Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Tanulóvízummal dolgozni....

Tanulóvízummal dolgozni. Járható út a rendes munkához vagy csapda?

Figyelt kérdés

Átnézegettem az Ausztráliai vízumokat.A teljes jogú bevándorló vízum,egyre jobban úgy tünik nekem hogy számomra elérhetetlen.Iszonyatosan sokba kerül,sokat kell várni rá és semmi sem garantálja hogy meg is kapom,de a pénz persze nem jár vissza ha mégsem adják meg :(

Találtam egy céget aki elméltileg ausztráliai toktatásszervezéssel foglalkozik,de már a honlapukon sem tagadják hogy valójában munkalehetöség a cél a szokásos tanulás melettiu 20óra vagy szünet idelyén 40órás idöben.

Érdeklödtem náluk járható út,de a tanulóvizum csak addig tart amig nem végzödik a tanfolyam,iskola stb.

Ebben az esetben elképzelhető hogy késöbb majd ausztráliában folyamodjak a bevándorló vízumért vagy minden esetben haza kell jönni és itthonról kell probálkozni?


2011. ápr. 18. 21:29
1 2
 1/13 anonim válasza:

Nem kamu, de nem erre való. A tanulóvízum arra való, amit a neve is sugall: tanulmányokat folytathatsz. A tanulóvízummal viszont valóban van esélyed a munkavállalói vízum, de annak az a menete, hogy találsz egy munkahelyet, aki hajlandó esetleg szponzorálni a vízumodat, és a munkahelyednek igazolnia kell az ausztrál bevándorlási ügynökség felé, hogy valóban szükségük van a tudásodra, és ezért fordultak külföldihez.


A rezidensi vízum valóban nehézkes. Javaslom, hogy látogasd meg a www.immi.gov.au oldalt, ami az immigrációs eljárásokat ismerteti részletesen! Viszont ez a legtisztább módja annak, hogy oda kerülhess, hogy ott élhess.


A bevándorlási ügynökök szerepe egyébként az, hogy segítsék ezt a folyamatot, de bőven meg tudod oldani nélkülük is. De persze azért érdemes beszélni velük, mert ha valakinek nincs ideje/energiája arra, hogy ezzel foglalkozzon, akkor az ő segítségük jól jöhet.

2011. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosítást!

Egyenlöre még nem ugrottam bele semmibe,csak annyit beszéltünk le hogy jövöhét szerdán bemegyek a budapesti irodájukba egy elbeszélgetésre és akkor rákérdezek mindenre.

A cég azt állitja hogy azért jók ök,mert öket ausztrál iskolák szponzorálják ezért az oktatás szervezésért,ezért ök az ügyintézésért semmit sem kérnek.Na de majd kiderül!

A saját anyagi helyzetemet ismerve a bevándorló vízum megpályázása most lehetetlen.Arra gondoltam hogy kimegyek most tanulni(komolyabb nyelvismeret,nyelvvizsga és ha megoldható talán egy hiányszakma)és közben összesporolok annyit amennyi a bevándorló vízumhoz kell.

Ez ésszerü igy vagy nagy fába vágnám a fejszémet?Mert ugye az a heti 20óra munka csak 4órás meló,nem tudom azzal lehet e annyit keresni amennyiből félre lehet rakni vagy csak a megélhetésre elég?

2011. ápr. 19. 21:10
 3/13 anonim ***** válasza:

Nezz utanuk a neten.

Ird be a ceg nevet, utana "scam", hatha kijon roluk valami panasz.

2011. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Engem igazából nem a cég érdekel,hanem hogy mennyire járható út az hogy kint tanul az ember és addig elrakja a pénzt amit majd a kivándorló vizumhoz használ fel.Mennyi idö alatt lehet az engedélyezett 4órás munka alatt megélni és közben félrerakni a megfelelö mennyiségű pénzt,egyáltalán lehet e annyit félrerakni vagy abból a fizuból csak megélni lehet.

Nem tudok annyira angolul hogy teljesen megértessem magam,és most perpil annyi pénzem nincs amennyi a bevándorló vizumhoz és a pár hónapos megélhetésre kell.

Igy olcsóbb a kijutás és gyakorolja az ember a nyelvet,ismerkedik a helyel,esetleg szponzor helyet is talál

2011. ápr. 26. 20:25
 5/13 A kérdező kommentje:

Ma voltam az oktatásszervező cégnél,megbeszéltük a dolgokat.

Nem tudom hogy csak ez a cég mondja,vagy ez tényleg igy van e,de számomra ez nem járható út.

Az addig okés hogy maga az oktatás nem olcsó,ezt el is fogadom,azt a pénzt még valahogy ki is tudnám fizetni ha kölcsönt is vennék fel,de állitólag van egy bizonyos pénz amivel rendelkeznem kell,és az ausztráloknak be kell mutatni ez egy olyan letét féleség lehet.Na ez az összeg......

Ha 6+3hónapra mennék ki tanulni akkor ez a díj 3.1millió forint,4hónapra 1.6milla,3hónapra 1.3.Ezek a tandíjon felül vannak azaz nem lehet ebből a tandíjat fizetni.

A tandíj 6+3hónapra 1.156millió és ez csak angol nyelvtanfolyam.

Gyönyörű árak ennyit én nem tudok elöteremteni.

Ezek az összegelk mennyire reálisak és ez a letéti pénz azaz fedezeti összeg tényleg létezik vagy ezt csak ez az okatásszervező cég találta ki?

2011. ápr. 27. 20:19
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi a cég neve?

Engem az egyik átvert...

2011. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Milyen oktatás a célod?

Vagy csa a vízum miatt kell egy államilag elfogadott suli?

Az angolt mennyire beszéled?

Melyik várost választottad?

Hány éves vagy?

Van valami végzetséged?

Értesz valamihez? (vízvezeték szerelés, koktélkészítés stb ...)

2011. ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A cég a StudyGo.Melyik cég vert át téged és pontosan hogyan?
2011. ápr. 29. 21:04
 9/13 A kérdező kommentje:

Milyen oktatás a célod?

Vagy csa a vízum miatt kell egy államilag elfogadott suli?

Az angolt mennyire beszéled?

Melyik várost választottad?

Hány éves vagy?

Van valami végzetséged?

Értesz valamihez? (vízvezeték szerelés, koktélkészítés stb ...)

Azért akartam oktatásra kimenni mert az angolom nem az igazi,azzal tuti nem értettném meg magam,és mivel minél hamarabb akarnám elhagyni ezt az országot igy elöször kimentem volna tanulni,aztán ha megvan az nyelvvizsga akkor megprobálnék bevándorlási engedélyt kérni.Ahogy halottam sokat számit pontokban ha már volt kint az ember pl tanulni és semmi probléma nem volt vele.

Hogy melyik város? Erre azt mondanám hogy mindegy!

35éves vagyok,az eredeti szakmám karosszéria lakatos,de már 13éve(1998-óta)egy légtechnikai gyártó cégnél dolgozok mint lakatos,igaz az elmult 6-7éveben már nem csak lakatosként hanem CAD-CAM programozóként és a hozzátartozó plazmavágó gép üzemeltetését végzem.

Házépitéshez értek egy komplett nyaralót ujjitottam fel,volt benne burkolás,famunka(gerendák lécezés stb) és a teljes vízrendszert is én csináltam meg egymagam.

Nem érzem elveszett embernek magam,sosem voltam munkanélküli szinte bármit megcsinálok.

2011. ápr. 29. 21:15
 10/13 A kérdező kommentje:

Hupsz!

Bocsi az egyik válaszoló kérdései bennemaradtak az én válaszomban,mert írás közben csak igy tudtam a pontos kérdésekre válaszolni.

Elnézést!

2011. ápr. 29. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!