Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Érdekelne, hogy menekült...

Érdekelne, hogy menekült státusszal érdemes volna-e kimenni és új életet kezdeni? Tetőfedő vagyok. Azért menekült státusz, mert nincsen pénzünk egy új kezdésre.

Figyelt kérdés
A feleségem 25 évesés, bolti eladó a szakmája. Gyermekünk 5 éves és én 28 vagyok.
2014. jún. 8. 21:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kizárt! EU-s országból ma már nem adható be menekült kérelem, még Kanadában sem. Ti nem menekültek vagytok, hanem nincstelenek. Ilyenekre egyetlen országnak sincsen szüksége.
2014. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgárként a világon sehol nem fognak neked menekült státuszt adni. Mint azt az előttem író is kifejtette már, a menekült státusz nem azt jelenti, hogy csóró vagy, arra nem adnak csak úgy menekült státuszt. Az a te egyéni problémád, bármennyire is kegyetlenül hangzik.
2014. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A menekült státus eleve azt jelenti, hogy bizonyítani tudod azt, hogy üldöztek, megkínoztak, bebörtönöztek igazságtalanul. Tehát bizonyítani tudod. Ha kiderül a turpisság, kitoloncolnak és még az útiköltséged is kárba vész. Ez persze az elmélet, az EU eleve kiesik ebből a kategóriából.

Számodra csak a régi pontrendszeres eljárás marad. De ne bánkódj nagyon, rengeteg itteni magyart ismerek, eddig mindenki megbánta... De már késő.

2014. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

olyan országokban tudsz így letelepedni mint:

irak,

irán

szomália (al-shabaab részek)

szíria


ezek az országok elfogadják indoknak, hogy magyarországon üldöztek, pl. mert muszlim vallású vagy, és megtérnél egy muszlim országba (ez alól kivétel szomália),

jó utat, sok sikert!

2014. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

> EU-s országból ma már nem adható be menekült kérelem, még Kanadában sem.


Ez egy gyakori tevhit es nem igaz. Mas kerdes hogy mit kell letenni az asztalra hogy egyaltalan befogadjak a kerelmed es mit hogy a Refugee Board pozitivan iteljen. Kertesz Akos pl. kapott menekultstatust. Ha jol emlekszem evi 0-3 pozitiv eset van.

2014. jún. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kertesz Akos zsido, politikai okok miatt kapott menekult statuszt es az ottani magyarok kozben jarasaval. Nem keverendo ossze egy fiatal mindennapos hazastarssal.
2014. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amugy most mar a csonakokat is visszakuldik. Epp ezert, mert sok iraqi, irani, csucsult rajtuk mobillal, ujjnyi vastagsagu lanccal a nyakukba, nagy hassal, nem ehezetten kinezve, nem ugy mint valaki hat hetig csonakazott. persze papirjaikat amint beleptek Ausztralia vizere kidobaltak a tengerbe.
2014. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Ezt el is felejtheted, ha nincs valami különösebb poltikai-vallási okod amiket a fentiekben említettek. Németországban jártam menekülttáborban (egy szociális munkás ismerőssel). Többen vannak akik pl a koszovói háború idején menekültek nyugatra, azóta több országban jártak, de például most rendes menekültjogot nem kapnak, hiszen most nincs ott háború. Önkéntesen haza kell menniük vagy az országból is kitiltják őket évekre. Tehát még nem eu országként semmi osztogatnak csak úgy menekült státuszt. Ha családod, viszont az anyagi helyzetetek nem olyan akkro az egyetlen esély szerintem, hogy egyedül próbálsz exisztenciát teremteni egy külföldi országban aztán egy év után menne utánad a család -addig is tud a feleséged nyelvet tanulni, ha szükséges stb.
2014. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Semmi esély rá:(
2014. jún. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Beteg vagy barátom, ez butóság, nem menekült hanem szegény.
2014. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!