Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Nyaralt már valaki Sharm el...

Nyaralt már valaki Sharm el Sheikh-ben? Milyen volt?

Figyelt kérdés

Azt tervezzük, Egyiptomba, Sharm el Sheikh-be utazunk nyaralni. Ha valaki járt már ott, leírhatná, mit érdemes megnézni, hová menjünk el feltétlenül. Meg ha van még egyéb hasznos infótok, azt is szivesen olvasom:)

Köszi


2009. máj. 28. 14:41
 1/5 anonim válasza:
100%

Mi 2004 nyarán voltunk Sharm el Sheikh-ben. Nagyon kellemes volt a hotel, a kiszolgálás a tenger. Szerintem ha megengedhetitek magatoknak mindenképp menjetek el búvárkodni hajóval mert az tényleg fantasztikus! Mi voltunk Luxorban is egy napot repülővel az is szép volt csak nagyon meleg, de ha bírod érdemes. Kairóba nem mentünk mert akkor még csak busszal lehetett hajnaltól-hajnalig 6-6 óra busz úttal. Úgy tudom most már repülővel is lehet. A belváros része a Nama Bay és az óvárosi rész is szép bár elég koszos viszont nem nagyon hallottunk rablásokról. A vízipipa is remek azt semmiképp se hagyd ki, nekem annyira megtetszett, hogy azóta már itthonra is beszereztem. Csak vigyázz a csapvízzel mert könnyen elkaphatsz egy kis hányás-hasmenést ami pont nyaralásnál nem a legjobb.

Remélem tudtam segíteni és kedvet kaptál hozzá.

Ha kérdésed van nyugodtan írj!

2009. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. A vizipipába már egy korábbi nyaraláson beleszerettem, azóta nekem is van itthon:)

Még arra lennék kíváncsi, hogy mennyire van éjszaka "élet", milyen esti programok, szórakozási lehetőségek vannak?

2009. máj. 28. 16:09
 3/5 anonim válasza:
100%

Hát a Nama Bay-ben elég nagy élet van tele van minden bazárral, éttermek pipával persze, vagy csak simán ülnek az arabok a földön párnákon és szívják, ugyanúgy megvannak a lehetőségek ahogy más városban. Nagyon fura volt látni hogy két utcával kijebb a full sivatag belül meg olyan mint máshol csak arab. Mi sajnos a gyerekek miatt nem próbálhattunk ki semmi éjszakai helyet de úgyláttam vannak azért szép számmal.

Szerintem nagyon feelinges az egész, tavaly is volt a család csak sajnos én nem tudtam menni de mindenképp fogok még!

2009. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi most voltunk Sharmban 2009. április első hetében. A The Grand Hotelben voltunk. Nagyon jó volt! Amit tudok tanácsolni, hogy feltétlenül vigyetek magatokkal búvárszemüveget és búvárpipát. Gyönyörű halak vannak a vízben amit kár kihagyni. Sharmban a legtöbb szállodában csak a Mólóról lehet bemenni a vízbe mert védik a korallokat. A bazárosokkal vigyázzatok mert elég rafkósak. Behívnak a boltjukba mindenféle indokkal. Pl. megkérdezik, hogy hogy hívnak titeket azzal az ürüggyel, hogy ingyen ráírják a neveteket egy papírusz tekercsre ajándékképpen. Amíg az egyik elmegy, hogy "elkészítse ezt a kis ajándékot addig a másik amelyik ott marad veletek az üzletben elkezdi az áruk bemutatását, hogy vegyél ezt is meg azt is". Persze az ajándék még percek múlva sem érkezik. A másik ilyen amivel minket is be akartak hálózni, az ehhez hasonló. Megkérdezik, hogy kérsz-e egy teát? Aztán amíg "készül a tea (amit sose fogsz inni, mert el sem készül) ugyanez a módszer következik mint amit az előbb leírtam. Szóval eléggé érezhető, hogy a túristákból akarnak meggazdagodni. Mi voltunk a Sea Scope üvegoldalú hajóval hajókázni, beduin vacsorával egybekötött teveszafarin és a delfin shown. Mindegyik nagyon jó volt.Csak egyiknél sem volt magyar idegenvezetés, de angolul elboldogultunk. Melyik hotelbe mentek?
2009. jún. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Még annyit elfelejtettem írni amit már előttem is leírtak, hogy a vízből nehogy igyatok, még fogat se azzal mossatok hanem ásványvízzel. A gyümölcsöket is ásványvízzel mossátok meg.
2009. jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!