Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Magyar hitel törlesztése...

Magyar hitel törlesztése Ausztráliából?

Figyelt kérdés

Most próbálkozok ausztráliai munkával,vagy összejön vagy nem.Na de ha össze is jönne akkor is maradna még hitelem itthon amiből még 3év van hátra.Nem akarok meglógni a fizetés elöl,ugyis csak az itthonmaradt családtagjaimat szivatnám meg vele,na de tudnám e ausztráliából törleszteni a hitelt valahogy?

Állitólag ez még netbankon keresztül se egyszerü dolog.


2011. ápr. 17. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy tudnád fizetni! Én Angliában dolgozom, nekem is van egy lakáshitelem, és innen fizetem minden gond nélkül, utalással!
2011. ápr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi is Angliából úgy oldottuk meg,hogy a családunk egyik tagjának a számlájára utalom a hitel összegét,és ő mindig befizeti a hitelt időben..

Írtad,hogy a családtagjaid otthon maradnak.Akkor csináld te is ezt.Minden hónapban a hitel összegét utald át egy családtagbankszámlájára,és ő fizesse be helyetted.

2011. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok..

Vannak olyan hitelek ahol banki átutalással megoldható a fizetés.Adnak egy számlaszámot,és oda fizetünk.

2011. ápr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem most a bankszámlámról vonják le a törlesztés havonként.

Akkor az a megoldás jó lenne ha nem szüntetem meg ezt a bankszámlát és minden hónapban utalok rá annyit amennyi a részlet?

Egyáltalán mennyibe kerül egy ilyen külföldi bankból való utalás kb? Mert ugye semmi incs ingyen és nem akarok csak az utalásért vagyonokat fizetni ha nem muszály

2011. ápr. 17. 19:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Külföldről csak devizaszámlára tudsz utalni pénzt.

Beszéld meg,(ha már aktuális a dolog) a bankkal,hogyan tudod az átutalást intézni.

2011. ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi ezt is megoldottuk.

Kint kértünk a bankkártyánk mellé (amire a fizetés megy) egy társbankkártyát. Ezt a kártyát hazaküldtük a testvéremnek,és minden hónapban a kinti bankkártyáról átrakjuk a megfelelő összeget a társkártyára.Persze nézzük a valutaárfolyamokat is. Majd otthon a nővérem a társkártyáról leveszi a megfelelő összeget,és ő át teszi a magyar kártyára ami még mindig él,mert hiteltartozás van rajta..Így szinte ingyen küldjük haza a pénzt..(annyit fizetünk rá,amennyi a valuta mozgásnál van)

2011. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bárhova tudsz utalni bármilyen pénzt.

àlltalában nincs díja, vagy nem olyan túl nagy.


Addig nem tudod megszüntetni a számlát míg vonnak róla hitelt. (Gondolom ha másikra adzs levonásit akkor igen, de csak úgy nem)


De pl dollárod van ausztráliában itt pedig a számlád forint.Akkor kikell számolnod hogy ha pontosan akarod küldeni, hogy mennyi lesz az forintba.

Nekem telefonszámlát vonnak otthon a Forint számlámról, ahol élek meg eurószámlám van. Az Eurószámlámról minden hónapban 200 € küldök a magyarra. a magyaron az aznapi banki szorzóval számolják át a pénzt. szóval semmi gond nélkül tudod tovább fizetni.


Az itthoni bankszámlád ibanszáma kell és swift vagy másnéven iban kód.

az iban úgy kezdödik hogy HU(majd egy 4 jegyü szám és a bankszámlaszámod), a swift meg a banknak a jele vagy is pl otp-nél OTPVHUHB (ha jól emlékszem).

2011. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Külföldről csak devizaszámlára tudsz utalni pénzt. <---Ez nem igaz. En az USA-bol utaltam az otthoni Cib bank forintos szamlamra penzt. Az utalas dija kb 30 dollar, amit nem az itteni, nem az otthoni bankom vont le, hanem a kozvetito bank. Ugyanis az itteni Wells Fargo es az otthoni Cib kozott nincs kozvetlen kapcsolat ezert kozvetito bankot hasznalnak.

Ha otthon pl Citi banknal vagy es Ausztraliaban nyitsz egy Citibankos szamlat, akkor nem lesz dija. Illetve valassz valami masik nagynevu bankot, mert OTP-t nem fogsz talalni Ausztraliaban :)


Amugy az atutalashoz - fentebb jol irtak - a bank swift kodja kell. Az innen utalt dollart, a Cib a napi arfolyam szerint atvaltja forintra es voila, ott a suska. (ez kabe egy-2 napot is igenybe vehet, kozvetito banktol fuggoen)

2011. máj. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem az atutalas koltsege olyan 20 EUR/alkalom lehet.

A bankkartya felvet olyan 7-10 EUR/alkalom.


En meg a PayPalt gondolnam meg.

2011. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!