Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Ha csak a szállodában eszünk/i...

Ha csak a szállodában eszünk/iszunk Egyiptomban, elkerülhető a hasmenés, gyomorgörcs?

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Semmi bajotok nem lesz. Sőt, normális étteremben sem túl valószínű. Félreeső sikátorban ne egyetek semmit, igazából ez a főtanács :D
2012. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha abszolút biztosra akarsz menni, menj be egy kairói patikába, és kérj hasmenés, vagy gyomorrontás elleni tablettát. Nagyon tudják mi kell az európainak, és az ő gyógyszerük a saját baktériumaik ellen van kifejlesztve. Én a nejemmel vidáman néztem végig, ahogy a többiek állítják le a buszt. Bazárban előtted préselt narancs levét igyad. Minden sarkon kapsz. Zúgkajákkal tényleg ne próbálkozz, a szállodai pedig biztonságos (de tudd, hogy ők is csapvízzel mossák a gyümölcsöt). Egyébként ebből a szempontból Kairó a legrosszabb a Nílus miatt. De semmi aggódás.
2012. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem kell félni. Csak a csapvizet ne igyál soha, és ne is moss vele fogat! Ne kerüljön a szádba egy csepp sem.

Én attól lettem beteg, h azzal mostam fogat.

2012. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszel magaddal 1 liter hazai - legalább 45°-os pálinkát, vagy paprikapálinkát, és naponta megiszol belőle reggel fél decit, este fél decit, akkor bármit eszel, mindent rendbe tesz a gyomrodban. Én utálom a szeszes italt, de ezt a tanácsot megfogadtam, és semmi bajon nem volt. A lányom viszont először nem fogadta el, és keserves volt a helyzete. Már második nap tartott a rosszulléte, mikor végre megitta és helyre is jött két nap alatt. Összesen háromszor voltam arab vidéken, mind a háromszor ez segített. De nem az ottani, hanem kizárólag innen származó.
2012. márc. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

Kedves előző,


Én ha naponta meginnék egy deci 45 fokos pálinkát, tényleg nem kínozna a hasmenés - ugyanis a detoxikálóban feküdnék alkoholmérgezéssel :D


Azért ez egy kicsit durva mennyiség, nem gondolod? :)

2012. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Megerkezes utan rogton gyogyszertar , ANTINAL tablettat kell venni, ez a jol bevalt modszer . Tobbszor kiprobaltam csak ez a jo megoldas . Jo nyaralast :-)
2012. márc. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Semmi gond. De "kosaras"-árusoktól ne vegyél ételt.
2012. márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6-os, és ezt a tabit rögtön előre kell szedni?
2012. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amúgy a pálinkás válaszolónak igaza van, nem fogsz berúgni, nyugi. Lehet picit szédülsz utána, de hamar átmegy. Mi bárhova megyünk is mindig viszünk és az ismerőseink is! Eddig nem volt gondunk, remélem nem is lesz soha, mert én is mindig ilyenen parázok.
2012. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha reggel fél decit, és este fél decit iszol a pálinkából, semmi bajod nem lesz. Én is úgy kaptam ezt a tanácsot az első arab országi nyaralásom előtt, méghozzá egy itt élő arab pasitól. Itthon jóformán sosem iszom. Féltem is, hogy majd megárt. Nem hogy nem ártott meg, hanem csupán jobb étvágyam volt reggel tőle, és este vacsoránál. Azóta sem iszom, csupán akkor, ha Jordániában, Egyiptomban, vagy Tunéziában nyaralok. Itthon tuti, hogy megártana, de ott valóban jót tesz a gyomromnak. Egyébként a pálinkás válaszoló vagyok.
2012. márc. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!