Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztrál letelepedéshez és...

Ausztrál letelepedéshez és kiköltözéshez, munkakereséshez mik az első lépések?

Figyelt kérdés
Ausztráliába szeretnék kiköltözni (Sidney) és nem tudom, itthon mit kell elintéznem ehhez, illetve milyen esélyem van arra, hogy ott humán diplomával el tudok helyezkedni. Jó lenne, ha olyanok válaszolnának, akik kinn élnek.

2015. jún. 28. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. jún. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Tanuld meg, hogy a város neve (magyarul, angolul) Sydney nem Sidney.
2015. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Bertok-ot inkább hanyagolnám, de biztos van olyan akinek segitett. Azért legyél résen.

Ha voltál már itt és tetszik, maradnál, akkor talán a legjobb ha keresel egy sponsort. Nem elhelyezkedni nehéz, hanem vizumot szerezni (állandó lakosi vizumot). Többek közt az is az egyik legnagyobb különbség az EU és AUS között, hogy itt nem lehet új életet kezdeni egy magyar jogositvánnyal.

Tehat valamilyen vizum kell hogy egyáltalán beengedjenek az országba. A turista vizumot nem lehet átváltani semmi masra és 90 nap utén el kell hagynod AUS-t. Tehát marad a student visa...

Nem tudom hogy a tiéd hiány szakma-e, de ha nem akkor van az hogy beiratkozol valami iskolába(ahova sajnos be kell járni) és közben elkezded intézni a dolgaidat.

Lassan 8 éve vagyok Sydney-ben és nem volt könnyű, de megérte.

Saját tapasztalatom az, hogy a magyarok gáncsoskodnak a legtöbbet, ezért próbáltam kerűlni a 'hivatalos szerveket' de persze ez szubjektiv, nem érdemes altalánositani.

Sok sikert és kitartást.

2015. jún. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi 28 eve elunk itt,de ma mar a bevandorlasi feltetelek teljesen masok lettek. az elottem szoloval ellentetben en javasolnam Bertok Zoltan bevandorlasi ugynokot, o a legregebbi es az allam altal is elfogadott ugynok. nem olcso de nem arul zsakbamacskat mindjart a kezdetnel megmondja milyenek az eselyeid ha egyaltalan vannnak. a hianyszakmak leszukultek mert egyre kevesebb embert engednek be. szponzoralni nem fog senkimert ez ma mar cask akkor mukodik ha valaki neked szerzodessel igazolt munkat biztosit es felelosseget is vallal anyagilag erted. Anglolul legalabb kozepfokon tudnod kell, az osszes koltseget az orvosi vizsgalatoktol a papirjaid ervenyesiteseig a repulojegyig vizumkoltsegig mindent fedezned kell es meg tartalekot es kell a bankban elhelyezned amit itt kell letetbe tenni mert ket evig semmifele segelyt, vagy egyebet nem kaphatsz az allamtol. az eu. ellatasodat is magadnak kell fedezni ket evig eZ sem jar. mindehhez vonatkozo informaciot magyarul megtalalsz a Bertok honlapjan. nekunk van baratunk akinek a felesege kijovetelet o intezte ( a fiu otthonrol nosult) nem is egy, mindenki meg volt elegedve vele. a magyarokra itt ne szamits egymassal is ellensegesek es irigyek. nekunk 28 ev ota egy Magyar baratunk van vele egy idoben jottunk ki. nem jarunk Magyar kozossegbe minden erintkezesunk az itteni magyarsaggal csalodassal vegzodott. jo lenne ha leirnad mi a vegzettseged hany eves vagy es mennyire beszeled a nyelvet.

2015. júl. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bertók??? Ne szivass!!!

Ha 28 éve vagy itt, akkor, amikor Te jöttél, még annyira könnyű volt itt maradni, hogy nem is akarom hallani! Ne érts félre, ez semmit nem von le a Te érdemedből. Konkrétan tudok egy embert aki a torkát akarja elvágni a ganédombnak. A szemétláda, mindent csinál,csak nem segit. A baj az hogy erről ő sem tud... Teljesen hasznavehetetlen szegény!

2015. júl. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom honnet veszed hogy akkor itt lehetett maradni. mI Mo rol mentunk Ausztriaba ott vartunk egy evet hogy az Ausztralok beengednek-e vagy sem. mi meg a Kadar rendszerbol jottunk el es politikai menedekjogot kaptunk. Idejonni "cask ugy" nem lehetett ui. Mo rol te Ausztraliaba a Kadar rendszer alatt soha nem kaptal volna utlevelet. ugyhogy ez az info eleg teves.

a Bertokrol en rosszat nem tudok vannak ismeroseink akiket o segitett idejonni senkinek nem volt ellene panasza, de ha neked van vele bajod az nem az en dolgom. egyebkent pedig ha nem hivatalos bevandorlo ugynokkel probalsz ide kijonni soha nem jutsz be ide. meg akkor se ha rokonaid elnek itt es szponzoralnanak teged, mert ma mar magyarok szamara rokoni szponzoralas kizarolag a csaladegyesites vagy hazassag utjan letezik. nem irtad meg mi a szakmad, vegzettseged es beszeled e a nyelvet?

2015. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #6: Nem akartalak megbántani meg a Bertókot sem. Az akkor még könnyű volt itt maradni alatt azt értem hogy a bevándorlási feltételek folyamatosan szigorodnak. Ma már nincs politikai menedékjog, nekem konkrétan nem 1, hanem 5 és fél évembe kerűlt mire PR-t kaptam, úgy, hogy 6 év fodrász tapasztalatot tudtam bizonyitani, természetesen az otthoni szakmunkás bizonyitvány hivatalos forditásával. Miért? Mert a ''bejegyzett'' és ''hivatalos'' bevándorlási ügynökök istentelen nagy baromságokat mondtak. Ezért többek között az is későn derűlt ki hogy ide érkezésem után 1 évvel simán honosithattam volna a magyar fodrász végzettségemet, erre Ők elkűldtek mindenféle gagyi business iskolákba hogy az majd jó lesz. Hát nem volt jó!!! Igy végűl szakácsként kaptam PR-t. És a környezetemben többeket tudok akiket szétszivattak. Van akinek tudnak segiteni, van a kit átvágnak, mert ők sem tudnak mindent, pedig az én esetem egyszerű volt. Mindegy is. Amúgy kb 8 éve vagyok itt,azóta már állampolgár lettem, és beszélem a nyelvet, dolgoztam angliában is éveket. Jobban utána kellett volna járnom még Magyarországon, meg itt AUS-ban is. Az én tapasztalatom az, hogy mindenki maga kell hogy kiássa a saját gesztenyéjét.
2015. júl. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden emigracio kulonbozik foleg mert mar megvaltoztak a viszonyok otthon is meg itt is. Akit en tudok hogy a Bertok segitett neki pek a szakmaja es a novere is szponzoralta ez 15 eve volt kb. aztan a srac Mo rol nosult es a Bertok segitett intezni a spouse visat nekik.

en nem ismerem szemelyesen nekunk anno mindent a lager intezet meg az ausztral kovetseg akkor meg Becsben voltak.

A fodrasz meg a szakacs is nagyon jo szakmak azokra mindig mindenutt szukseg van. egy dolog ugy latszik nem valtozott . en titkarno voltam otthon 15 eves gyakorlattal gyors es gepiroi vegzettseggel. Amikor el akartam fogadtatni a szakmamat akkor elkuldtek iskolaba , hogy tanuljak GEPELNI! Kicsit idiota otletnek tartottam es nem mentem sehova. a ferjemnek volt egy ipari radiologusi vegzettsege(foiskolai diploma) es 10 eves szakmai gyakorlata. erre kozoltek hogy 2 evet beszamitanak de vegezze el ujbol itt az egyetemet.

igy aztan teljesen mas vonalon kezdett dolgozni kesobb ott is szerzett vegzettsegeket, mert egyszerubb volt mint a mar gyakorlott szakmajaban elhelyezkedni ausztral papir nelkul.

2015. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!