Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Doha februárban?

Doha februárban?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek Doháról? Érdemes oda elmenni februárban? Barátnőmmel akarunk kimenni 5-6 napra és Doha meg Dubai jött eddig szóba. Szerintetek melyik lenne jobb választás? Meg az angol nyelvet elboldogulunk ott? Valamint ott a lányoknak kötelező a burka meg a csador vagy csak a helyieknek?

2019. szept. 16. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Dubaiban voltam február végén 8 napot. Kellemes volt az idő, és a víz is. Nagy távolságok vannak, de a metróval sok helyre el lehet jutni, és viszonylag megfizethető. Nagyon nagy a tisztaság és a fényűzés.
2019. szept. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Nem kötelező, viszont öltözz illendően, lehetőleg hosszú nadrág/szoknya és laza hosszú ujjú felső. Legyen nálad kendő, ha mecsetet szeretnétek látogatni.
2019. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Dohában kellemes kirándulóidő van olyankor, 25 fok körüli. Nem kell csador, kendő, de azért ne miniszoknyában menj nyilván. Én sima hosszú nadrág, hosszúujjú felső kombóban szoktam, illetve a dekoltázs kulccsont alá ne menjen, mert nem illendő.


Igazán sok látnivaló nincs szerintem. Mondjuk sok pazar pláza van (a kedvencem a Villaggio, belül kis csatorna húzódik, ahol gondolázni lehet, és nagyon szép), fényűző szállodák, éttermek. Az Al Wakrah szúkot ajánlom, főleg kora este, nagyon szép. Tele van kis piaci hangulatú boltokkal, állatpiaccal, és a parton végig éttermek, kávézók húzódnak. Fél napot simán elvan az ember.

A másik, amit szerintem érdemes megnézni, a Katara kultúrális központ, már ha érdekel az építészet és művészet, mert tényleg gyönyörű.

Meleg ruhát azért vigyetek, mert este, főleg a tengerparton nagyon hideg, csípős szél fúj.

2019. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, és kihagytam, hogy Katarban mindenki beszél valamennyire angolul, mert szinte minden boltban vendégmunkások dolgoznak (malájok, filipínók, indiaiak, pakisztániak stb), és a mindennapi életben a közös nyelv az angol.

És már az oviban elkezdik az angol oktatást.

2019. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!