Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliába akarok költözni,...

Ausztráliába akarok költözni, mert elegem van ezekből a hideg napokból. Más is így van vele?

Figyelt kérdés

Igazából a könnyebb utat választom, üzleti befektetési bevándorlóként megyek ki, vállalkozást nyitok kinn így a legkönnyebb megkapni minden papírt.

Van itt még olyan, aki beleunt ebbe létbe, hogy hideg is van, előre jutni sem lehet az életben és így lépett Ausztráliába?

A lényeg hogy az 5 nagyváros közül valamelyikbe megyek, így legalább állandóan jó idő lesz.



#éghajlatváltozás #körülményváltozás
2016. nov. 14. 15:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Még mielőtt valaki itt az anyagiakról kíváncsiskodna(jó magyar szokást illetően), itt is ugyanazt csinálom, mint amit Ausztráliában akarok.

Inkább az érdekelne, hogy más is beleunt-e ebbe az örök mókuskerékbe ebben az országban, és kiköltözött a napfényes Ausztráliába szerencsét próbálni?

2016. nov. 14. 16:11
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Na most akkor te szerencsét próbálni indulsz ausztráliába?mert az ugy elég karcsú lesz......egyaltalan megfelelsz a követelményeknek,mert ez nem az eu,hogy gondolsz egyet es akkor kikoltozol
2016. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 goaus ***** válasza:
74%
Ugyanigy mentem ki 2 éve. Aztán amikor áprilisban rájöttem, hogy télen ott is hideg van, májusban meg kabátot kellett felvenni, szépen visszajöttem Európába. csak Darwinban van egész évben meleg, de az meg nekem személy szerint nem felelne meg soha élni. Szokj hozz a gondolathoz, télen ott is hűvös van.:) Queensland pl melegebb, de 2 éve hó is esett pl. Ez az egész au sztori nagyon fel van fujva, messze nem olyan jó hely mint sokan beállítják. Legjobban azok dícsérik, akik soha egy napot nem voltak, akikkel meg kinn találkoztam persze csak a jo dolgokat mondják visszafelé, mert különben mindenki hülyének nézné őket minek mentek olyan messzire mindent feladva. Se család, se barátok onnantól kezdve, az utazás egy rémálom.
2016. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem is elegem van a hideg téli napokból,de én nem ausztráliába mennék.
2016. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Melyik magyar szagmunkásképzőbe sajátítottal el ilyen magas szinten a pénzügyi kultúrát, és a földrajzot?
2016. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Szeptemberben jöttem haza.

1, Jól mondják itt előttem, hogy az északi területeket leszámítva télen ott is hideg van. Északon viszont van jó pár halálos dolog.

2, Pont beszéltünk a témában ottani magyarokkal és nagy volt az egyetértés, hogy Ausztráliában a "fehér ember" státusz már hátrány és nem előny. Már nagyon Ázsia felé húznak és kezd keletiesedni az ország.

2016. nov. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
Tényleg nem 'sztatásból mondom, de általános iskolai tananyag, hogy ugyanúgy mérsékelt övi, mint mi, csak fordítva vannak az évszakok...
2016. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Hát azért az ausztrál tél nem olyan mint itt Magyarországon.Inkább hasonlít a Dél-európai országok mediterrán éghajlatú teleire,mikor +5 - +15 fok körül van a nappali maximális hőmérséklet.Ez a legdélebbi területekre vonatkozik,északabbra szubtrópusi,még északabbra egy kis részen trópusi.
2016. nov. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

A szomszédasszony tavaly volt kint, egy rokona hívta meg 3 hétre valami vidéki birtokra. Egy hét után hazajött, mert sikítófrászt kapott a rengeteg mérgező állattól. Hermetikusan csukódtak az ajtók, hogy ne tudjanak bemenni a mérgező pókok, kígyók stb., és így is találtak a gyerekszobában egy fekete özvegyet.

Mesélte, hogy minden reggel a házigazda azzal kezdte a napot, hogy összegyűjtötte egy ibrikben az udvarban a kígyókat.


Akik voltak már kint, majd megerősítik, hogy igaz-e?!

2016. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Én voltam kint, igaz télen és nagyvárosban, de egy darab bogarat, kígyót, meg ilyesmiket nem láttam 3 hónap alatt.


Persze nem olyan hideg a tél mint itthon, de mégis szétfagytam, mivel egy családi házban laktam Sydney-ben, és ott szinte csak könnyűszerkezetes szigetelés és fűtés nélküli házak vannak. Éjszaka kb 5 fok volt a házban, rendesen látszott a lehellet. Két zokniban, nadrágban, pullóverben aludtam. Nappal viszont kellemes 15 fok körüli idő van általában, kivéve ha nem esik az eső. Mert volt, hogy heteken keresztül minden nap esett.


A kérdére válaszolva, igen, elég sokan döntöttek úgy, hogy kimennek. Nekem az öcsém 5 éve él kint, még mindig diákvízummal, a bátyám kb 10 éve. Ő egyből dolgozni ment ki, és már rég végleges státusza van, ott is házasodott.

Épp a hétvégén olvastam egy Ausztrálos blogot, jól leírják a dolgokat. [link]

2016. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!