Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Szomália milyen környék?

Szomália milyen környék?

Figyelt kérdés
Jó/rossz? Szegénység/nyomor van vagy aránylag "jó" környéknek számít?
2012. febr. 27. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A születéskor várható élettartam és az írástudatlanok aránya sokat elmond.

2012. febr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszel, hogy nemrég Etiópiában megtámadtak egy turistacsoportot?

Na Szomália még rosszabb.

2012. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szomália? A feleségem kenyai és gyakran (legalább évente kétszer) járok Kenyában, mikor meglátogatja a rokonait én is megyek vele.

Tudod miről szól Kenyában a tévé, rádió, újság, internet? Napról-napra? Hogy szomáliai bandák átjárnak a kenyai határon és hobbiszinten megölnek kenyai meg ott tartózkodó külföldi civileket. A sógorom mesélte karácsonykor, mikor kint voltam, hogy a kórházban, ahol orvos, a szuahélit furcsán beszélő embereket vizsgált. Jobb módúak voltak (szegény kenyainak nincs pénze orvosra), de valami nem stimmelt velük.

Kiderült, hogy a szomáliai határról menekültek el. El lehet képzelni akkor mi a sorsa az ottani szegényeknek.


Az apósomék régen gyakran kirándultak a szomáliai határ közelében, eltöltöttek ott pár napot minden évben, mert állítólag szép táj, de a polgárháború óta kerülik, mint a pestist. Azt mondták, ha fizetnének se mennének.


Nyomor van, polgárháború és anarchia, mellesleg a begőzölt agyú "szabadságharcosok" átmászkálnak a kenyai és etióp határon rabolni, gyilkolni. Ne menj oda!

2012. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen nyomor. Nem tanultál földrajzot?
2012. febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Jocca666 válasza:
22%

Nyomor?

[link]

[link]

Haonlítsd össze például a GDP-t...


(Megjegyzés: Meglepődtem hogy Magyarországon 0,6% az írástudatlanság...)

2012. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1989-ben voltam Mogadishuban. Akkor még Sziad Barre volt az elnök, és viszonylag rendet tartott.

Azonban akkor is kemény nyomor volt,bár viszonylagos rend uralkodott, bár a mi csapatunkat is állig felfegyverzett katonák kísérgették.Azóta ez sokkal rosszabb lett, ahogy a híradásokat figyelemmel kísérem. Önmagában az ország gyönyörű, kár, hogy veszélyes az odautazás.

Még várj, hátha konszolidálódik a helyzet pár év múlva.

2012. márc. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

(Megjegyzés: Meglepődtem hogy Magyarországon 0,6% az írástudatlanság...)


Ha azt is beleszámolod aki tud írni, csak épp nem helyesen akkor ez a szám kb 50-re ugrik.

2012. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szomália akkor "jó hely", hogyha beházasodsz egy kikötőnél lakó kalóz családba... Komolyan mondom! Ők azok akiknek ott mindenük megvan, másoknak pedig semmi.
2012. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Google képek->Szomália..

elmegy a kedved.

2012. ápr. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!