Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliai munka 500. 000 HUF-ért...

Angliai munka 500. 000 HUF-ért? Szerintetek átverés?

Figyelt kérdés

Talátam neten egy Angliai munkát, ami nyelv-, és szakképesítés nélkül, csupán 8 általánossal, 500.000 HUF fizetést ajánl (azaz ennyi szerepelt a hirdetés fejlécében), a szövegben nem írják ezt. Szerintem átverés, halottam ilyenről, hogy az ilyen kaliberű munkák átverések mind. Szerintetek, meglehet próbálni, vagy el lehet felejteni??? A hírdetés szövege:


"keresünk csomagolókat kimagasló bérezéssel! A kezdő fizetés 8.25,-GBP/óra+bónuszok. A bónuszokat az angol munkajogi törvény szabályozza, melyről ügyintézőnk részletesen tájékoztatja. Nyelvtudás nem feltétel, betanított munka. Munkaköri leírás: CD, DVD és egyéb adathordozók csomagolása, dobozolása. Munkavégzés hetente 5 nap garantáltan. Munkaruhát bitzosítanak. Férfiak és Hölgyek jelentkezését is várjuk 18-55 éves korig. Elvárások: jó munkabírás, nagyon precíz munkavégzés, pontosság, önálló munkavégzés,csapatszellem. Kizáró okok: alkohol, drog. Hivatalosan bejelentett munkahely, fizetés hetente angol bankszámlára. A szállás megoldott, melynek költsége 70,-GBP/hét/fő. Az érkezőket várják a reptéren, teljeskörű ügyintézés / angol bankszámlanyitás, National Insurance Number, tolmácsolás, Health Care Card /. A kiutazáshoz kb. 200.000,-Ft kezdőtőke szükséges / kiutazás, szállás, ügyintézés /. Minden jelentkező szerződéssel, garanciával utazik ki. Jelentkezni telefonon lehet a 06-**-***-**** telefonszámon munkanapokon 8-18 óráig.Kérjük csak komoly, tényleg dolgozni akaró jelentkezők hívjanak!"


Elég érdekes, hogy ennyi mindent megtesznek egy magyar munkavállalóért, ennyi fizetés melett, csak hogy CD-ket csomagoljon...


Köszi a tanácsokat!


2011. okt. 7. 18:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
ha ezt kiszorzom, az (a szállást levonva) csak 330. brutto az kb 200-250 ezer netto. és akkor még nem ettél, nem utaztál.
2011. okt. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Ez az ajánlat egy ottaninak nevetségesen kevés lenne, ezért éri meg a munkáltatónak.
2011. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

figyelj 70 fontért valami tömegszállón laksz (egy zuhanyra 100 ember) és talán el tudsz tenni 30 ezret havonta. Vagy még annyit sem.

Nem egy nagy lehetőség

2011. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Csak arról nem írnak, mennyi a levonás ebből a bruttóból?
2011. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én kint élek Angliában,és egy munka közvetítőcégnél dolgozom.Az ilyen hirdetések átverések.

Meg is mondom miért.

Szakképesítés nélkül,nyelvtudás nélkül egy csomagolóüzemben sem kapnál 5-98 font/óra fizetést.(brutto) Ez a minimálbér.

Én sokkalom a 8.25-öt,mert a tapasztalatom azt mutatja,hogy ennyi órabérnél már elvárások vannak..

Szóval ha nem akarsz több ezreket bukni akkor felejtsd el.

Hidd el nekem,hogy nyelvtudás nélkül itt sem lehet már boldogulni.(hacsak nem rokon,vagy ismerős intéz neked melót)

A tömegszállásról meg ne akard hogy meséljek.Nap mint nap hallok panaszkodni embereket..

2011. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

ma 18:55

8.25 az angoloknak sem kevés fizetés.Nagyon sok angol megy el ennél kevesebb bérért is.

2011. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ez átverés! 8.25 fontot nem adnak egy ilyen munkáért! Amúgy ha kijössz, akkor intézz mindent magadnak! Én 3 hónapja jöttem ki közepes nyelvtudással(megértettem amit mondanak és nagyjából ment a társalgás is). 1,5 hét alatt találtam munkát mindenféle ismeretség nélkül. Konyhai kisegítő voltam, minimálbérért, amiből ki lehet jönni, sőt én még félre is tettem belőle, ja és nem tömegszálláson laktam, csak 3 laktunk egy lakásban. Heti 40 órát dolgoztam, 850 fontot kerestem, ebből 380 elment szállásra, 120 tömegközlekedésre, 120 bevásárlásra, 75 font pedig szórakozásra. Havi szinten 150 fontot tudtam félrerakni.
2011. okt. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem olyan sok fizetés ez. Egyik ismerősöm sparban volt sima bolti eladó és 800 ezret keresett. Nem véletlenül akar mindenki kiköltözni és menekülni innen.

Viszont azt kalkuláld bele, hogy ott az élet is drágább.

2011. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont azt kalkuláld bele, hogy ott az élet is drágább."


Igen ez igaz, de nem annyival, hogy ne érje meg kimenni!

2011. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

8.25 font órabér baromi sok egy végzettséget egyáltalán nem igénylő munkához. a nyelvtudás nélküliséget alapban felejtsd el, olyan nincs, hogy ne várnának el nyelvtudást, mégis, hogy a fenébe értenéd meg a szerződésedet, hogy mikor kell menni, meddig lenni, és mit kell csinálni?


amúgy, hívd fel őket, és kérdezd meg, hogy hol, melyik város, milyen cég, esetleg munkaközvetítő? ha ezeket tudod, utána lehet nézni, hogy van-e valóságalapja. így kapásból azt mondom, hogy átverés. ja, és munkaközvetítésért illegális pénzt kérni.

2011. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!