Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Olyanok véleményére lennék...

Kecske96 kérdése:

Olyanok véleményére lennék kiváncsi akik kint élnek Ausztráliában vagy van személyes tapasztalatuk e felől, mert a neten már sok mindent olvastam (ide kell tegyek egy kérdőjelet vagy nem engedi így írnom a kérdést)?

Figyelt kérdés
Na szóval 1 másfél év múlva ki szeretnék menni ausztráliába (20 éves vagyok) de úgy olvasom h a letelepedés nem könnyű (? ) és ezekhez gyűjtenék tippeket. Szívesen dolgoznék akár teljes műszakban is nincsenek nagy igényeim igazából csak h eltudjam tartani magam. Szóval mennyire megvalósítható ez : letelepedés, munkavállalás?

2015. aug. 30. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontrendszer van. 20 évesen valószínűleg nem sok pontot kapnál végzettségre és tapasztalatra. Szóval érdemesebb lenne olyan helyre költözni, ahová be is engednek.
2015. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem bántásból. De ellőtted az INTERNET!


Minden kérdésedre ami Ausztráliával kapcsolatos a neten fent van. Pontosan meg lehet tudni, hogy mit takar a pontrendszer, mit várnak el, hogy lehet kimenni, dolgozni, letelepedni.

Ne várd már el, hogy mások keressék ki helyetted.

Használd a GOOGLET! nem harap.

2015. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

itt minden _hivatalos_ infót megtalálsz:


[link]


Ha jót akarsz magadnak, nem hallgatsz mendemondákra, csak arra ami itt olvasható.


Vagy keress meg egy bevándorlási ügynököt. Magyar is van, de gondolom angolul rendesen beszélsz, hiszen anélkül mit is kezdenél Ausztráliában?

2015. aug. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tanulóvízumra van esélyed, aminek a hátrányait már leírtam valakinek múlthéten. Esetleg még úgy, hogy nagyon keresett szakmád van, és sikerül egy jó szponzort találnod.

A bátyám diploma megszerzése után rögtön ment ki gyakorlatra, eleinte azthiszem még fizetést sem nagyon kapott. Végül felvette fixen a cég, ottmaradhatott az országban. De hogy mennyire szigorúak, az abból látszik, hogy hiába több mint 100 ezer dollár az éves fizetése, elvett egy ottani lányt, gyerekei születtek, már 8-9 éve ott van, és csak most kapott letelepedési engedélyt.

Ázsiaiakat és nyugat-európaiakat sokkal könnyebben beengednek.

2015. aug. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 goaus ***** válasza:
Ami alap: 7-es IELTS nyelvviszga (ehhez már rendesen tudni kell írni, olvasni, beszélni, szövegérteni), egy hiányszakma és abban min 3 év igazolt tapasztalat. Emellé olyan 3-4 millió forint alsó hangon. Én nemrég visszaköltöztem onnan, szerény véleményem szerint iszonyat túlhájpolt hely, nyaralni szuper, de sok mindenben az EU-hoz képest is rendesen le van maradva, USA-val meg pl össze sem lehet hasonlítani szerintem.
2015. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Goaus leírta a lényeget.

Én 3 éve vagyok itt, most Dél-Ausztráliában 50%-os a munkanélküliség, emiatt is még egy jó szakmával is seggbe merik rúgni az európait, ha nem húzza össze magát, és az ausztrál magyarok segítsége egyenlő a nullával!

Sydney és Melbourne elittebb hely, mint pl. Adelaide, több a munkalehetőség, de rohadt sok az elvárás pl. egy boltba is, és sokkal drágább városok. Elsősorban az angol akcentussal problémáznak a munkafelvételnél, hiába a tudás, ha az nem tökéletes, mint egy itt születettnek!

2015. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Noemi egy kicsit eltulzod a dolgot.

en 28 eve elek del Ausztraliaban es igencsak van nekem is es a ferjemnek is akcentusunk soha nem volt belole gondja egyikonknek sem pedig a ferjem kozepvezetokent dolgozott a Holdenben 17 evet. az 50 % os munkanelkuliseg is eros tulzas hiszen az orszagos atlag 6,1 % eppen tegnap volt rola szo. Az teny hogy Adelaideben sokkal kevesebb a munkalehetoseg viszont a megelhetes, lakasberlet stb. is olcsobb.. a kerdezonek viszont azt valaszolom hogy a pontrendszer nagyon szigoru ha nem vagy rajta a hianycikk szakmak kozott akkor esely nulla, max. tanulovizumot kaphatsz ami draga es cask egy idore szol. nem latom a realitasat se a letelepedesnek se a munkavallalasnak az o szamara.

2015. szept. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
gous, nem tudom mi az amit hianyoltal itt, en amiota kijottunk nem dolgoztam soha a ferjem fizetese siman eleg volt megelni es hazat venni. ez a masodik hazunk (ill. ez egy farm Clare Valleyben ) az elsot 10 ev alatt siman kifizettuk es nem kis haszonnal tudtuk eladni. nem tudom milyen iranyuak azok a dolgok amiket hianyoltal en mindent megtalaltam akarmikor amire szuksegem volt, akar uzletekben akar az interneten keresztul. arrol nem beszelve hogy az orvosi ellatas vilagszinvonalu . eleg sokat voltam korhazban stb. tapasztalatbol beszelek , Nemetorszag, Ausztria vagy a Franciak fenyevekkel vannak mogottuk es ami nem mindegy itt az allami ellatas is nagyon jo. ha privat biztositasod van (nekunk van mar evtizedek ota) akkor meg a feneked is ki van nyalva ha valami bajod van.
2015. szept. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!