Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Voltál már afrikai országban?...

Voltál már afrikai országban? Ha igen, melyikben? Biztonságban érezted magad?

Figyelt kérdés
Itt most nem a turisztikai irodák áltál utazott személyekre vagyok kiváncsi,akik csak a hotelben meg a turista helyeken járnak,hanem azokra akik magukba járkáltak a helyiek között stb.

#ország #Afrika #magadba
2016. jún. 15. 23:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem.tudom mennyirw vagytok vilagutazok, mennyire ismeritek Afrikat, de a feleseged helyeben neki nem vagnek igy.... engem megnyugtatott, hogy a ferjem tudja mi fan terem az orszagaban (annak ellenere, hogy lassan 10 eve nem volt), de az ottani rokonok is rengeteget segitettek nekunk.
2016. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
Egyiptomban, egy napig. És nem, soha nem voltam, és nem vágyom és nem is fogok menni. Hogy tiszta legyen: én Kanadában élek és rengeteg utazom. Sose voltam nagyon oda ezekért a barbár helyekért most voltam Jordániában két napot viszont. Soha többé. Elég látnivaló van az EU-USA-Kanada-Japán-Ausztrália-Új Zéland országokban. Én nem kívánkozom olyan helyre ahol tudom hogy átver a szállodás, a taxis és semmit nem tudsz csinálni. Ahol nem lehet a vizet meginni. Ahol fogalmad sincs mi lesz ha az utcán közeledik hozzád egy koldus. Ezekre nincs szükségem. Én maradok olyan helyeken ahol jogbiztonság van, megfelelő orvosi ellátás ha baj van stb. Menjen Afrikába akinek nincs felelőssége az életében, ahogy esik, úgy puffan, mit számít.
2016. jún. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Már bocsánat 12.-s de elég korlátolt lehetsz.

Én már csak harmadik világbeli országokba utazom (Ázsia, Afrika), sehol a világon ne tapasztalat azt a felénk (nem a pénztárcánk) irányuló barátságosságot amit a szegény országokban. Amikor még annyira becsületes egy ország hogy pl Myanmarban utánam rohanva hozták az általam hagyott borravalót mert azt hitték hogy csak elfelejtettem eltenni, mikor Iránban leállt a 4 sávos úton a forgalom mert a sofőrök érdeklődtek felőlünk, mikor Egyiptomba az éjszakai vonaton a katona szól a vonaton velünk utazó ismerősének hogy vigyázzon ránk és sorolhatnám. Te ezt a szar nyugati világban soha nem fogod megtapasztalni és akkor még a természeti látnivalókról, az évezredes kultúrákról nem is beszéltem.

2016. jún. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, szállodás soha nem vert át és nem is akart kivéve egyszer azt is az angliai Oxfordban (nem harmadik világ), taxis átverés: a saját tetű fajtám (magyar, cigány)itthon is átver, ott meg gyakorlatilag mindegy hogy egy 10 km útért a helyi fizet 100ft-t tőlem meg elkér 200ft így is bőven megéri, és ezt nem tartom átverésnek.
2016. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

2. Szudánban is voltál? Oda beengednek turistaként vagy valamilyen különleges dolog kellett?

Azt hittem még Szaud-Arábiába is nehezebb mint Szudánba. Milyen volt a benyomásod Szudánról, jártál a fővárosban? - ha nem baj hogy itt kérdezem.

2016. júl. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
*nehezebb - helyett könnyebb--
2016. júl. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kairóban simán megkaptam a szudáni vízumot, Addiszban sem szívóznak vele, Bécsben 2013ban sem volt ügy. Szaúdi vízumot gyakorlatilag lehetetlen megkapni.


Jártam Khartoumban, kérdezz nyugodtan.

2016. júl. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Szudán az egyik legbaratságosabb ország ahol jártam, Kassalában egy család meghívott magához, pénzre sehol sem húztak le, Khartoum éjjel is tök biztonságos.
2016. júl. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Quatermain ***** válasza:
Dél-Szudán?
2017. nov. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!