Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Voltál már afrikai országban?...

Voltál már afrikai országban? Ha igen, melyikben? Biztonságban érezted magad?

Figyelt kérdés
Itt most nem a turisztikai irodák áltál utazott személyekre vagyok kiváncsi,akik csak a hotelben meg a turista helyeken járnak,hanem azokra akik magukba járkáltak a helyiek között stb.

#ország #Afrika #magadba
2016. jún. 15. 23:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, többször is.

Voltunk

- Egyiptomban kétszer is voltunk. Egyszer nílusi hajóúton egyszer egyéni úton. Mindkét alkalommal biztonságos volt, de voltak helyek ahová nem mehettünk egyedül. A hajó útnál katonai kíséretet kapott a csoport. Egyéni úton meg helyi rendőrök közölték merre mehetünk, merre nem.

Voltunk Dél- afrikai Köztársaságba méghozzá Pretoria városában. Itt barátoknál voltunk. Teljesen biztonságos hely, nincs nagyobb veszély mint pl: Londonban.

Voltunk Kenyában egy nagy szafari túrán. Itt is a helyiek vigyáztak ránk, nem volt semmi baj. Itt csak egyszer ijedtem meg amikor a túrakocsink lerobbant a semmi közepén, és ott vártunk órákat a másik kocsira, de közben a kíváncsi oroszlánok a kocsit piszkálták. Volt egy hím aki egy darabig azzal szórakozott, hogy az oldalára borítsa a kocsit. Na itt nehezen akartam elhinni a túravezető emberke szövegét, hogy "semmi baj, csak játszik a kölyök.."

2016. jún. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%

A következő országokban jártam:


Észak-Afrika:Marokkó, Algéria,Tunézia, Líbia, Egyiptom, Mauritánia, Szudán.


Nyugat-Afrika: Szenegál, Gambia, Bissau-Guinea, Guinea, Sierra Leone, Liberia, Elefántcsontpart, Ghána, Togo, Benin, Burkina Faso


Kelet Afrika: Uganda, Ruanda, Burundi, Tanzánia.


Afrika-szarva: Etiópia, Dzsibuti, Szomáliföld.


Egyéni szervezésben, helyiek között utaztam, kérdezz bátran.

2016. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
utolso, nincs valami utleirasod, ez nagyon erdekesen hangzik, etiopia nagyon erdekel
2016. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Uhh,köszönöm szépen a válaszokat :D Igazából nincs konkrét kérdésem,csak be akartam bizonyitani,hogy azért Afrikába sem ölnek meg már az első országban,mint ahogy a neten lehet olvasni és a TV-ben hallani :)
2016. jún. 16. 13:44
 5/19 anonim ***** válasza:

Etiópia izgalmas hely, egyrészt olcsón lehet utazni(szomszédban Dzsibuti tízszer drágább), másrészt rengeteg a látnivaló, simán ellehet tölteni egy-másfél hónapot(alsó hangon) ha szeretnénk megismerni a természeti és kulturális kincseket.

Vízumot lehet itthon kapni, Egyptair vagy Ethiopian airlines Kairón át rendszeresen repül.


Rengeteg a tévhit Afrikával kapcsolatban, van néhány olyan rész ahova nem érdemes menni, de a kontinens legnagyobb része látogatható.

2016. jún. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A legnagyobb veszélyt nem egy polgárháború(Szomáliába úgysem mész) vagy a betegségek jelentik hanem a kaotikus közlekedés, én mindig akkor félek a legjobban amikor egyik városból a másikba utazom autóban vagy buszon.
2016. jún. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

6. kossz. engem a simean hg erdekelne, eszaki tortenelmi korut es az erta ale/dalol terulet meg esetleg harrar

A kerdes az mennyire biztonsagos egy novel menni es csak a tomegkozlwkedesre hagyatkozni ( persze itt kivetel az erta ale)? Mennyire aggresszivek a papok pl Laibelaba? Mire eleg 30 nap?



Bocs kerdezo hogy itt kerdezek.

2016. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Harminc nap alatt elég sok mindent meglehet azért nézni, egy Harrar-Addis Ababa-Bahir Dar-Gondar útvonalat csináltam végig kényelmesen 18 nap alatt.


Nővel is teljesen vállalható, rengeteg fehér megy minden évben Etiópiába. Számíts rá hogy az egész országban rengetegen fognak ferendzsinek nevezni(vagyis fehér embernek) és bámulni, érdekes módon a legtöbb tarháló gyerekkel nem annyira turistás városokban találkoztam, hanem Addis belvárosában(ahol rengeteg a követség, tehát ha transz-afrikai utat csinálsz nem tudod elkerülni).

2016. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szóval akkor azt mondod hogy totál egyéni szervezésben, mindenféle guide/scout nélkül (Erta ale kivételével mert oda úgy tudom csak szervezetten lehet menni) simán vállalható kettesben a feleségemmel is.

Köszi.

2016. jún. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mult heten jottunk vissza Tanzaniabol. A ferjem onnan szarmazik, igy elegge vegyultunk a helyiekkel. Nem ereztem magam tul nagy biztonsagban. Az autot mindig bezartuk, ferjem nem igazan engedett maszkalni minket, nehogy kitaboljanak. Strandra is olyan helyre vitt minket, ahol orok vigyaztak a szallodat.... Viszont az emberek kedvesek, baratsagosak voltak velunk. Amugy ez a kettosseg nagyon igaz minden szempontbol Tanzaniara.
2016. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!