Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Haza tudok vinni Magyarországr...

Haza tudok vinni Magyarországra kagylókat amiket Ausztráliában találtam? Sürgős

Figyelt kérdés
2019. márc. 11. 02:30
 1/9 anonim ***** válasza:
2019. márc. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Általánosságban igen, elviheted, ha nincs benne élőlény, és nem viszed túlzásba, tehát sok kg felett már engedélyhez kötött.

Természetvédelmi területen viszont tilos és veszélyeztetett fajokat is tilos gyűjteni.

2019. márc. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Szinte minden országban (igen még a szegény országokban is) törvény van rá, hogy a partról sem vihetsz el se korall se kagyló vagy csiga házakat. Vagy is már az is büntetendö, ha a városban a táskádban van. A határokon pedig eröteljesen nézik ezeket, habár nem tudom mennyi ember megy át a magyar vámkezelésen a reptéren de elöfordulhat, hogy Mo-n jól betudod csempészni.


Olyan hihetetlen nagyon vigyázni kell a tenger világára, hogy Maldív szigeteken még a helyieknek is betiltották a tradicionális építkezést korallokból. Ehhez inkább építö anyagot kaptak, de a ne a törött korallokat használják.


AMiket kapsz az üzletekben csigaházak stb azok tenyésztett helyekröl jönnek.

2019. márc. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nem Ausztrália, de tavaly Thaiföldön nyaraltunk és a reptéren egy fiatal pár egy zacskónyi kagylóhéjak miatt buktak le. Kiderült, hogy egy zacskó kagylót a feladandó bőröndbe és párat a kézibe is tettek. Kivették a sorból őket azzal, hogy most egyesével átnézik milyen kagylóhéjakat és mennyi elhalt koralt gyűjtöttek, és ezek után jön a bírság összege. Még szerencse, hogy a férjem utánaolvasott, hogy szinte az egész világon kezdik betiltani a kagylók szedését, így én nem szedtem (pedig akartam nagyon)
2019. márc. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Most éppen korallt hoztunk. Úgy pár mázsát hozhattunk volna csak arról a partszakaszról. A hullámzás sodorta oda. Igaz, nem különlegesek, de nekem így is tetszik. Vannak színes darabjaink is. Egyes tengeri országokban gyerekek árulják ezerszámra rendkívül olcsón. Mindenhonnan hozok valamit. Követ kagylót, korallt, ami szép és útközben akad. Mind elhalt változatok. Soha semmi problémám nem volt. Igaz,Thaiföldön még nem voltam.
2019. márc. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Kedves utolsó mindig elcsodálkozom, hogy világlátott emberek hihetetlen butuskák tudnak lenni, pedig ugye a világban való utazás távolabbi látkört ad, de még is...


Szerinted a homok a tengerparton miböl van? Miböl vannak maga a Maldív szigetek? De a legtöbb déli sziget bizony mind mind az év milliók alatt elhalt, letröt korallok, csigák, kagylók házából van. Maga a kagylok csigák háza még nagyon fontos a rákok, bogarak és egyéb kicsi állatoknak ami házat ad nekik.

Gondolj csak bele, hogy ha csak minden túrista csak 5 darab kagylot visz haza, az évente egy kisebb partszakaszon is milliós tételt okoz.

Majd mikor a gyereked, unokád elutazik erre a partra csak nagyot fog nézni, hogy nincsen élölények.

2019. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Küldd el postai csomagban. Lebukhat, de te nem leszel ott, hogy számonkérjenek.
2019. márc. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak a héját. Élő kagylót nem. De a legtöbb amúgy sem bírná ki az utat.
2019. márc. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jegecske ***** válasza:
nyugodtan hozhatod, gondolom nem élőt akarsz, csak disznek a házát
2019. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!