Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Nagyon szeretnék elmenni de...

Nagyon szeretnék elmenni de félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon-de nagyon szeretnék elmenni Afrikába!(Tudom nagy faltnak tűnik,de meg fogok harcolni érte!)

De sok dologtól félek:

-ebola(!!!)

-malária

-különböző betegségek.

-transzba esés(nagyon megvisel a szegénység és a nyomor de kit nem???)

De legfőképp az hzajt,hogy éálőben lássak egy GEPÁRDOT!!!!!Ez minden álmom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szóval mit tegyek?Hogy bátorítsam magam.



L/14



2015. szept. 20. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha GEPÁRDOT szeretnél látni, menj inkább állatkertbe.
2015. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha Afrikába mész, nincs mese, mindenre be kell oltatni magad.

Plusz némely országok eü szempontból biztonságosabbak. Ebola Sierra Leona és környékén terjedt el.

Ilyen szempontból pl. Botswana, Namíbia jobb.

Viszont én ilyen utra csoportosan mennék, jóval biztonságosabb :) Itt találsz linkeket utazási irodához: [link]

Egyes országok eü helyzetéről itt tudsz infót szerezni: [link]

2015. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Te már transzba vagy esve.......egyáltalán hallottál/láttál/olvastál már valamit afrikáról,vagy csak a saját képzelgéseidre alapozol?!?!?!?Mert ez alapján az egész kontinens nem más mint egy lepra betegségtenyészet koldusokkal nyomorral stb stb.........ha meg ennyire gepárd kell,hallgass az első válaszolóra
2015. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A pénzed, lehetőséged megvan már rá? Mert ha még nincs, akkor eleve nem aktuális a dolog... szerintem... addig teljesen mindegy, hogy félsz vagy sem...
2015. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hallgasd ezt, ez majd bátorít!


https://www.youtube.com/watch?v=CQXOfKrfgsU

2015. szept. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Hú de gyerek vagy még!

Gepárd van az állatkertekben is! Nyaranta vannak olyan vadasparkok ahol kis oroszlán vagy netalántán gepárd bébiket lehet simogatni, keress rá a neten.


Olcsóbb, gyorsabb, veszélytelenebb: betegség, transzba esés terén + jó családi program, fényképező géppel meg egy örökre megörökitheted ahogyan simogatod a cicát!


U.i: szüleiddel és a tanáraiddal beszélj meg ilyen dolgokat ne ismeretlenektől, YouTube -on nézhetsz rengeteg videót!

2015. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
93%

Családom kint él Ghánában, szóval ha valaki akkor hidd el én tudom milyen Afrika. Gyönyörű hely de állítom gepárdot én ott kint még nem láttam (pedig nem egy helyen voltam, szafarin is); ha csak amiatt mennél ki akkor én is az állatkertet javaslom.


Először is vagy egy tucat oltást kell kapnod; a mázli az ,hogy a legtöbbje olyan ami több évig véd szóval nem kell évente oltani.


Az ebola az mindig is jelen volt a legtöbb afrikai országban (ezt sokan nem tudják), mivel természetes formában megtalálható a legtöbb ott élő állatban. A baj akkor van ha a nyers nem jól átsütött állat húsát eszik meg. Épp ezért ha kijutsz egyszer SEMMIKÉPP ne egyél nyers húst! Ebolával fertőzött helyre úgy sem engednek ki bárhogy könyörögnél; mindent hőkameráznak kint!


A malária csak a szúnyogcsípéssel terjed (mivel egy parazita tulajdonképp) szóval attól nem kell félni ,hogy a maláriások megfertőznek :D

A maláriás területekre se nagyon küldik az európai turistákat. Erre külön fel is hívják a figyelmüket azoknak akik ki akarnak menni.


A különböző betegségek alatt nem tudom pontosan mit értesz mert itt is ott is rengeteg betegség van. Én vagy egy csomószor voltam kint és ha betartod az óvintézkedéseket akkor esélyes ,hogy semmi bajod sem lesz mint nekem.


Transzba nem nagyon fogsz esni azt garantálom; voltam én már nyomornegyedben kint de a legtöbb turista be se mer menni a többit meg a szag (!!!) űzi el. A másik meg ,hogy pl Ghána is olyan ,hogy mivel trópusi éghajlata van ezért ott a szegénység nem olyan mint nálunk. Ott nem fagy meg senki (azt se tudják mi az a hó vagy a mínusz) és éhen se fog senki pusztulni (a dzsungelek miatt annyi kaja van).

Sokan csak a sivatagot és a szavannát látják maguk előtt ha afrikáról van szó pedig van egy másik oldala is. Tény ,hogy attól fog függni ,hogy mit látsz ,hogy hova mész.

2015. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!