Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Mekkora a különbség a franciao...

Mekkora a különbség a franciaországi és a tunéziai francia nyelv között?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 22:43
 1/7 anonim válasza:
Nagy
2013. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
21%
tunéziába mióta beszélnek franciául?
2013. szept. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
inkább mi köze van a kettőnek egymáshoz? :D
2013. szept. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
27%

2. válaszoló vagyok!


miért kellett lepontozni??? -.-


Tunézia egy arab nyelvű ország és nem pedig francia!

Az egy dolog hogy francia gyarmat volt de arabul beszélek ott!

Lepontozzátok az igazságot hát ez elég nagy primitívségre vall!!!


Szánalmas! -.-"

2013. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Semekkora. Tunéziában arabul beszélnek, papírforma szerint. Az már más kérdés, hogy nem érti meg az északi a déli dialektust, sőt van, hogy városok között is hatalmas eltérés van, az irodalmi arabot meg ugye elég kevesen beszélik a világon...

Ebből eredően szükség volt egy "áthidaló" nyelvre, ez lett a francia, lévén francia gyarmat volt. Vagyis Tunéziában a "hivatalos" francia nyelvet beszélik és értik.

Tény, hogy az arab nyelvet már keverik a franciával, és egy "öszvér-beszéd" hangzik sokszor, de a francia az francia. Ha te beszélsz franciául, akkor téged meg fognak érteni, és te meg fogod őket érteni. Ez viszont nem mondható el, ha te arabul beszélsz.

2013. szept. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
76%
Én voltam Tunéziában és jól jött volna egy kis francia nyelvtudás....Arab mellett sokan beszélik franciát is szerintem 2. anyanyelvük
2013. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2. azért lettél lepontozva, mert buta vagy.

Tunéziában kb mindenki beszél franciául. 3. osztálytól kezdve magas óraszámban tanulják, később pedig a legtöbb tantárgynak is francia lesz a nyelve. Kérdező: nagyjából ugyanaz a kettő, azzal a különbséggel, hogy elég érdekes arab akcentussal beszélnek... Ez így van a franciaországi arabok között is, de meg fogjátok érteni egymást nyugi.

2016. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!