Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Dél-Afrikába utazunk a férjemm...

Dél-Afrikába utazunk a férjemmel januárban, mennyi az utazási idő?

Figyelt kérdés
2008. okt. 11. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Johannesburgba pl. min. 15-17 óra. Attól függ, hogy hogyan mentek. Nem tudok olyan közvetlen járatról, ami Budapestről indul, csak egyiptomi átszállással. Tudom, hogy sokan elmennek Londonig, aztán onnan tovább Dél-Afrikába.

Irigykedek :)) Jó utat!

2008. okt. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,mi is átszállással megyünk!Jutalomüdülés és egy kicsit félek a medtett időtől!
2008. okt. 12. 08:40
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Fárasztó lesz az út, az biztos, de óriási élményben lesz részetek! Nem mindenki mondhatja el magáról, hogy Dél-Afrikában járt (én sem :(( )

Vigyél az útra valami klassz olvasni valót, meg egy felfújható nyakpárnát.Ennek jó hasznát fogod venni, ha aludni akarsz. Kényelmes ruhában utazz!

Nagyon klassz lesz, érezzétek nagyon jól magatokat!!

2008. okt. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hosszú útra NEM SZOKATLAN az, ha valaki "váltóruhát" visz. Én pl. viszek "pizsit" magammal. A "szép" ruhában felszállok, a gépen az utazómagasság elérésekor átöltözöm, evés-ivás-fogmosás [ez mostmár nem olyan egyszerű, mivel a fogkrémet nem viheted fel "tubusosan", de vannak jó fogkrémtabletták :)], majd pihenés, olvasás-alvás. Ébredést követően kis torna, kaja-pia, átöltözés-szépítkezés, leszállásnál mintha most jöttél volna otthonról :) Másképp igen megterhelő a tíz-tizenöt órás utazási idő. És akkor még az időeltolódásból eredő átállás időtartamáról nem is beszéltünk.

Mivel maga az utazási időtartam 15 óra körüli, ha az átszállás miatti várakozás több óra is lehet, a gépindulás előtt 2 órával már a reptéren vagy, a leszállást követően a check-out sem egy tíz perces mutatvány [pláne nem interkontinentális járatnál, ahol a csomag is idő (főleg, ha a csomagot közvetlen adtad fel, mert akkor az utolsó csomagok egyike lesz a te csomagod...) és az országba történő beléptetés sem mindig megy pikkpakk], így ha nincs váltóruhád, akkor igen kellemetlenül tudod magad érezni abban a ruhában, amit akár 30-40 órája viselsz, amiben aludtál, rohantál, a gép hűvös klímájával, a reptér melegével és minden egyéb nyalánksággal találkoztál. Interkontinentális járatra általában két kézipoggyászt vihetsz fel (persze ez légitársaság és repülési osztálytól is függ), így mindenképp ERŐSEN JAVASOLOM a TELJES VÁLTÓRUHÁT. Igaz kicsit kényelmetlen a repülőgép mellékhelyiségébe mosakodni, öltözködni, DE mindenképp megéri.

Szokták választani az ilyen "télbőlnyárba" lehetőségeknél, hogy itthoni időjárásnak megfelelő öltözetben utaznak, és a gép érkezése előtt öltöznek át a célállomás időjárásához. Ez nem tanácsos, mert így igaz "tiszta ruhában" érkezel, de az utat egy öltözetben tetted meg. Kényelmetlen. Ekkor megoldás lehet az, ha nem is egy, hanem KÉT öltözet ruhát viszel, vagy az induló öltözeted "réteges":

Egyben utazol, amely megfelel az itthoni időjárásnak (melegebb), egy, amely a gépen tartózkodásra van (ez egy szabadidőruha, vagy szó szerint pizsama! Majd maglátod, hogy nem leszel egyedül a gépen az "öltözködéssel". Egy pedig amit a pizsama után veszel fel, és amely a célország időjárásának megfelel (egy lenge kis nyári ruci)


Ja és hozzáteszem: Nem női privilégium a két öltözet ruha, így a veled utazó párodra is éppúgy gondolj! Hazafelé pedig dettó, hiszen ne "nagykabátban" induljatok útnak.

2008. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindenképpen viszek váltóruhát!Nagyon örülök az útnak,bár sokan azt tanácsolták,hogy ne fogadjam el,de olyan sokat dolgoztam érte!
2008. okt. 13. 08:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos hogy semiképpen ne igyatok csapvizet, csakis palackozottat. Vigyetek magatokkal gyógyszereket mert naon sok betegséget ellehet kapni. A leggyakoribbak a hasfájás hányinger, ami a csapviztöl van( ezeket azok az emberek kapják el akik nincsenek hozzászokva a nemjól tiszttott vizhezz). Én sudánban voltam 2m hetet a családommal, a családom összes tagja beteg lett( még apukám is aki itt nött fel). És mindig naon figyeljetek oda a tisztálkodásra kézmosásra stb...gondolom tudjátok miért.

Kelemmes nyaralást.

2008. dec. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
10%

és olaszba mikor mész,mikor megjöttél spanyolból?

mennyi volt az utazási ídő ? viszel váltó ruhát...hehe..

2008. dec. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Képzeld ha oda utazok feltétlenül viszek váltóruhát!
2009. jan. 11. 18:33
 9/9 anonim válasza:
100%

Ha már betegségről van szó, akkor védőoltás mégis kényelmesebb, ha már ennyi idő van még. [link]

oldalon sok információ van. A repülő Amsterdamon keresztül megy (gondolom egyik lehetőség) 264 ezer valamennyiért oda-vissza januárban KLM járattal (Holland Királyi Légitársaság)

2009. aug. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!