Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztrália napkelte-napnyugta?

Ausztrália napkelte-napnyugta?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy MO-on télen van korán napnyugta,nyáron pedig későn ausztráliában pedig ugyan ezen időszakban pont fordítva van.

pl. januárban van későn napnyugta júliusban meg nagyon korán?

Ép persze mint tudjuk az évszakok is fordítva vannak.



2014. márc. 31. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért mert Ausztrália a Föld déli féltekén fekszik, Magyarország meg az északin. Sőt, ha Ausztráliában leengeded a kádban a vizet, ahogy folyik le a lefolyón, az ellentétes irányba forog a víz! Durva de így van!
2014. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azt én értem, de nem azért nyugszik le később vagy korábban a nap mert közelebb vagy távolabb van a föld a naptól?
2014. ápr. 1. 09:23
 4/6 anonim ***** válasza:

mert forog a Föld... -.-

ne légy hülye, általános iskola 5. vagy 6. osztálya...

2014. ápr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A Föld tengelyének dőlésétől függ a Naphoz képest. Egy földgömbbel és egy zseblámpával könnyedén demonstrálni tudnám.
2014. ápr. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt se feledjük, hogy Ausztrália közelebb van az egyenlítőhöz, így ott a nyári napok rövidebbek, a téliek meg hosszabbak, mint nyáron. Természetesen télen a június-augusztust, míg nyáron a december-februárt értem.
2014. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!