Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Illegálisan Ausztráliában élni?

Illegálisan Ausztráliában élni?

Figyelt kérdés
Kimegyek turista vizummal és ott maradok és felszólítás ellenére sem távozok ha jön a hatóság elbújok
2013. ápr. 8. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Buta vagy, mint egy marék giliszta. Abban egyetértünk, hogy a világ másik felére menj...
2013. ápr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
83%
Nem tudom milyen állapotok uralkodnak ott, de Amerikában ezt ismerősömék megjátszották és bejött.
2013. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1. ez nagy volt, jót röhögtem, amúgy csak kíváncsiságból kérdeztem
2013. ápr. 8. 19:25
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Megcsinálhatod ha ennyire kevés eszed van, bár felesleges.

Ugyanis illegálisan még dolgozni sem fogsz tudni. Arról nem is beszélve hogy lehet nem kapnak el 5-10 évig, de mi van ha lebetegszel?? Ha baleset ér? vagy bármi baj ér?? Nem csak a horribilis összegű szálát kell majd kifizetned de azonnal és végérvényesen kitoloncolnak 10 év ott élés ide vagy oda...

Néha nem árt olyan dokumentum filmeket nézni ahol pont az illegális bevándorlókról van szó akiket Ausztráliában elkapnak..Volt egy pasas aki úgy bukott le, hogy egy rendőr éppen ott ellenőrizte az úton. A szerencsétlen kis teherkocsival élelmiszert szállított, és az ellenőrzésnél neki annyi volt. Azonnal megbilincselték, fogdába ,majd másnap repülőre tették. Még az élettársától, barátaitól sem búcsúzhatott.. Ilyen élet kell neked?? Rettegni hogy el ne kapjanak???

2013. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem kell nekem ilyen, akkor megyek az USA-ba illegálisan :D
2013. ápr. 8. 19:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Ostobaság az egész felvetés! A világ egyik legszigorúbb bevándorlási törvényével rendelkező országban kivitelezhetetlen.

Egy példa. Kinn voltam 2 évig, épp olyan évben, amikor választás volt. Ott kötelező az állampolgároknak a szavazás. Csak a reptéren kérdezték, hol lakom, onnan közben elköltöztem már, ennek ellenére kaptam egy levelet a Goverment-től, hogy indokoljam meg, miért nem vagyok a szavazólistán. Hát így próbáld meg az illegális életet Ausztráliában. Azt is tudják ha beléptél, hogy mikor szellentesz.

2013. ápr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ausztrália kicsi és precíz ország ehhez.


Az USÁban nincs központi lakosság-nyilvántartás (egyelőre) és elég nagyok is ahhoz, hogy el lehessen tűnni. Sokan dolgoznak illegálisan is, úgyhogy el lehet bújni.


Én mondjuk azért nem játszanám meg ezeket, mert ha ott akarok maradni, akkor nem jöhetek haza. Hiszen a reptéren rögtön meg tudnak fogni és nem engednek vissza.

2013. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Yehudina ***** válasza:
100%

Nem éri meg, hogy bárki is illegálisan tartózkodjon Au-ban. Azt hinné az ember, hogy az angolok kivételek, mivel ők voltak az első telepesek (gyarmatosítók), de nem. Egy nő idejött meglátogatni az anyját egy 6 hónapos látogató vizummal, mialatt megismerkedett egy ffival, akinek meghalt a felesége és 3 pici gyereke volt. Elvállalta, hogy gondozza őket, majd 3-4 hónap múlva a ffi megkérte a kezét. Össze is házasodtak, és a hölgy beadott egy engedélykérést, mondván itt akar maradni. Egy hónap múlva - amikor már az engedélyt kellett volna megkapnia - megjelent náluk a hatóság azzal, hogy 24 órán belül hagyja el az országot. Nem tudtak mit tenni, összecsomagolt és kiment a reptérre, de felhívta az egyik TV csatornát, hogy vegyék videóra, hogy min mentek keresztül. Ott sírt mind a 3 kisgyerek, akik már mint anyát siratták azt a hölgyet és nem értették, miért hagyja ott őket. A legkisebb zokogása volt a legszívszaggatóbb, aki az "anyja" nyakába kapaszkodott és könyörgött neki, hogy ne hagyja itt őt.

Igaz, hogy azt mondták neki, hogy Angliába érve beadhatja a kivándorlási kérelmet, és valószínű meg is kapja 2-3 hónap alatt, de............

Na ennyit az ausztrál hivatalos eljárásról.

2013. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fél-OFF:

Volt nemrég egy amerikai dokumemtumfilm, USA-beli illegális bevándorlókról szólt. Abban volt egy illegálisan betelepült ausztrál lány, aki már éve óta az USA-ban élt. Úgy kib*szták, mint macskát sz*rni! Szóval egyesek nemcsak a fejlődő országok illegális bevándorlóit nem díjazzák, hanem az összesset.

Pamela Anderson is csak pár éve kapott USA állampolgárságot. (Kanadai származású)

Jó, ez már eléggé OFF itten.

2014. ápr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja a Pamela Anderson vegig dugott par emebert az emigration departmennel gondolom....a ugy en 28 eve elek itt ausztraliaban mar szigetlakovagyok utlevellel de senkinek nem ajanlom hogy idejojjon illegalisan mert semi esely nincsen itt maradni sumakolva..az hogy valaki emlitette hogy betegseg vagy barmi felmerulhet egy Ido Utan es nem gyozod fizetni ha van penzed...sok Vietnami van itt sumakban es a eperfarmokon dolgoznak szarert hugyert ahol icipici Penztkapnak es ki vannak szolgaltatva...ha nem fizet a tulaj sehova nem mehetnek es barmi ahol nem legalisan dolgoznak teljes limbo barmikor kirepithetnek 24 ora alatt es meg a szemelyes dolgaidat sem Tudor elvinniamit es telex mar osszesporoltal..szoval ilyen szemlelettel sentinel nem jo jovo idejonni..csak a legalis kovetsegen keresztuli Utanna javasolom...ha legalissan akarsz Jonni gyere..Eastleigh szedj osszevalakit es hazsodj meg egy ausztrallal az is egy ugrodeszka de ha sumakban nem Mesz vissza es itt akarsz maradi nagyon contact ott eleted lessz es bujkalni kell minding...hidden el nem elmeny az elet ugy..
2014. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!