Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Hogy történik a letelepedés,...

Hogy történik a letelepedés, ha ausztrál fiú felesége leszek?

Figyelt kérdés
Szigorú szabályok vonatkoznak a bevándorlásra tudom, de nekem kicsit más a helyzetem. Megismertem egy ausztrál fiút, akivel eddig Európában randiztunk és most megkérte a kezem. Nem igazában vagyok azzal tisztában, hogyha a házastársaként megyek, akkor másképp vannak a bevándorlás feltételei? A villamosmérnök végzettségem amúgy rajta a hiányszakmák listáján, 32 vagyok. IELTS vizsgám még nincs, de erős középfokon nyomom az angolt :) Valaki írna, hogy mit kell intézni ilyenkor és hol?

2015. aug. 30. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Hàzastàrs àltal jutsz ki, ràd nem a pontrebdszer vonatkozik. A csalàdegyesítès/hàzassàg mindig màs kategória. Olvasd el az immi.gov.au weboldalt.vagy làtogasd meg Bertòk Zoltán honlapjàt.
2015. aug. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

van partner vízum, olvasd el alaposan itt:


[link]


ez meg egy pdf ismertető ugyanonnan: [link]


ebben részletesen le van írva, hogy mik a lehetőségek és mik a követelmények.


amúgy gratulálok :)

2015. aug. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Végül is kicsit félek itt hagyni Magyarországot, de azt hiszem, hamar fogok munkát találni kint is :) És ha esetleg valami magyar ausztrál közösséget is tudtok kint, annak az elérhetőségének is örülnék! :) Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget és köszönöm a gratulációt ! :)
2015. aug. 31. 07:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Magyarorszagon fogod majd megkerni a hazastarsi vizumot es 6 honap es 1 ev kozott tortenik az intezese, utana johetsz ki. 2 evig ideiglenes letelepedesit kapsz utana kervenyezheted az allandot. az allampolgarsagot ha akarod 4 ev utan lehet kerni.

ha 2 even belul elvalsz vagy kulon messz a ferjedtol el kell hagynod az orszagot. nem mindegy melyik varosba messz a kozossegek mindenutt masok.

2015. aug. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
:) Én is a világ másik végén találtam meg a páromat... :)Kicsit vicces azért :)
2015. aug. 31. 09:22
 6/9 anonim válasza:

Szia!

Azt azért jó tudnod, hogy a Partner Vízum 2015-től 10.000 dollár lett. Én ebben szerencsésebb voltam, mert 2013-ban "csak" 4575 dollárt kellett fizetnem a köcsögöknek. Talán 2016-tól ismét emelkedni fog az összeg, ahogy az Ausztráliára vall.

Ja, és még valamit. Én több, mint 2 éve házasodtam össze egy ausztrállal Adelaideban, és a férjem még mindig szingliként van nyilvántartva pl. a munkaügyi központban, szóval még baromira nem ismerték el a házasságunkat, a bevándorlási hivatalban pedig csak élettársként vagyunk nyilvántartva, és ezt csak azzal próbálták indokolni, hogy még meg kell kapjam a Permanent Resident Vízumot (állandó lakosi vízum), hogy az összes dickhead-hoz eljusson végre az, hogy mi férj és feleség vagyunk!

Amúgy pontosan 3 éve vagyok AU-ban, de valahogy a duplájának tűnik nekem pont az ilyen késleltetett dolgok miatt, amiből van itt bőven!

2015. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Naomi veled minden olyan szerencsetlenul tortenik. ha itt hazasodtatok ossze hivatalosan akkor a hazassagi papirodat amit ugye itt allitottak ki be kellett volna vinni a Centrelinkbe vagy ahova szukseges es azonnal beirtak volna. ha te megcsinalod magadnak az online ugyintezesest (my gov) akkor te is beirhatsz bizonyos dolgokat be se kell menned sehova. ne haragudj de mind a ketten a ferjeddel roppant gyamoltalanok vagytok. az egyik baratnom itt hazasodott , mi voltunk a tanuk (6 honapja volt itt) es mar a kovetkezo heten mindenhol benne volt hogy hazasok. A permanent residence is 2 ev utan megkerhetted volna altalaban 6 honap alatt megjon az is. aztan ha 4 eve itt vagy kerheted az allampolgarsagot is cask vizsgaznod kell a kerdesek megtalalhatok az interneten.

en nem ertem hogy veletek minden ilyen nehezkesen tortenik nem tudtok informalodni? mindennek utana lehet nezni, nem fogjak a helyedbe v inni az informaciokat.

2015. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mellesleg ha szerinted itt kocsogok es dickheadek tomege van akkor talan jobb lenne ha mas orszagban elnel. erdekes hogy aki tudja mit es hogyan intezzen annak a "kocsogok" is mindent zokkenomentesen elinteznek. megis mit gondoltal ingyen johetsz ide?
2015. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Igen, persze, ahogy mondod te barom! Mekkora idiota lehetsz, ha azt hiszed rolam, hogy nem hoztam magammal egy rakas penzt! Es, igen szeretek Ausztraliaban elni a sok bunkosag ellenere is, csak en merek beszelni az itteni rossz dolgokrol is!

Es nagyon kivancsi lennek arra, hogy te vajon mennyire vagy elegedett az orszaggal, ahol most elsz kiskocsog! :-)

2015. okt. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!