Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Miért érdekel mostanában...

Miért érdekel mostanában olyan sok embert Ausztrália? Kb.1 hete szinte minden második utazásos kérdés arról az országról szól.

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert a legtöbb ember szeret álmodozni.Ezzel nincs is baj.Sajnos a legtöbb embernek álom is marad Ausztrália,és ezt valahol a lelkük mélyén ők is tudják..De olyan jó fantáziálni róla.

Én éltem kint egy ideig,már nem álmodozom róla.Manapság inkább Spanyolországról vagy Új-Zélandról álmodoznék..

2012. márc. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mert egy jó gazdaságú , magas életszínvonalú ország.Mellesleg sokaknak vonzó az angolszász kultúra.Ausztráliába letelepedni és ott élni rendkívül nehéz , de sikerül átjutni a szűrőn (pontrendszer) akkor simán megy minden.Ők nem engednek bárkit a földjükre csak a tehetséges magasan képzett munkaerőt.
2012. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ma 18:43

Nem akarok veled vitatkozni hogy azt mondod hogy tehetség magasan kiképzett tanult embereket fogadnak csak be..Ez nem igaz.

Egy ismerősömmel itthon együtt jártunk esti suliba hogy érettségink legyen.Nekem van,neki nincs,Megbuktatták,így nem is ment tovább hogy javítson.Viszont műkörmös,ebben dolgozott és dolgozik ma is.Sima műkörmösként lassan 7 éve él Ausztrália fővárosában.

Én sima nyomdai végzettséggel,a párom sima villanyszerelői végzettséggel (igaz érettségink van,de kint az semmit nem ér) jutottunk ki legálisan Ausztráliába.2 évet dolgoztunk ott.Ha akartunk volna akkor még ma is ott élhetnénk,de nem akartunk..Volt munkánk,volt hol laknunk,de mégsem volt az igazi.

Viszont sok magyarral ismerkedtem meg kin,és a legtöbbnek nem volt diplomája mégis kint élnek,boldogulnak.

2012. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, szeretnek álmodozni, főleg a fiatalok (kb. 18 év körüliek), akik nincsenek tisztában azzal, hogy ez 99% eséllyel tényleg csak álom marad. Ők is elég kilátástalannak látják a helyzetet Magyarországon, és minél messzebb akarnak menni, olyan helyekre, amiről a legendák úgy szólnak, hogy mindenki jólétben él (pl. Ausztrália, USA, Kanada). Pedig általánosítva a helyzetet, amilyen szakmával itthon nem találnak munkát, jó eséllyel ezekben az országokban sem fognak. De persze el se jutnak addig, hogy ott munkát kereshessenek, mert ezek az országok erősen védik magukat a haszontalan bevándorlóktól.
2012. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Mert pl. valamelyik gyökér utazási iroda így akarja reklámozni az ausztrál útjait?!
2012. márc. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem pl nincs semmilyen vegzettsegem, felszolgalokent dolgozok Angliaban, de 1 eve egyutt vagyok egy ausztral novel, szeretjuk egymast, es neki lejar a 2 eves vizuma, tehat vissza kell mennie,es ugy nez ki megyek vele, mert nem akar nelkulem visszamenni, igy 24 evesen, szerencsesnek mondhatom magam! tehat nem olyan fontos az a magas tulkepzettseg :)
2012. márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Mert sokan menekülnének Magyarországról!!! :O
2012. márc. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
viktor888, úgy nyilván nem nehéz bevándorolni ha valakid ausztrál :)
2012. márc. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem azért jutott mindenkinek most eszébe, mert ott volt a Forma-1?
2012. márc. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mert állítólag Ausztrália nagyon jó hely, és innen mindenki menne akinek lehetősége van rá, és az is vágyakozik akinek nincs. Magyarország mostanában (10 éve) nem jó hely, és még egy darabig (10-15 évig) biztosan nem is lesz az. Nekem már esélyem sincs, mert 45 évesen már nem mehetek, de én is "átnyálaztam" az ausztráliai lehetőségeket. Ott élő magyarok blogjait olvasva az a benyomásom, hogy Ausztrália az ígéret földje. Aki hajlandó dolgozni, az ott könnyen boldogul. Persze ingyen ott sem adnak semmit, de megbecsülik az embert.
2012. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!