Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen Japánban élni és dolgozni?

Milyen Japánban élni és dolgozni?

Figyelt kérdés

Éltem már Japánban 16 évesen mint cserediák, így nem alapvető információkra lenne szükségem. Japánul tudok, alapvetően pénzüggyel foglalkozom, mester végzettségem van.


Gondolkozom, hogy hova költözzek a világban és felmerült bennem Japán, mert imádtam, amikor ott voltam de természetesen 16 évesen középsuliban "nyaralni" az nem ugyanaz, mint amikor az ember ott él és dolgozik, és senki nem teszi elé a bentot.


Milyen alapvetően a munkamorál? Tudom, hogy van az a látástól mikulásig hozzáállás, de ugyanakkor azt tapasztaltam, amikor ott voltam, hogy a külföldiekkel sokszor sok mindenben sokkal elnézőbbek vagy nem várnak el annyit. Tehát nekünk is elvárt a napi 40 óra munka? (Igen, ezt direkt túlzom el).


Sajnos interneten, amikor rákerestem angolul akkor főleg angol tanárok leírását kaptam, akik iskolákban dolgoztak, mint kiegészítő tanárok és az semmit nem jelent a normális munkaközeggel kapcsolatban...


Bármilyen információt szívesen fogadok az ott éléssel, megélhetéssel, munkakultúrával stb-vel kapcsolatban. Köszönöm előre is!



2019. júl. 24. 04:03
 1/6 anonim válasza:
100%
Vidék vagy nagyváros? Észak vagy dél? Elég nagy különbségek vannak. Én Okinawán voltam cserediák 21 évesen, nekem nagyon tetszett. Az emberek barátságosak, de eléggé zárkózottak - mint a japán általában. Teljesen fel kell venned a szokásaikat és akkor elfogadnak. Semmit, de tényleg semmit nem értenek az európai kultúrából. Tehát szociálisan nulláról indulsz.
2019. júl. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
41%
Szerintem biztosan remek lehet egy olyan orszagban élni ahol az embereknek külön szava van arra amikor valaki szó szerint halálra dolgozza magát!
2019. júl. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egy közeli barátom élt kinn évekig. Egyrészt elege lett abból, hogy 30 m2-en nyomorogtak hárman a feleségével és egy gyerekkel (ami ott normális), másrészt, hogy elvárták, hogy 12-14 órát benn legyen a munkahelyen ugyanakkor hatékonyan alig pár órát dolgozott. Amúgy tetszett neki, más világ, de vannak dolgok, amiket szerinte nem lehet megszokni.
2019. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Évekkel ezelőtt mi is utánajártunk, hogyan lehet Japánban élni, dolgozni. Mi a Japán követségen kaptunk olyan választ, hogy Japánban minden évben kis millióan kérnek letelepedési, munkavállalási engedélyt. De Japán évente csak minimális engedélyt adnak ki. Mondták, hogy sokszor évekig vár valaki, és még így sem biztos, hogy van esélye. Adott pár nyomtatványt, papírokat, de mi végül nem foglalkoztunk vele tovább.

Szerintem ha nagyon érdekel akkor ne a gyakorin érdeklődj, hanem a Japán követségen, vagy konzulátuson. ( nem tudom, most melyik foglalkozik vele, mert mi Angliában intézkedtünk a Japán követségen)

2019. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Köszönöm az infót!


Igen, sajnos látom így rákeresve, hogy nehéz vízumot kapni olyannak, aki nem angol anyanyelvű és tanárnak akar kimenni.


Azért utána kérdezek, hogy mit lehetne csinálni, mert eddig a világban talán ez a hozzám legközelebb álló ország.

2019. júl. 24. 14:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5: Már azoknak is nehéz, nem csak Japánban, hanem Dél-Koreába meg Kínába is.

De amiket tudok ahogy utána néztem meg beszéltem pár nem angol tanárként kint élő legális dolgozókkal: az elején tényleg nem várnak el olyan munkatempót, mint ők, de ugyanúgy simán dolgoznod kell 12 órákat.

Meg sok helyen, ha férfi vagy kötelezően menned kell kocsmázni munka után, még akkor is, ha nem akarsz. Főleg péntekenként, akkor elég sok öltönyös részegbe bele tud futni az ember.

Meg elején mindig bizalmatlanok lesznek veled, főleg, hogyha olyan munkahely ahol japánul is kell beszélned, értened.

2019. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!