Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Lenne jelentkező egy Afrika-tú...

Lenne jelentkező egy Afrika-túrára?

Figyelt kérdés
Repülővel Nairobiba (Kenya) utazom, onnan a mellékelt térkép szerint dél-nyugat felé, Tanzánián (a Kilimandzsáró lábának érintésével) és Zambián keresztül, majd dél-kelet felé Zimbabwén át Dél-Afrikába, Johannesburgba megyek. Onnan repülővel haza. Akad esetleg valaki, akit érdekelne egy ilyen túra, lenne kedve velem tartani, és az anyagi lehetőségeik is megengedik? Mindösszesen 3500 euró alatt járom meg, ebben minden benne van. 5 hónap a kint tartózkodás. Bármely más kérdésre szívesen válaszolok, ha van érdeklődő.

2013. jan. 13. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Kedvem az lenne, nagyon is, pénzem már kevésbé.
2013. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha véletlenül mégis össze tudnál spórolni 12 hónap alatt 3500 eurót, akkor szívesen várom a további kérdéseket:D
2013. jan. 17. 01:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos meglehetősen valószínűtlen...:)
2013. jan. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utazást mivel gondoltad?
2013. jan. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A ki- és visszautat már megírtam, a két pont között pedig gyalog, stoppal és tömegközlekedéssel. Napi 30 km-t számoltam, így jött ki kereken 5 hónapra az út. Előtte tájékozódtam. Megfelelő védőruhában (napfény ellen) 30 km-t akár sétálni is lehet, de beszéltem olyanokkal, akik megjárták a szavannát, nem utazási iroda révén, és azt mondták, hogy bárki szívesen elvisz egy darabon. Egy közepes méretű túrahátizsákkal megyek, 3 váltás ruhával és néhány hasznos tárggyal (iránytű, térképek, kinyomtatott információ, fényképezőgép, vészjelző rakétapisztoly, több kulacs). Így különösebb gond nélkül letudható a túrám, persze tudom, hogy baromi nehéz lesz, és erősnek kell lenni ott a szafarin.
2013. jan. 19. 12:51
 6/7 anonim válasza:
vadállatok vannak?
2013. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5 országot szelek át 4500 km-en. Eközben lesz terület, ahol található az emberen kívül más élőlény is. Egyébként Afrika vadvilága jellemzően fél az embertől, messzire elkerüli. A stoppolást pedig nem úgy kell elképzelni, hogy a préri közepén állok az út mellett, tőlem jobbra-balra elefántok és hiénák futkároznak. Egyes településeken töltök éjszakákat, az ottaniak vendégszeretetét élvezve, lehetőségeim szerint meghálálva, onnan pedig a következő helyig stoppolok, ha nincs tömegközlekedés (ami egyébként jellemzően ingyenes).
2013. jan. 20. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!