Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomban milyen betegségeke...

Egyiptomban milyen betegségeket lehet kapni?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy trópusi utazásnál elég sok betegséget el lehet kapni: malária, dengui láz,egyéb dolgok. Volt Valakinek utazásnál betegsége? Milyen oltások kötelezőek!?
2016. okt. 12. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Az egyedül utazó nők gyakran kapnak torokgyíkot.
2016. okt. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem nagyon hencegnek vele, de igen sokan a drágán befizetett nyaralásukból tetemes időt töltenek a mellékhelyiségekben, ill azok pár méteres körzetében, sima higiéniás okok miatt.
2016. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gondolom viszont a komolyabb szállodákban csak van higénia.
2016. okt. 12. 13:01
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Erre azt tudom irni : en bejartam Afrikat, Madagaszkart, Indiat, jelenleg is a tropusokon elek, es nem voltam meg sohasem beteg.

Persze megnezem, mit eszek, hol, ha kell vedooltas, beadatom, de bajom meg nem volt belole.

Altalaban itt le szoktak pontozni, ha irom, de nekem mindig bevalt utazasokkor az egy-egy kupica tomeny (palinka, brandy vagy whisky) fertotlenitonek, igy ehettem barmit, nem volt bajom. Pedig ettem utcan is, kifozdekben, kis ettermekben. Volt olyan, hogy a delegacionk 80%-at gyomorpanaszokkal kellett kezelni, ennekem semmi bajom nem volt pedig ugyanazt ettuk... csak ok a szallodaban (5 csillagos hotel) en pedig ket utcaval arrebb egy helyi etteremben.

Persze a fott / sult dolgokat elonyben reszesitettem mindig a nyers etelekkel szemben, illetve elkerultem a csapviz ivasat, illetve barmit ami jeggel / vizzel erintkezhetett.

Nem feltetlenul szallodafuggo a higienia, otcsillagos szalloban is kaphatsz siman gyomorrontast...

2016. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

"a delegacionk 80%-at gyomorpanaszokkal kellett kezelni"


A matekod szerint, ötből négynek volt baja rendesen.

Vagyis megerősíted, amit előtted írtam.

2016. okt. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sokat járok Egyiptomba, az első jópár alkalommal bizony volt pár nehéz napom a mosdó közelében. Az ember nem is gondolná, hányféle típusú hasmenés van... Aztán megszoktam az ottani bacikat. Érdemes helyi gyógyszert szedni rá és koplalni egy napot. Más baj nem lehet, olyan közel nem leszel a helyi betegekhez, hogy elkapj valamit. Persze a higiéniára figyelni kell, csapvizet inni, azzal fogat mosni tilos. Van aki jobban, van aki kevésbé érzékeny.
2016. okt. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

5-ös : igen, de ezt inkabb arra irtam, hogy az 5 csillagos szalloda nem feltetlenul garancia arra, hogy higieniai szempontbol minden rendben van.

Termeszetesen fennall a veszelye a hasmenesnek, bar meg lehet uszni ha az ember tudja a modjat (lsd "fertotlenites"). Nomeg en pl ilyen helyeken sosem eszem nyers dolgokat, salatat, ilyesmiket (a tobbiek ettek). Ugyanigy a reggeli svedasztal is tartogathat veszelyeket, amennyiben pl a felvagottakat, vajat, sajtot jegen taroljak, hogy friss maradjon (bevett szokas).


De nagyobb problemam meg sohasem volt.

A mondanivalom inkabb arrol szolt, hogy egyaltalan nem torvenyszeru, hogy az ember valami nagyobb nyavalyat osszeszed a tropusokon, a hasmenes meg sajnos barmikor elofordulhat, ha az ember olyat eszik, amihez a belfloraja nincs hozzaszokva, de siman csak attol is, ha nagyon meleg, paras levegoben van. (Pl otthon hideg van, ahova megy, ott meg meleg.) De ahogy irtak, helyi gyogyszerekkel, kis pihenessel / koplalassal egy nap alatt rendbe lehet jonni, tehat vegulis ez sem dramai.

2016. okt. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Kb hozzád hasonlóan még soha sehol nem volt problémám, pedig igen sok helyen jártam már.

Viszont a nagy többség képtelen betartani a higiénia alapjait.

Ők a piramisok helyett többnyire a mellékhelyiséget tekintik meg...

...azt viszont igen gyakran.

2016. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Egyptomban élek, oltàs nem szükséges. A hasmenés tényleg gyakori a turistáknál, poénból az itteniek a fàraó àtkànak nevezik. Alapszabály, hogy csapvizet nem szabad inni. Amit javasolni tudok: érdemes pàlinkàt hozni és fôétkezés után egy korttyal leöblíteni a torkot. Én személy szerint Unicumot használok gond esetén, nekem bevált.
2016. okt. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

A hasmenéses dolgot inkább hívnám all-inclusive betegségnek, mivel a magyar ember kényszert érez arra, hogy lezabálja a befizetett összeget, így aztán a fosikálások 70%-a a mértéktelen zabálásból adódik, nem _feltétlen_ a higiéniás állapotok miatt van. A héjastul megehető gyümölcsökkel azért high-end szállodákban is érdemes vigyázni, inkább egyél olyasmit, amit meghámozol előtte. Kötelező(nincs), illetve javasolt oltásokról, kockázatokról tudsz tájékozódni a konzuli szolgálat honlapján.

[link]


Személyes: én kétszer voltam, nem volt semmi bajom, nyilván oda kell figyelni kicsit, csapvizet ne igyál.

2016. nov. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!