Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Itthoni főiskolára vagy a...

Itthoni főiskolára vagy a "vakvilágba"?

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyok immár sokadszorra és nem látom a kiutat.


21 éves vagyok, kihagytam egy évet,hogy államilag támogatottan járhassak főiskolára addig dolgozgattam. Idén szeptembertől kezdenék egy nagyon jó hírű főiskola gazdasági szakján ( sajnos költségtérítésesen :( ) de egyre amondóbb vagyok,hogy nem akarom ezt az egészet.



Mindig is külföldre vágytam, nagyon szeretem a nyelveket is, beszélni, tanulni. Nem ócsárolom a hazámat és nem gyűlölködöm egyszerűen csak nem akarok itt maradni.


Egyre többen és egyre koncentráltabban mondják nekem,hogy akkor meg miért ide járok felsőoktatásba ( pláne úgy,hogy 200 ezer Ft-ot kell fizetni félévente ) ha már kint akarok élni, akkor most kellene elkezdenem, mert itt bármilyen jó iskolába járhatok, kint nem fog semmit számítani.


És az az igazság,hogy nem kell győzködniük én is így érzem, de kettősség van bennem, mert már nagyon el kellene kezdeni egy "elfogadhatóbb"végzettség felé vezető utamat és már nagyon szeretnék végre én is főiskolás lenni ahogy a barátaim, de akkor ide ragadok 4 évre ráadásul nem biztos,hogy újrafelvételizéssel el tudom intézni az állami felvételemet.



Gondoltam arra is,hogy levelező képzésre megyek és 1 évet megint dolgozom, de akkor megint ott jukadunk ki,hogy ideköt az iskola és 24-25 évesen nehezebb kimenni a vakvilágba, egy abban az országban nem elfogadott diplomával a kezemben, nem?



Egy kevésbé megbízható barátom épp Angliába készül felsőoktatásba ( amit én nem tudnék kifizetni,mert nincsenek millióim, ezért 1 évig minimum dolgoznom kellene ) vagy van egy rokonom Ausztráliában, ahova borzasztó szívesen elmennék, de nem nagy falat elsőre ez egy kicsit? csak a repülőút 36 óra és 320 ezer Ft oda.



Ti mit tennétek a helyemben?


Úgy érzem sorra hozom a rossz döntéseket és szeretném már én is elkezdeni az életemet, de egyedül, innen , ebből a helyzetből és ilyen gyorsan ( szeptemberben már beiratkozás van ) ez nagyon nehéz vállalkozásnak tűnik.



Segítsetek kérlek,hogyan juthatnék ki Ausztráliába?????????


2011. aug. 4. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nagyon sokat megtudhatsz Ausztráliáról.

Amúgy én problémám is hasonló, elhatároztam hogy kitanulok egy szakmát amivel elég jók az esélyeim Ausztráliában, viszont közbe lett egy másik tervem is itt Magyarországon ami ha bejön akkor nagyon jó lesz, viszont simán benne van a pakliban hogy nem úgy jön össze ahogy várom:)

És ezzel kockáztatnám/késleltetném az Ausztráliai életet.

De szerintem az lesz hogy megpróbálom itt Magyarországon véghez vinni a tervemet, azt ha nem jön be akkor még mindig kitanulhatok egy szakmát és célba vehetem Ausztráliát.Mondjuk én csak 18 vagyok még, és nem is 4 éves képzésre mennék, de még te se lennél elkésve 25-25 évesen se.

Szal sok tanácsot nem adtam most neked de azért leírtam és kíváncsi vagyok én is a többi válaszra:D

2011. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jah és amúgy nem olyan könnyű kijutni ám Ausztráliában a pontrendszer miatt, na meg a szakmáknál se úgy van hogy pl itthon megcsinálsz egy asztalos OKJ-t és egyből mehetsz, mivel ahhoz több év szakmai tapasztalat kell hogy Ausztráliában is elismerjék.

De az első hozzászólásban linkelt oldalon ez is le van írva valahol:)

2011. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hozod sorra a rossz döntéseket, csak most egy ilyen döntési helyzetben vagy és vacilálsz. + fiatal vagy egyáltalán nem gond az ha csak most tudod eldönteni h merre tovább.

Lehetne azt h még egy évig dolgozol, gyűjtögetsz és addig utána jársz annak h milyen úton módon lehetne kijutni külföldre tanulni. Lehet h közben jobb lehetőségeket találsz mint Ausztrália.

Amúgy én nem sokat tudok erről még, pedig tervezem én is h kimegyek. Ausztráliában olcsóbb a tandíj mint Angliában? Mindenhol van tandíj külföldi állampolgároknak?

2011. aug. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

www.partium.ro

magyar nyelven folyik az oktatás, olcsó , könnyű eéjutni, mégis külföld.

2011. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most nem neked tetsző véleményt fogok írni, de ne menj, tanulj először itthon. Nem muszáj főiskolán, tanulj szakmát akár. Végzettség nélkül kint maximum mekibe mehetsz krumplit sütni vagy takarítani, abból egymagad nem igen élsz meg, nem hogy bármikor kinti tanulást finanszírozz.

Ne azzal az indokkal sürgesd a külföldet, hogy "mert itt bármilyen jó iskolába járhatok, kint nem fog semmit számítani", mert ez egy oltári baromság. Nekem rengeteg ismerősöm van szerte a világban, szinte mind a diplomájuknak megfelelő munkakörben dolgoznak (persze az első pár hónapban ők is bármit elvállaltak, de nem ragadtak meg annál a szintnél). A diploma, szakma ott is ugyanannyit ér, függetlenül attól, hogy magyar-e vagy sem, ezért is adnak Europass mellékletet a diplomához, illetve ezért ajánlott kivinni lefordíttatott tematikákat a tárgyaidról, hogy az alapján tudják megnézni, hogy megfelelő-e a végzettséged az adott ország azonos diplomájához képest (összehasonlítják a tematikákat, stb.).

Az ausztrál bevándorlási vízum procedúránál ilyet kötelező is benyújtani, pontot ér, nem is keveset a diploma vagy szakma megléte, a szakmai gyakorlat (tehát a SZAKMÁDBAN vagy DIPLOMÁDNAK MEGFELELŐ munkakörben) eltöltött gyakorlat szintén. Jelenleg az ausztrál bevándorláshoz szükséges pontok közül neked 0 lenne meg. 65 a minimum, akkor kerülsz rá egy hosszú-hosszú várólistára.

[link]


Javaslom, hogy először tájékozódj ezek irányában, tanulj, aztán dolgozz a szakmádban (akár külföldön), spórolj több millió forintot (ugyanis - mint ahogy biztos utánanéztél, annyi a vízumigénylés és a kiköltözés [link] ) , és aztán hajrá.


Késő? Úgy mégis mihez? Én 27 évesen fogok külföldre költözni, eddig tanultam, dolgozok, spórolok. Tehát alapozom a további életemet. Nem fogsz lekésni semmiről, megnyugtatlak.

2011. aug. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyi: Ausztráliában bev. vízum nélkül nem élhetsz, dolgozhatsz. Ott nincs feketemunka, mint az USA-ban. Van tanulóvízum a milliomoscsemetéknek több(tíz)millió forintért.
2011. aug. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a magyar költségtérítés helyett, inkább azt javaslom Angliában tanulj és vedd fel a diákhitelt. Ott nagyon kedvezőek a feltételek, nem úgy, mint itthon. Csak akkor kell elkezdened visszafizetni, ha már magas jövedelemmel rendelkezel, de ha mégsem tudod visszafizetni egy idő után el is évül. Bár jövőre pont felemelik a tandíjat, de talán így is lesz pár olcsóbb főiskola. Az angol diplomát mindenhol elismerik, értelemszerűen Ausztráliában is.
2011. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!

Szerintem is először tanulnod kellene itthon, szerezned egy szakmát vmi okj-s képzéssel. Mivel még 21 éve vagy, a legtöbb ilyen képzés 22 év alatt ingyenes. Keresd meg azt, ami a legjobban érdekel, de e mellett ne hanyagold el a nyelvtanulást-gyakorlást sem.

Van egy ismerősöm, aki Koppenhágában tanul üzleti fősulin. Külföldi tanulók közül páran ösztöndíjban részesülnek, így a tandíjat sem kell maguknak fizetni; csak a koliról és a kajáról kell magának gondoskodnia.

Sok sikert hozzá!

2011. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Esetleg kimehetmél külföldre Ausztria Németország, házi betegápolónak. 14 vagy 28 napos váltásban. És itthon is lehetnél és pénzt is keresnél. Amúgy milyen nyelveket beszélsz? Ha gondolod írj privit, és elmondom amit tudok erről a munkakörrel.
2011. aug. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szia! szerintem érdemes lenne elkezdened a sulit, még ha költségtérítéses is. ha jól tanulsz, akkor akár külföldre is mehetsz tanulni majd az erasmus rendszerrel (ide is pontokat kell szerezni, nyelvvizsga, tanulmányok, ilyesmi). valaki írta, hogy érdemese lenne akár szakmát is tanulnod, szerintem az is nagyon jó ötlet, ha végképp nincs kedved a fősulihoz :)
2011. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!