Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Van itt olyan, aki járt már...

Van itt olyan, aki járt már Dél-Afrikában vagy esetleg ott él?

Figyelt kérdés
Leírnátok a tapasztalataitokat? (minden érdekel)
2018. júl. 3. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dél Afrika egy fél európa méretű ország, elég nehéz róla egységes véleményt megfogalmazni. Én Cape Townban éltem két évig, a világ egyik legjobb helye.
2018. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én négy alkalommal voltam, üzleti úton ès turistaként.


Kérdès, mire vagy kívàncsi.

2018. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valóban nehéz konkrét kérdések nélkül bármit is írni egy 12 Magyarországnyi országról. Fokváros tényleg kb. a világ egyik legjobb helye, ezzel szemben Johannesburg egy igazi sh*thole. Durban egy fokkal jobb Johannesburgnál, de csak azért, mert ott az óceán. A nagyobb városokon kívül talán Nyugat-Fokföld és Mpumalanga a legérdekesebb.
2018. júl. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En Johannesburgban szulettem es az, hogy igazi sh*thole nemertem honnan veszi az elottem valaszolo gyanitom egyszer sem volt meg ott :D Teny, hogy elegge veszelyes de ha normalis kornyeken lakik az ember magasabb szinvonalon el mint magyarorszagon. En amig kintlaktam kisgyerekkent folyamatosan country clubbokban, szinvonalas ettermekben voltam pedig az apartheid utan szulettem. Egyebkent kerdezo esetleg tervezel odamenni?
2018. aug. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
elozo vagyok annyit hozzateszek hogy jarunk vissza csaladtagjainkhoz es feher fiatal fiukent soha nem ert atrocitas kint, talan 1-2x mikor nem Sandtonban hanem a CBD (belvaros) -ben voltam es par fekete eleg csunyan nezett ram. Ezen kivul soha semmi.
2018. aug. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok, 81%, hidd el, hogy megfordultam párszor Johannesburgban, ha te most nem ott ész, könnyen lehet, hogy az utóbbi években nálad többször is. Nyilván vannak olyan külvárosi részek, ahol a magyar átlagnál jóval magasabb az életszínvonal, de van ilyen Kalkuttában is. Európai szemmel nézve viszont teljesen élhetetlen a hely, legalábbis nagyvárosként, mivel a CBD-ben és a környéken sétálgatni konkrétan életveszély lenne, pár kivételtől eltekintve. És Sandton valóban más, de ott meg a kultúra kb nulla, mesterségesen felhúzott városközpont plázákkal. Ezzel szemben a CBD és Hillbrow iszonyat érdekes építészetileg, de az említett okok miatt ezt sajnos nem lehet élvezni. Az egyetlen városrész, ami tetszett, az az, ahol a 7de laant forgatják, bár ez se hagyott túl mély nyomot bennem, mert már nem emlékszem, hogy hívják.

Kérdező, ettől függetlenül nagyon megéri Dél-Afrikába menni, csak lehetőleg ne Johannesburgba.

2018. aug. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%os vagyok es egyet ertek 68as de Gautengben inkabb az el es az megy oda aki penzuggyel, vallalatokkal foglalkozik es ezt tokeletesen szolgalja Sandton negyed. A CBD tenyleg eletveszely viszont ott van Braamfonteinben a Randlords nevu roof club es ejszaka elsetaltunk egy 100meterrel arrebb levo parkoloba jott velunk szembe sok “black gang” es erdekes semmi bajunk sem lett, ezt a bunozes dolgot kicsit tul fujjak. Hillbrow szerintem egyaltalan nem erdekes televan lecsuszott csotanyos panellel amit teljesen elleptek a bunozok.
2018. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Durbanról van valakinek infója?
2021. jún. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Durban az elmúlt húsz évben nagyon leszakadt, a belvárosban az utcán ugyanúgy bámulnak ha fehér vagy, mint Johannesburg belvárosában. Nappal a tengerparti sétány ok de zsúfolt és lepukkant, hiába újították fel a vb-re. A közelben lévő kisebb tengerparti városok, mint Umhlanga jóval rendezettebbek és biztonságosabbak, de annyira nem érdekesek, hogy miattuk odautazzon valaki messzebbről. Fokváros és környéke sokkal érdekesebb, bár tény, hogy Durbanben jobban megkapod az igazi "Afrika-érzést".
2021. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi az infókat. Nem turistaként megyek, hanem tanítani az egyetemre.Te az országban élsz?
2021. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!