emberek délre, sokkal szebb városok vannak pl Agadir, ott az óceán, tele van franciákkal minden sokkal olcsóbb, ugyanúgy ehetsz különleges ételeket fele annyiért mint Marrakech-ben. Amúgy ha már árak egyértelműen Tetoan és Tanger (mindkettő északon) a legolcsóbbak, aztán Casablanca. Sok minden olcsóbb Magyarországhoz képest, pl az ételek, de csak úgy ha megveszed a hozzávalókat és te főzőcskézel, mert az étteremben azért megkérik az árát.

Társadalom, nos igen, ők muszlimok van pár dolog amit ott nem szabad, pl az utcán mellkidobós ruhák, mini szoknyák és társai, nem is igazán a pasik miatt, én úgy vettem észre hogy a nők néznek gonoszan az olyan emberekre akik ezt teszik. Továbbá nem ölelgetik egymást az utcán és senki se fogja senkinek a kezét. Nagyobb a szigor ilyen téren.

Ha nem beszélsz arabul vagy franciául akkor elég nagy bajban vagy, mert a lakosság ezeken a nyelveken beszél csak. Kivétel Marrakech ott beszélik az angolt a turisták miatt.

Mondjuk én is csak kb 5mondatot tudok arabul de a barátommal angolul beszélek és így oké.

Amúgy teljesen biztonságos ország, egyedül szoktam kiutazni plusz repülőtértől a barátom házáig is. Még nem láttam olyat hogy bárkit agyonvertek volna az utcán meg ilyenek, és nagyon segítőkészek az emberek, persze azért figyelj az értéktárgyaidra mert van egykét gyanús kisgyerek akik lábatlankodnak aztán megesik hogy lejmolnak valamit.

Élni nem élnék ott, mivel nem vagyok muszlim és nem tudnék azonosulni szerintem de nyaralni, pár hétig kint lenni teljesen jó felüdülés


Remélem tudtam segíteni és nem tettem túl személyessé a tapasztalataim

2011. dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a válaszod! Hallottam már róla én is, hogy Marrakech nem a legjobb, akármennyire is annak tűnik. Az északi rész számomra lenyűgöző (csak tv-ből mondom). Meg hát a marokkói konyha sem utolsó. Rengeteg íz van és ez tetszik benne, de hallottam, hogy rengeteg helyen árulnak fűszereket az ottaniak. Nos, hát igen a muszlim emberek nagyon komolyan veszik a vallásuk utáni kötelezettségeket, és ez nem nagy baj. Az embernek alkalmazkodnia kell az ottani szokásokhoz. Fordított esetben nekik is ugyanezt kéne tenniük. Arról is hallottam, hogy van egy pár nemkívánatos kis "tolvajpalánta" aki ott sertepertél az ember körül. De ha figyelmes vagy ez nem jelent gondot. Még egyszer köszönöm a rendkívül hasznos válaszodat és nem tetted túl személyessé. :))
2011. dec. 16. 23:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként te kint váltattál pénzt? Nem utazás miatt kérdezem, bár nagyon szeretnék, hanem mert gyűjtöm az afrikai pénzeket! :)
2011. dec. 16. 23:06
 4/9 TijuMK ***** válasza:

Igen, pénzt kint kell váltatni mivel nem lehet kivinni az országból, lehet azért mert ha jól emlékeszem 10 marokkói dírham 1 euro vagy azért mert minden a marokkói király van, kitudja minden esetre elég jó pénzük van. Váltatni a reptéren váltass azok rendesek, beszélnek angolul és 100% hogy nem vernek át.

Aztán, a fűszerek, ajánlom a piacokat teljesen jó áron tudsz venni rengeteg félét, és tapasztalatból mondom minden kiváló minőség a piacokon sose kaptam el semmi gyomorfertőzést meg ilyesmiket, sőt a halat megpucolják és felszeletelik neked! Nem csak fej bevágja mint itt aztán ugrál a szatyorba te meg otthon küzdhetsz vele.

Ezen kívül a látnivalók északon vannak valóban, például Casablanca-ban az a nagy mecset, gyönyörű, és van egy nap sajnos nem tudom melyik amikor be szabad menni és megnézni. De Rabatba is vannak szép dolgok bár én ott csak a nagykövetségen voltam.

Ja igen egy jó tanács, az irataidat ne a táskádba tedd hanem kabát belső zseb vagy ilyesmi, de én nem is vittem magammal, mert állítólag könnyen elcsorhatják. Barátom is a pénzét nem a pénztárcában hanem a napszemüveg tartóban tarja, szóval vannak remek trükkök a rablók ellen. De szerencsére ezek az arcok inkább marrakech - re korlátozódnak.

Szerintem ha kimész érdemes turista csoporttal menni amúgy, mert akkor biztos minden szép helyet megmutatnak és még érted is hogy mit beszélnek.

Meg még valami ha egyedül vagy akkor se másznak az emberre meg nem tolakodnak de ha helybélivel vagy rád se néznek ;)

2011. dec. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat újra! Ha megyek, akkor azt a reptéren váltatok ahogy tanácsoltad. Igen, azt sokaktól hallottam, hogy ilyen fertőzéseket, meg olyanokat lehet kapni, de ahogyan te is említetted, meg még nagyon sokan mások, hogy ez nem így van. Jó, persze van olyan hely de nem feltétlenül ez a jellemző. Ezek szerint az ételt gondosan elkészítik. Akkor az iratokat nem érdemes magunkkal vinni. Szemüveg tok... :DD Nagyon szépen köszönöm a rendkívül hasznos tanácsaidat, ha egyszer utazom, akkor mindenképpen hasznos lesz! :))
2011. dec. 16. 23:55
 6/9 TijuMK ***** válasza:
nagyon szívesen :)
2011. dec. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:)
2011. dec. 17. 09:30
 8/9 anonim válasza:
Inkább menj Tunéziába, olcsóbb :D
2011. dec. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom, nem azért kérdeztem, csak mert tv-ben láttam és eléggé tetszett a látvány! :D De köszönöm a választ :D
2011. dec. 27. 20:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!