Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a panel hangyákkal...

Mit kezdjek a panel hangyákkal? Melyik csapda a jó? Esetleg ultrahangos riasztó bevállna?

Figyelt kérdés
Már az egész házat befujtam Biokillel de 2-3 nap és újra összecsípik a gyerekeket, belemásznak a sütibe, ruhák közzé is. Nem tudom honnan jönnek mert mindenhol vannak! A biokill késleltetett hatású mégsem hordják be a bolyba. Hogy található meg, honnan jönnek?
2011. aug. 30. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
én már probáltam sokmindent 5. en lakok és itt is vannak pedig nem is morzsázunk mindennap porszivo felmosás mégis van de már a csotányok is elszaporodtak a többi lakónál meg a lépcsőházba már nálam is van hiába irtatom mindent tulélnek szarra se jo semmi se a mosó se a mosogató gépet nem hagyhatom nyitva mert belemásznak már a konyhaszekrénybe is találtam és én egy tiszta nő vagyok!!! kikérem magamnak! és mégis van elköltözök innen a fenébe az lessz....
2011. szept. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szórd fel sütőporral a sarkokat, ahol a legtöbb hangyát látod. Régi, de biztos módszer. Plusz ami nekem bevált, Gyerek által nem elérhető helyre raid hangyacsapda. 3 nap alatt eltűntek, nem drága, és vagy 3 hónapig jó. Utána csere. Ilyen:

[link]

2011. szept. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam a csapda nem vált be, de lehetett kapni CYPER nevű permetet spray kiszerelésben (kisgazda-boltban)és ez bekalapált nekik.

És a sütőport nem szeretik, inkább elhúznak, ahogy feljebb írta. Fontos dolog kilesni, honnént bújnak elő.

2011. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire elszaporodtak, akkor érdemes szakembert hívni és rovarirtást kérni, akkor lesztek leggyorsabban túl rajta.
2011. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem is a sütőpor vált be, oda szórd, ahonnan jönnek. (lyuk csempében, fugáknál, parkettában, küszöbnél)
2011. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem se a sütőpor, se a szódabikarbóna nem vált be, de a biokill se tartósan, ami érthető is, hiszen ilyen módon a specifikusan lakótelepi fáraóhangyákat nem lehet kipusztítani, ui. akárhányat mérgez meg az ember, mindeg küldenek újakat ki terepre, egyetlen hatékony módszer a királynő hormonális megfertőzése, és akkor nem tud új egyedeket produkálni, ezt pedig egyetlen szer oldja meg, a hormontartalmú hangyacsapda!


van többféle, nekem csak a PROTECT-B vált be, pedig vettem több félét is korábban, na meg a türelem! az nagyon fontos, ez ugyanis nem garantál gyors eredményt, viszont tartósat igen!


biológus ismerősöm elmagyarázta, hogy úgy működnek ezek a kis dögök, hogy addig küldenek ki újabb és újabb felderítőket, illetve dolgozókat, amgy észre nem veszik, hogy a királynőjükkel valami baj van, azután gyorsan új élőhely után néznek, és lelépnek, viszont eközben a dolgozők reprodukálása is leáll, hiszen a királynő terméketlen lett, és szépen lassan kipusztul az egész bagázs.


ha a csapdában méreg is lenne a hormon mellett, az azért nem jó, mert a hangyák intelligens teremtmények, ha látják, hogy pusztulnak a dolgozók, nem visznek be több élelmiszert onnan a királynőjüknek, márpedig fontos, hogy a hormontartalmú hangyatápot folyamatosan hordják be a királynőnek, mert csak így garantált a tuti hatás.


nálunk már évek óta megszűntek létezni, előtte pedig éveken át kínlódtunk velük, ezernyi módszert, trükköt kipróbálva, profi hangyairtók is jártak hozzánk, de az meg azért mondott csődöt, mert hiába pusztították ki nálunk a kolóniákat, sajnos az irtást nem kérő szomszédoktól folyton átjöttek hozzánk, a kis csapdák viszont távoltartják őket tartósan, próbáljátok ki - és ne adjátok fel hamar, türelem az tényleg kell hozzá, de nagyon megéri... :)

2014. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
borax és porcukor 50-50 %-os keveréke. A vonulási útat kell beszórni. A fal és a padló találkozását végig. A folyosón a fal mentén végig. A borax a hangyáknak idegméreg. A cukros port beviszik a bolyba és az egész boly kipusztul - a lakáson kívüli is. A lakásból, a körgolyosóról, a kertünkből így tűntettem el a hangyákat. Minden ismerősömnél is bevált. Minden milyen hangya
2017. okt. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!