Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Munka és mentalitás szempontjá...

Munka és mentalitás szempontjából milyen Ausztrália?

Figyelt kérdés

27/F vagyok és évek óta külföldre szeretnék menni dolgozni ,mert itt a saját országomba nem érzem magam megbecsült embernek és hiába teperek nem haladok 1,ről a 2-re. :(

Sőt azt lehet mondani ,hogy ott se tartok mint 5 évvel ezelőtt.. Azért kérdezem meg mi a helyzet az ausztráloknál ,mert csak angolul beszélek szóval sok ország nem jön szóba.

Konkrétan angliába menjen a hóhér :)

Az Usá-ba meg szerintem be se engednének.

Van egy teherautó jogsim meg egy 1-2 haverom aki hasonlóan gondolja a dolgokat és talán csatlakozna. Mert egy ideje azon gondolkodunk hová kéne menni a nagy világban ,mert mindenki úgy látja itt hogy azt is el akarják már venni az embertől ami meg sincs.

Ha volt már kint valaki írja már le a tapasztalatait.

Köszi..


Nekem mindegy hol élek hol lakom ,csak ne legyenek ellenségesek az emberek és normálisan tudjak élni a munkámból és nem akarok egy gyártósoron napi 16órábn minimálbérért az örjöngő főnökömtől rettegve azon gondolkodni ,hogy ha kirugnak éhen döglöm e vajon vagy megfagyok mire újra munkám lesz. (Ebből elegem van)


2011. szept. 18. 07:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

én kinn vagyok már egy ideje, és valóban, az ausztrálok lusták, és buták, kevés a szakember, egyáltalán a munkaerő. emellett agresszívek és lenézik a külföldit. be tudsz jutni az országba egyszerű turistaként is, és ha találsz céget vagy valakit aki alkalmazna akkor az beadja majd a szponzorvízumot (457), ahhoz nem kell semmi pont, csak legyen egy cég aki szponzorál. ha az megvan azzal 4 évig dolgozhatsz, másik cégnél is, válthatod a munkahelyet.

a jogsi tényleg nem sokat ér, mivel bal oldalon közlekednek, meg teherautóval minimum két trailerel vagy többel (road train), különbözeti vizsga kell hogy dolgozhass a jogsival, csak személykocsit meg motort vezethetsz alapból az EU-s jogsival

az angoltudás nagyon szép, csak keveset ér mert ezek a tuskók az érthetetlen ausztrál dialektust beszélik, különösen ha kisebb városba mégy, vagy a tanyavilágba, szóval újra kell tanulni majdnem az angolt

a pénz valóban jó, én az olajiparban dolgozom, heti 1600 dolcsiért (320.000 ft), a megélhetés kicsit drágább mint itthon, de még így is lehet félretenni

2011. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!