Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Minek érdemes tanulnom, ha...

Minek érdemes tanulnom, ha Ausztráliában szeretnék élni?

Figyelt kérdés
Már régóta az az álmom, hogy Ausztráliában élhessek, és tudom, hogy milyen szigorú pontrendszer alapján lehet csak vízumot kapni, ezért kérdezem, hogy minek érdemes tanulnom. Leginkább a turizmus, meg az ilyen jellegű dolgok vonzanak, de nem tudom, hogy ezzel lenne e egyáltalán esélyem? Az angol nyelvtudásommal meg nincs gond.

2013. ápr. 13. 12:42
 1/7 anonim válasza:
20%

Ha itt tanulsz, dolgozz is itt.


Tudod te, hogy mennyibe kerül az, hogy téged itthon kitanítanak? Aztán ahelyett, hogy dolgoznál, adóznál, hogy legalább egy részét visszaadd, egyből elhúzol, szerinted az tisztességes?!


BTW gyakorlat nélkül semmit sem ér majd a sajtpapírod.

2013. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Van a SOL lista, amin ott vannak a hiányszakmák. Viszont ebben benne van a kockázat, hogy mire kitanulod leveszik a listáról, illetve több év tapasztalat is kell hozzá.


Szerintem a legjobb megoldás, ha kint tanulsz ki egy hiányszakmát (2 év) és akkor automatikusan le is telepedhetsz utána. Itthon tanuld azt, amihez kedved van és szedd össze vele a kezdőtőkét.

2013. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
pl bányász.
2013. ápr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
16%
Diszidálónak, hazaárulónak, hazátlannak.
2013. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

hazaarulo?? Mirol beszelsz te ember?! Semmi koze a hazaarulashoz annak , hogy valaki kulfoldon szeretne normalis eletet elni, mert magyarorszagon az esely kb a nullaval egyenlo!! Jo tudsz nyugodtan elni, ez teny, de ahoz bunoznod kell, vagy nagyon jol helyezkedni! De visszaterve ezt semmikepp nem neveznem hazaarulasnak!

Valoszinu , te mar oreg vagy, es irigyled akinek meg lenne eselye kitelepulni, es egy letrehozni egy nyugodt kenyelmes eletet! ennyi! En angliaban eltem par evet, jelenleg ausztraliaban elek 2 eve.. es nem bantram meg.. ez a hely egy paradicsom.. nyugodtak az emberek.. nem politizalnak... ha van munkad, el mesz nyaralni szebbnel szebb helyekre... es tudnam meg sorolni a pozitivumokat!!

ezzel szemben magyarorszag?? Hozzateszem en szeretem a hazam, es hianyzik... de koszonom abbol nem kerek, hogy nap mint nap bamuljam az utcan a robot, buvalbelelt , egymast semmibenezo, sajat honfitarsaival ellensegeskedo, irigykedo magyarokat?! Koszonom ebbol nemkerek!!


A kerdezonek meg csak annyit, tenyleg szukseg van a tapasztalatra.. de.. ha tenyleg jo vagy.. es el tudod magad adni..angolod folyekony..akkor sok helyen elnezik ,hogy kezdo vagy!

par hires szakma amivel sokat tudsz keresni es mindig kell belole: acs, vizvezetekszerelo( egyik leghiresebb itt es eleg jol keresnek), epitesz, az epitkezesekkel kapcsolatos munkak.. ha ''koszos'' melot nem birnad..

ajanlanam a konyvelot, hianyszakma meg mindig, es jo allasokat lehet itt vele megcsipni, gyors feljebbjutas stb.., IT-s melok.. web developer ilyesmik..

Minden csak rajtad mulik!

Csak menni kell, mert itt el lehet erni mindent, ausztraliaban az almok konnyen valosagga valnak!!! :)))

Tovabbi szep napot!

2013. ápr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Attól is függ, hogy mennyire vagy rugalmas. Általában el lehet mondani, hogy a mérnökök, informatikusok, vegyészek mindenhol keresettek. Ezek ugye a nehezen megszerezhető diplomák, amik viszont mindenhol kellenek.


Turizmus és hasonlók sem feltétlen rosszak, de itthon pl a turizmus fele papír nélkül dolgozik. 1-2 területet kivéve (idvez) nem is kötelező a papír, szemben a fenti szakmákkal. Külföldön lehet, hogy ez más, de nem feltétlen.


Szerintem mindenképpen tanulj minél tovább és minél több energiát fektess bele. Ha lehet, matekot gyűrd, mint atom :-D Azt látom, hogy előbb vagy utóbb mindenkinek kell, menedzserként, nyelvészként, mindenhol belefut. Én programozó és matek szakon vagyok ilyen megfontolásból. És talán jó is lesz, mert kémia szakos barátom is programozik a maga szakmájában, mert muszáj.


Ja és tanulj még nyelvet! Azzal mindig jól el lehet helyezkedni! Most is van olyan barátom, aki többszörösét keresi az én pénzemnek csak azért, mert két tárgyból van tárgyalóképes nyelvtudása. A munkahelyén csak erre van szükség, de erre nagyon.

2013. máj. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%
Azert nem kell almodozni hogy jam milyen jo ott ausztralianan...hogy ugy mondjam nem fenekig tejfel....illetve a keiretsu sem kolbaszbol van...size been az ifjuval ki ket eve van itt ausztraliaban en is itt vagy ok de en 28 eve.....ha van energised es akarsz dolgozni akar kezdesnek akar it akkor meg lehet probalni de!! Tanulj nyelvet okvetlen mert ket version van. Hogy a te kedvedert 16millio ember meg tango magyarul vagy te alkalmazkodsz es megtanulsz angolul komunikalni...haezen tul vagy es eljutottal IDE akkor ne legyel finnyas es valaki el bar mi merlot ha tetszik ha nem --jo nem kell start pucolni-- aztan ha kialakul egy melod es existence ad akkor elobbrebtudsz Jutni de nem repul a sult csirke a szadba. Mert sok at kell dolgozni es a nyar meleg. Baszott meleg honapokig amok or a Sajat levedben furdesz es izzadsz...ha Ezekiel tul jutsz es beosztassal elsz akkor egy nap on less hazard amit kifizettel es autos meg alap dolgozni amihez otthon valoszinuleg nem Ethernet El..vagy csak nehezen simlizes es sok sumak uton...en is sokat dolgoztam Minotaur itt vagy ok ket gayer eked van es meg probaltuk nekik a. Lehet on legjobb iskolat biztositani rengeteg aldozatutjan...aztan hazam kivan fizetve de most is Hajtok es dolgozok gyakran jar ok haza is es latom hogy a regi cimborak nem Oskar Vittek sajnos pedigree dolgoznak. Ha ugy es vagy es energikus es tudsz alkalmazkodni akkor van eselyed de nem lessz konnyu eat jegyezd meg...sok sikert testver!
2014. jún. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!