Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Milyen az élet Afrika középső...

Milyen az élet Afrika középső részén?

Figyelt kérdés

Elsősorban a Kongói Demokratikus Köztársaság, Kongó, Gabon, Egyenlítői Guinea érdekel, esetleg a Közép-Afrikai Köztársaság, vagy Kamerun.


Van személyes tapasztalatotok, vagy ismerősötök, aki élt ott?


Mostanában sokan költöznek külföldre, és nagyon sokan szeretnének, csak nem tudnak, de főként Európa, USA, Kanada, Ausztrália szokott lenni a célpont (bár utóbbi 3 nehezen elérhető). Van olyan elvetemült, aki inkább ilyen kevésbé népszerű helyeket céloz meg? PL a fent említett országokról még nem nagyon halottam jót, van olyan aki mégis oda kívánkozik? Tényleg olyan rossz ott élni?



#Afrika #kivánorlás
2018. ápr. 8. 01:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Én egy lányt ismerek aki pár éve valahol afrikában van, de szerintem ő délen.


Amúgy egyet értek, hogy nehéz elképzelni milyen lehet ott az élet.


Az megy ilyen helyekre amúgy, aki nem a kényelem miatt, meg a jobb élet miatt megy. Amiket felsoroltál oda egyszerűen azért mennek, mert több ott a pénz, nem annyira a helyek miatt. Jah. nagyon kevés ember megy amúgy azért külföldre, mert annyira vonzza vagy érdekli őket egy hely. Ha itthon lenne elég pénzük, meg nem lenne ennyire gyökér a politika, akkor inkább csak túristának mennének a népek.

2018. ápr. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A Közép-Afrikai Köztársaság minden bizonnyal a világ legnyomorultabb országa, a szegénység és a nélkülözés egészen új szintjei figyelhetőek meg. A többi ország, amit felsoroltál, szintén igen rossz anyagi és HDI mutatókkal bír. Egyenlítői Guinea az olaj miatt relatíve pénzes, de a korrupció elviszi mindet. Kamerun még a legélhetőbb. Oka van annak, hogy a szubszaharai részre nem vágynak az emberek. Sok esetben veszélyes lehet, mert sok a törzsi konfliktus, több helyen gyakoriak az emberrablások, stb.
2018. ápr. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Nagy a meleg. Nagy a nyomor. Sok a fertőzés. Sok az AIDS-es. Időnként van egy kis polgárháború. A fehéreket gyakran tekintik célpontnak a gyarmatosító múlt miatt.



Sok sikert.

2018. ápr. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 piterek45 ***** válasza:
100%
Az Altalad felsorolt orszagokban europaiak igen kis szamban elnek, es azok is valamilyen nemzetkozi cegeknek dolgoznak altalaban. Kamerunban franciak elnek akiknek ott vannak erdekeltsegeik. Fekete - Afrikaban nem lehet csak ugy europaikent nem nagyon lehet csak ugy ott eldegelni. Ahhoz kell penz, es eleg sok, meg a legjobb afrikai orzsagokban is. A felsoroltak pedig am azokhoz nem tartoznak am... Kozep Afrikai Koztarsasag, na az nagyon veszelyes. Kongo is , foleg a keleti resze. Es meg ha van eleg penzed, akkor is eleg sok burokratikus szabalyozas van hogy hosszabb vizumot kapj ott
2018. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És ha valahogy elintézném, hogy kimenjek Kongóba turistaként pl, és elmennék élni a keleti részébe remeteként? Szereznék fegyvereket feketén, meg mindenféle túlélőfelszerelést, és ott élnék a keleti részén egyedül, vadásznék meg minden, vennék óvszert is hogy ne kapjak el semmilyen betegséget, mert azért járkálnék be a városokba néha vásárolni dolgokat, meg szórakozni? Szép élet lenne?
2018. ápr. 8. 11:03
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Reálisabb út, ha kimész valami segítő állásba.
2018. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Olvass, tanulj, hogy mihamarabb túltedd magad az álmodozások korán.
2018. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de egyszeruen fel nem tudom fogni, miert akarnal odakoltozni, hogy aztan remetekent elj es sajat magad vadassz stb. A problema mar ott kezdodik, hogy mint europai, egy afrikai eghajlatban mindenfele fertozo betegseggel megtoldva, nem tudom hogy elnel tul egy honapot... meg gondolj mar bele, ha valaki rad talal, mit tennenek veled? Neztel te mar dokumentumfilmet, micsoda szegenyseg van. Mint odaszuletett lakos, meg a legtobben ugy is csak szenvednek nyomorusagosan, te meg egyedul Europabol... nem tudom, hogy csak szorakozasbol irtad ezt a kerdest vagy tenyleg ennyire nincs rendben nalad valami?

Ha ennyit akarsz az eletedtol csupan, hogy egy erdoben sinylodj, azt boven megteheted Magyarorszagon is.

2018. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
En most viltam 1 honapot Etiopiaban, hatizsakos turistakent, rohadtul nem olyan nyomorylt hely mint azt barki is kepzelne.
2018. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De olyan lennék mint Rambo, és csinálnék magamnak egy bevehetetlen erődöt a dzsungelben.
2018. ápr. 8. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!