Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Nemsokára kiköltözöm Ausztráli...

Nemsokára kiköltözöm Ausztráliába. Sok külömbség van az ottani kultúra és az európai között? (Többi lent) 14L

Figyelt kérdés

Apukám egy hete bejelentette:

2014. december 4-én indul a repülőgépünk Brisbane be.

(Ausztrál tengerparti nagyváros). Azzal, hogy odaköltözünk, A testvérem és az apukám régi álmát váltjuk valóra.

Amikor az apukám bejelentette a költözést, az egész család feldobódott. Engem kivéve. Nem azért, én is szeretem a homokos tengerpartot és a felhőkarcolókat, de itt élnek a barátaim. És ezzel a költözéssel Apukám azt kéri, hogy hagyjam hátra az egész eddigi életemet. a barátokat, a sulit, mindent!

Én próbálkoztam mindennel, hogy lebeszéljem, de hilyába. Az új házunk már kifizetve a repülőjegyek pedig megvéve.

Szerintetek, hogyan kéne erről vélekedjek? Rossz ez a hozzáállás? Mármint az, hogy nem örülök neki. És szerintetek, jobb lesz ott mint itt? Vagy Rosszabb?

Nagyon Szépen kérek mindenkit, hogy értelmesen válaszoljon!



2014. aug. 26. 20:25
1 2 3
 1/23 The answer ***** válasza:
44%

Apukád Ausztrál állampolgár is? Vagy oda köti a munkája, esetleg érvényes munkaszerződése van neki, esetleg él kint közeli rokonotok / hozzátartozótok?

Nem gúnyolódásból kérdezem, hanem komolyan, mivel hirtelen elhatározásból oda nem lehet csak úgy odaesni és éldegélni. Állampolgársághoz igen szigorú pontrendszernek kell megfelelni, de az ideiglenes letelepedés sem sokkal egyszerűbb. Legalább látogatói vízum van már?

Mindez azért fontos, mert nagyon hamar kiteszik a kontinensről annak a szűrét, aki 3 hónapos visitor visa-val megpróbál "elvegyülni" a 3 hónapos kinntartózkodás letelte után, tehát ha az első feltételek (munkaviszony, kint élő család, állampolgárság) nem állanak fenn esetetekben, úgy 3 hónap után "minden nap egy ajándék" lesz nektek "down under".


Értelmesen próbáltam kérdezni, ha lepontozás nélküli, hasonlóan értelmes választ kapok, akkor mondom a többit, ami a kérdésedre közvetlenül vonatkozik, csak jobbnak láttam előre tisztázni ezeket.

2014. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az egész eddigi életed 14 év volt. Az elkövetkező pedig várhatóan legalább 70. Bőven lesz időd megszokni.
2014. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

The answer. Már kérdeztem. Mind a négyen ausztrál állampolgárok vagyunk.

Van bevándorlási engedélyünk, Letelepedési engedélyünk, Plusz Apukám 2008-2009 ig ott dolgozott. (egy évig)

2014. aug. 26. 20:53
 4/23 anonim ***** válasza:
Ha Ausztrál állampolgár vagy, akkor nem kell neked bevándorlási engedély. Se letelepedési. Apukád dolgozott ott. És? A hatóságoknak az a fontos, hogy ott lesz-e biztos munkája. Nagyon sok sebből vérzik ez a kérdés és a válaszod is. Ha már kitalálsz ilyesmit legalább logikailag legyen egyben, mert ez így kamu szagú nagyon.
2014. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 The answer ***** válasza:

Értem.

Nos, ez esetbem fogd fel kalandnak, egy nagy lehetőségnek. Tudom banális, de hidd el, ilyen korban a kapcsolatok és barátságok nagyon kérészéletűek, megszakadnak, új kapcsolatok, barátságok jönnek létre. Ugyanígy lesz ez "down under" is. Jobb környezet, szebb, tisztább, kulturáltabb közegben élhetsz, olyanban, amiről itt a többség csak álmodik. Nem mellesleg a világ összement, potom 24 óra netto repüléssel a világ bármely pontja elérhető bárhonnan, ma már a távolság nem akadály. Örülj neki, értékeld a lehetőséget az élettől, ha így állsz hozzá, akkor nagyszerűen fogod érezni Magad, ellenben, ha negatívumokkal vágsz neki, akkor ott is hasonló élményeket generálsz Magadnak. Az alapvető hozzáállás predesztinálni tudja egy-egy szituáció pozitív avagy negatív kimenetelét.

2014. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 szabina555 ***** válasza:

The answer


bocsi az off-ért, és nem is a kérdező vagyok, de ez a 'down under' mit jelent? nem bírok rájönni.. köszönöm :)

2014. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
56%

Gondolom a kontinens elhelyezkedésére célzott a "down under" címszóval azaz odalenn.


Kérdező!

Gondolkodj racionálisan. Életed talán egyik! legnagyobb lehetősége az, hogy itt hagyhatod ezt a "porfészket". Ott kint minden adott lesz a jó élethez. Jó iskolá(k)ba járhatsz, jó karriert érhetsz el az életedben. Szép helyek, tájak... rendezett környezet, fejlett városok, jó rendvédelem, egészségügy. Mi kell még? ennek a töredéke nincs meg ITT Magyarországon és soha nem is lesz.

2014. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 The answer ***** válasza:
68%
Angolban annyit tesz, "a világ túlsó fele", de csak Ausztrália és Óceánia kontextusában használják, gondolom onnan jön a neve, hogy nagyon lent, azaz délen helyezkedik el.
2014. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 szabina555 ***** válasza:
köszönöm a választ, eddig még nem hallottam ezt a kifejezést :)
2014. aug. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Mind ausztrál állampolgárok vagytok a tudtotok nélkül és ezt apukád csak 1 hónappal ezelőtt jelentette be? :DDD Ember, menj már a kamu dumáiddal...
2014. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!