Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Járt már valaki Új-Zélandon?...

Járt már valaki Új-Zélandon? Mennyibe került az utazás? Miket néztetek meg? Mennyi ideig maradtatok?

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kósa Lajos. Egy millióba.
2014. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem millióból nem futotta ki, igaz két fővel számolok.. Szóval nekünk 10 000 Euro volt. Repjegy legolcsóbb 1200 /Fő határ a csillagos ég. Mmi majdnem egy hónapot voltunk, máshogy nem is érdemes menni, nagyon messze van és sok a látnivaló. Mi voltunk az északi és a déli szigeten is. A kocsibérlés drága, plusz a turistákat sok helyen lehúzák belépők, látványoságok, szorakozás nagyon nagyon drága. Ajánlom, hogy mind a két szigetet nézd meg, egészen más a kettő. Aucklandra sok idő nem kell, nekem az kicsit uncsi volt. Drága hely, de megéri gyönyörű ország!
2014. dec. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Többször is jártam. Az utazás kb. 350.000 ft szokott lenni. Az északi szigetet ismerem nagyjából, voltam Rotoruában, a Taupo tónál, New Plymouth-ben, Aucklandban pedig mindig megállunk átszállni. 2-3 heteket töltöttem kint.


Fantasztikus világ, a legérintetlenebb lakott terület valószínűleg. Mindenhol erdő és óriási ősfák. Nagyon érződik, hogy fiatal, mind földtörténetileg, mind kulturálisan. Nem igazán vannak hagyományok, viszont nagyon lazák az emberek.


Voltam már sok országban, ki merem jelenteni, hogy ÚZ talán a legszebb azok közül, ahol eddig voltam. Elképesztően változatos és olyan, mintha az egész ország egy nagy nemzeti park lenne. Mindenhol tele van gyönyörűségekkel és nagyon érintetlen. Amolyan utolsó paradicsom.

2014. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minimum egy hónapra éri meg kimenni és a déli szigetet körbejárni.
2014. dec. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hogyhogy földtörténetileg fiatal? kulturálisan oké :)


Új-Zéland legrégebbi kőzetei 510 Ma idősek, ezeket minden bizonnyal még az első Gondwanaból szerezte a sziget és megtartotta a második Gondwana széttöredezése után is.


olvasd el ezt:

[link]

2016. aug. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!