Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Melyiket ajánlanátok inkább?...

Melyiket ajánlanátok inkább? Hurghada vagy Sharm el Sheikh?

Figyelt kérdés
Mit kell tudni róluk?melyik helyre lenne érdemesebb menni nyaralni?
2014. máj. 3. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindkét helynek lesznek itt harcos kedvelői és ellenzői is.


A kérdésed olyan, mintha azt kérdeznéd, Siófok vagy Füred. Mivel földrajzilag egyazon helyen vannak, mindkét helyen vakítóan kék lesz a tenger, ráadásul a levegő is épp oly meleg lesz. Sőt, forró.

Mindkét helyen azonos élővilágot találsz a víz alatt, sőt az emberek is ugyanúgy próbálnak majd lehúzni.


A helyedben nem görcsölnék ezen, keresnék egy nekem tetsző hotelt korrekt áron. Bár... így a nyár közeledtével nem így kérdeznék, hanem azt kérdezném, valóban sz.rrá akarok-e aszalódni a napon.

Mert mindkét hely fantasztikus októbertől áprilisig. És épp a hatalmas meleg, és erős UV miatt haszontalan mű dolog a nyárban.

2014. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindkét helyen voltam már, mindkettő tetszett.

Azt érdemes tudni, hogy Hurghadában többnyire homokos part van, Sharm-ban pedig inkább korallos. Ha sekény vízben szeretsz pancsolni, akkor inkább Hurghadát javaslom, ha sznorizni szeretnél inkább, akkor Sharm-ot. Ez persze szálloda függő, de én ezt tapasztaltam.

2014. máj. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah és amit az első ír a meleggel kapcsolatban, arra én nem nagyon alapoznék. Nyilván meleg van nyáron, de ha nem a 18 fokos tengerben akarsz fürdeni, akkor semmiképpen ne télen vagy tavasszal menj. Én május elején voltam Sharm-ban és még nem volt igazán kellemes a tenger.
2014. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért az iménti időjárás megjegyzésre visszatérnék egy picit. Épp azért, hogy a kérdező kiokosodjék abban, neki Sharm vagy Hurghada való, és mikor. De főleg a mikorban szeretném eloszlatni azokat a tévelygéseket, amiket az emberek az utazási irodák színes katalógusai alapján vonnak le.


Egy átlagos júliusi napon a hőmérséklet valahogy így néz ki a térségben

[link]


magyarán a hajnali 27 fokot váltja a kb átlag 40 fokos nappali hőmérséklet egyenletesen 10-11-es UV indexxel. (ez logaritmikus skála, magyarán 1 fokozat kb tízszeres besugárzást jelent, miközben nálunk a 9-es a nyári maximum) erről bővebben itt találsz adatokat:

[link]


Ebben az UV dologban a két hely tökéletesen meg fog egyezni, továbbá abban is, hogy a Vörös-tenger (ami hosszú és keskeny) még télen sem hűl le 20 fok alá (egyébként elpusztulnának a korallok).


Tehát nem azt mondom, hogy ne menjél, indulj neki, csak ne az utazási irodák maszlagja alapján válassz, és ne akkor menj, amikor a többi birka mondja.


Egyébként nekem Sharm picit mégis jobban tetszett.

2014. máj. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az időjárással kapcsolatos megjegyzéssel egyet kell értenem, már most 40 fokok vannak nappal, már reggel felforr az agyvizem, mikor viszem a gyereket suliba :/

Nyaralásra az ideális szerintem április, május, szeptember, október. Télen se jönnék, mert nagyon hideg, ocsmány, szeles idő tud lenni (most télen ugye még hó is volt).


Itt a helyiek azt mondják, hogy Sharm az exkluzívabb, gazdagabb hely, újabb, szebb, igényesebb, míg Hurghada kicsit putrisabb, lelakottabb, de persze vannak gyönyörű helyek, csak jól kell szállodát választani. Mondhatjuk úgy is, hogy jobban érzi az ember az igazi egyiptomi feelinget Hurghadán, mint Sharmban. Személy szerint Sharmban még nem voltam, mert az baromi messze van nekünk, de Hurghadán 2x is és nekem nagyon tetszett. Múlt héten a Sea Gullban voltunk, tökéletes helyen van a hotel, kilépsz az utcára és jobbra-balra félórákat sétálhatsz, tele van kávézókkal árusokkal. Korábban egy kicsit messzebb eső szállodában voltunk - na ott taxi nélkül nem tudtunk elmenni semerre, mert a semmi közepén volt. Maga a szálloda nagyon jó volt, mindaddig, amíg nem jöttél ki a kapun...

2014. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!