Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomban, Hurghadában...

Egyiptomban, Hurghadában biztonságos tartózkodni, pihenni napjainkban?

Figyelt kérdés
Oda és visszaút,ott eltöltött pihenés,szállodák és környékeik,vonzáskörzetében a fakultatív kirándulások,sétálgatások?
2013. jan. 28. 18:09
 1/5 anonim válasza:
100%

Én pár éve voltam ott és teljesen rendben volt minden. A szálloda és környéke teljesen biztonságos volt, a turistákat szeretik, végül is belőlünk élnek :)

Elég sokat mászkáltunk, vásárolgattunk a környéken, de nem volt semmi gond, sőt egy kétnapos buszos túrán is voltunk, több állomással, de a fáradtságon kívül ott sem volt problémánk. Azt nem tudom, hogy éppen most milyen a helyzet, de a pár évvel ezelőtti tapasztalatokból kiindulva nem aggódnék.

2013. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm és megnyugtató a válasz.Én is bízom benne nem lesz semmi gond.
2013. jan. 28. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

en is par eve voltam (pont a forradalom elott 3 honappal)

Minden rendben volt akkor, most viszont hallottam a tv ben hogy ujra lazadasok es osszecsapasok vannak. Hurghada es a hotel kornyeke valoszinuleg biztonsagos, de egy kairoi buszos kirandulast most nem javasolnek.

2013. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi ezt mi is így gondoljuk.

Luxort viszont javasolnád?

2013. jan. 28. 22:23
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Mi pár hónappal a forradalom után mentünk. Végig reménykedtünk, hogy addigra már lenyugodnak, és szerencsére össze is jött. Igaz, hogy még mindenütt katonák álltak, de amúgy rendben volt.

Oda és visszaút- elég rosszul oldották meg, mivel 8 napos kirándulásra fizettünk, erre 6 napot töltöttünk csak Egyiptomban :(

ott eltöltött pihenés- ahh, de visszamennék. Egyik legjobb volt, jól kifogtuk a hotelt is és az idő sem volt annyira meleg, hogy meg kellett volna sülni. Hotel: Sunny Days El Palacio **** / All inclusive-val

Szálloda- viszonylag tiszta, sőőőt, ahhoz képest amire számítottunk nagyon tiszta, működött minden, nem volt panasz semmire sem.

Környék- ha a szállodáknál maradtál, akkor minden nyugodt volt, de azért mi bemerészkedtünk a városba is, bár még az idegenvezető is figyelmeztetett, hogy csak saját felelősségre. Őszintén megmondva, féltem, nem is kicsit. Ahogy kiszálltunk a taxiból /kegyetlen olcsó, alkudni kell/ megrohamoztak. Mindenki ordított, hogy oda menjünk, ilyen cipőt vegyünk meg ilyen táskát. Szóval élmény is volt, meg nem is.

Fakultatív programon Luxorba voltunk. Ami nekem mai napig feldolgozhatatlan. Ismerősünk Kairóban volt, de nem ajánlotta mivel, hogy nagyon sokáig utazol. Luxorban viszont megérzed az igazi Szahara hőségét. Mai napig, ha csak rágondolok érzem a bőrömön a nap égetését. Tudom, hogy mit érez a csirke a sütőben. Legrosszabb a királyok völgyében volt. Szörnyű. Alig láttam valamit, annyira sütött a nap. Erre még fújt a kegyetlen meleg szél. Ha ajánlhatok valamit, akkor sok víz és hosszú lenge ruha. Én rövidnadrágban voltam, de annyira lesültem, hogy a lábam fájt a legjobban. Ennyi a negatívum, de mégis örülök, hogy megtapasztalhattam. A pozitívum viszont az, hogy ahogy a Níluson hajókázol át a másik partra ott egész kellemes az idő és felfoghatatlan volt számomra, hogy tényleg a Níluson vagyok. A másik a történelem és az épületek, eddig annyiszor láttam mindent a TV-ben. Most láttam a saját szemeimmel. Csodálatos volt.

És amit még meg kell említenem, az a csodálatos élővilág a tengerben, feltétlenül megéri búvárkodni.

2013. márc. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!