Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Visitor Visa-val Ausztráliában...

Visitor Visa-val Ausztráliában, avagy 9 hónapra, hogyan lehet kijutni?

Figyelt kérdés

9 hónapra vagy 1 évre szeretnék kijutni Ausztráliába baráti családhoz.

Úgy nézem a Visitor Visa lenne a legjobb megoldás, de sok papírmunka van vele, és félek a visszautasítástól. Akkor bukna az ebbe fektetett kb. 50ezer Ft.

Nektek van tapasztalatok ezzel a vízummal? Úgy tudom be kell mutatni bankszámla kivonatot egy alég nagy összegről.


Másik kérdés, hogy azt lehet csinálni, hogy turista vízummal ki be utazgatol az országból 3 havonta? Úgy tudom elég átugrani Új-Zélandra, utána pedig vissza lehet menni Ausztráliába.


20L



2013. okt. 9. 11:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem az a kérdésem hogy a 9-12 months alatt csak vendég lennél, vagy pedig munkavállalás is?

Ugyanis felvetődött bennem a kérdés hogy akkor 1 évig " nyakukon leszel"

Bocs az erős fogalmazásért, de ahogy nekem, ugy az AU bordernek is feltűnne.


A VV valóban rizikós, és főleg akkor érdemes ha a kint élő barátok már állampolgárok. Egyfajta szponzoráció.


Én inkább az ETA (601 szint, vagy eV-t ajánlom. Utóbbi kifejezetten EU-s állampolgároknak van kitalálva.Elektronikusan igényelhető, illetve légitársaság is igényelheti (Qantas)


Elsőre a 9 hónapot nem biztos hogy benyelik, inkább elég a 3 hónappal kezdeni. Normál vízum eddig érvényes.


AU és NZ-nek közös border rendszere van, tehát nehéz kijátszani a dolgokat. Ki-be utazást szintén nyomon követik.Az útlevél érvényessége a lehető legtöbb legyen, tehát ne ilyen félév múlva lejár szitu. Minimum "költőpénz" pedig az eltöltött időhöz képest van, na most 12 hónapnál rohadt sokat igényelne, viszont sima 3hónapos Visa esetén minimális


Ha dolgozni szeretnél az már más tészta..nem érdemes trükközni mert nagyon szigorú a belépés az országba akár AU akár NZ.

2013. okt. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!